Хто хоче стати Біткоїн-президентом

Хто хоче стати Біткоїн-президентом

2024 рік стане важливим етапом для низки країн, де відбудуться головні політичні події – вибори глав держав. Характерною рисою сучасних президентських перегонів стала наявність кандидатів, які підтримують Біткоїн, його ком'юніті та загалом розвиток індустрії.

Вибори у США

60-ті президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року. Це, мабуть, єдина країна, де на посаду президента претендують одразу три політики із семи, які будують свої кампанії на симпатії представників Біткоїн-спільноти. Розгляньмо докладно кожного з них.

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Погляди кандидатів у президенти США на Біткоїн. Джерело: Grayscale.

Роберт Кеннеді – молодший

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Джерело: Соцмережа X (Twitter).

Роберт Френсіс Кеннеді – молодший цього місяця оголосив про намір балотуватися в президенти США як незалежний кандидат. До цього політик змагався із чинним американським лідером Джо Байденом за номінацію від Демократичної партії.

Протягом десятиліть сім'я Кеннеді була однією з найвпливовіших і процвітаючих у США. Нинішній кандидат – син колишнього генерального прокурора США Роберта Кеннеді. А 35-й американський президент Джон Кеннеді був політику дядьком.

Він розбагатів завдяки спекуляціям на біржах та інвестиціям у нерухомість, створивши статки, які, за останньою оцінкою Forbes у 2015 році, становили $1,2 млрд. За межами наявних рахунків та сімейних трастів більша частина його статків зберігається у вигляді готівки, проте він володіє BTC на суму до $250 000, що придбані після виступу на Біткоїн-конференції в Маямі.

«На посаді президента я подбаю про те, щоб право громадян США зберігати та використовувати біткоїн було недоторканним», – пообіцяв Роберт Кеннеді – молодший під час свого виступу.

Він також дав слово вжити заходів щодо забезпечення долара США біткоїнами у разі свого обрання і заявив, що звільнить конвертацію біткоїнів у долари США від податку на приріст капіталу. При цьому політик гостро розкритикував цифровий долар (CBDC), який, на його думку, може стати інструментом контролю уряду над фінансовими операціями фізичних осіб.

Рон ДеСантіс

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Джерело: Соцмережа X (Twitter).

На відміну від попереднього кандидата, Рон ДеСантіс народився у небагатій родині, його батьки – представники робітничого класу із Середнього Заходу. Тим не менш він зміг здобути диплом юриста у Гарвардському університеті та розпочав кар'єру службовця на посаді прокурора у Військово-морських силах США. 2010 року став співробітником престижної юридичної фірми, де у нього почали виявлятися політичні амбіції. З 2013 року він став членом Палати представників, затим з 2019 року – губернатором Флориди. А нещодавно він висунув свою кандидатуру на виборах президента США-2024 від республіканців.

Що стосується Біткоїна, Рон ДеСантіс у своїй кампанії дотримується схожих поглядів із Кеннеді-молодшим. Зокрема, політик опублікував Декларацію економічної незалежності, в якій пообіцяв повну підтримку головному цифровому активу та блокування спроб Федеральної резервної системи США створити CBDC. У передвиборчих промовах заявляв, що захистить підприємництво від спроб Вашингтона регулювати та перешкоджати інноваціям, таким як Біткоїн, блокчейн та інші технології.

«Я думаю, що нинішній режим, очевидно, має зуб на біткоїн. Якщо це триватиме ще чотири роки, вона (влада), ймовірно, врешті занапастить його (біткоїн)», – сказав Рон ДеСантіс в одному зі своїх передвиборних спічів.

Вівек Рамасвамі

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Джерело: Соцмережа X (Twitter).

Республіканець Вівек Рамасвамі заробив великі статки у сфері фінансів і біотехнологічному секторі, ставши одним із найбагатших американців віком від 30 до 40 років. За розрахунками Forbes, його статки коливаються в межах $1 млрд, що дозволяє йому вважатися одним із 20 наймолодших мільярдерів США. Він є другим найбагатшим учасником президентських праймеріз Республіканської партії, поступаючись лише Дональду Трампу.

Вівек Рамасвамі запустив свою передвиборчу кампанію у квітні 2023 року з гаслом America First 2.0. Він позиціонує себе як інтелектуального консерватора, виступає за посилення національної безпеки, обмеження імміграції та захист американських цінностей. Він уславився своїми раптовими антиукраїнськими заявами, зазначивши, що визнає тимчасово окуповані території України російськими, пообіцяв заблокувати вступ України до НАТО, зняти всі санкції з Росії та особисто відвідати Москву 2025 року. Цим викликав обурення та непорозуміння не лише серед українців, представників міжнародної спільноти, а й серед самих американських виборців.

Він також заявив, що підтримує розвиток Біткоїн-індустрії та вважає головний цифровий актив «символом свободи й американського духу». Він пообіцяв захищати інтереси інвесторів і користувачів BTC від надмірного регулювання з боку федеральних агенцій.

«Я вірю в майбутнє Біткоїна та інших криптовалют як у засоби посилення особистої свободи та фінансової незалежності. Я також вірю, що Америка має бути лідером у цій галузі й не допускати, щоб Китай чи інші країни диктували правила гри», – сказав Вівек Рамасвамі.

Вибори в Аргентині

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Результати першого туру виборів в Аргентині. Джерело: Bloomberg.

Вибори в Аргентині відбуваються на тлі інфляції у 138% та загрози дефолту. Перший тур, що відбувся 22 жовтня, не виявив переможця. Лібертаріанський кандидат і прихильник Біткоїна Хав'єр Херардо Мілей набрав 30% голосів, а його опонент – чинний міністр економіки Серхіо Масса – 37%.

Під час передвиборчої кампанії Хав'єр Мілей обіцяє у разі обрання президентом замінити аргентинське песо доларом США, закрити центральний банк Аргентини та ліквідувати десяток міністерств, урізавши бюджетні витрати. Крім того, кандидат лобіює використання біткоїна як єдиної реальної ринкової альтернативи у наш час.

Вибори у Мексиці

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Джерело: Соцмережа X (Twitter).

У Мексиці представниця Конгресу від штату Нуево-Леон Індіра Кемпіс, яка висунула свою кандидатуру на посаду президента країни, має намір зробити Біткоїн невід'ємною частиною своєї політичної програми. Вона підготувала законопроєкт, у якому запропонувала зробити біткоїн законним платіжним засобом.

За словами Індіри Кемпіс, вона оцінила його переваги як інклюзивну валюту, яка приносить користь тим, хто не має банківських рахунків. Кандидатка на посаду президента наголосила, що консультувалася з людьми, які розуміються на цьому активі, і тепер хоче використати свій політичний вплив для просування Біткоїна в усіх сферах.

Про необхідність ухвалення BTC Індіра Кемпіс вперше заявила в лютому 2022 року. Під час розроблення документа вона орієнтувалася на законодавство Сальвадору.

Вибори у Сальвадорі

Хто хоче стати Біткоїн-президентом
Джерело: Соцмережа X (Twitter).

У Сальвадорі вибори глави держави мають відбутися у лютому 2024 року. Чинний президент Наїб Букеле вже подав документи на переобрання.

Завдяки прогресивній політиці Букеле, Сальвадор став першою у світі країною, яка зробила біткоїн законним платіжним засобом, що дозволило їй диверсифікувати економіку та надати місцевим жителям більше фінансових можливостей, здебільшого тим, хто не має доступу до традиційних банківських послуг. Упровадження біткоїна відкрило можливості для швидких і дешевих переказів коштів, що надто важливо для країни, в якій значна частина доходу припадає на заробітчан. До того ж зручність розрахунків приваблює туристів, що також вплинуло на зростання ВВП.

Уряд проводить й іншу політику, спрямовану на зміцнення економіки країни, наприклад, скасував усі податки на технологічні інновації. Також за президента Букеле в Сальвадорі суттєво знизився рівень злочинності.

Підбиваючи підсумок

Поява такої кількості кандидатів у президенти, які підтримують Біткоїн, – це свідчення трансформації в суспільстві, яке з кожним роком дедалі більше приймає Біткоїн, усвідомлюючи його переваги порівняно із традиційними платіжними системами та фінансовими структурами.

Це підтверджує і дослідження компанії Grayscale, згідно з яким представники покоління Z та міленіали становитимуть значну частину виборців на перегонах у 2024 році. Молоді люди меншою мірою довіряють банківським установам і здебільшого віддані новим технологіям.

Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024
Як центробанки створюють гроші Як центробанки створюють гроші Коли мова йде про створення нових грошей, більшість людей уявляє друкарський верстат. Проте це лише один, до того ж не найрозповсюдженіший спосіб. Розглянемо, як саме центробанки збільшують грошову масу і чому Біткоїн не має таких проблем. Дмитро Харьков 03 липня 2024