На вершині гори Кіліманджаро розгорнули прапор із Біткоїном

На вершині гори Кіліманджаро розгорнули прапор із Біткоїном

На такий крок пішов чоловік з ніком Квекс, щоб прорекламувати свій освітній Біткоїн-центр.

Біткоїн-користувач Квекс на вершині гори Кіліманджаро розгорнув прапор із Біткоїном і децентралізованим протоколом Nostr. Про це повідомляє Cointelegraph.

На вершині гори Кіліманджаро розгорнули прапор із Біткоїном
Квекс позує із прапором Біткоїна і Nostr на горі Кіліманджаро. Джерело: соцмережа X (Twitter).

Кошти для підйому на вершину гори Кіліманджаро в Африці Квекс зібрав за допомогою краудфандингу. Завдяки соцмережі Nostr та біткоїн-донатам йому вдалося залучити понад $1700 у BTC.

На такий крок він пішов, аби прорекламувати навчальний центр під назвою «Академія доказів роботи» (Proof-of-Work Academy), який він планує відкрити в Танзанії, а також продемонструвати свою симпатію до децентралізованих протоколів.

«Я подумав, що це (сходження) буде чудовим прикладом, щоб показати, на що здатен Біткоїн, а також познайомити деяких людей з Біткоїном», – розповів Квекс.

Протягом усього походу Квекс отримував запитання від танзанійців про те, як він зібрав гроші на цю пригоду, а також про те, що таке Біткоїн. За його словами, у Східній Африці здебільшого діє бартерна система. Пояснити, що таке гроші, гіперінфляція і чому біткоїн може стати альтернативною економічною системою для суспільства, буває непросто.

Як країни Африки використовують біткоїн

Згідно із дослідженням компанії Chainalysis, на країни Африки, розташовані на південь від Сахари, у період з липня 2022 року по червень 2023 року припало 2,3% світового обсягу транзакцій, пов'язаних із біткоїном та криптовалютами. За вказаний період через ці країни пройшло близько $117 млрд у біткоїнах та криптовалютах. Понад те, централізовані біржі стали домінуючими платформами, на які припало більше половини всього обсягу транзакцій.

Відмінною рисою країн Африки з цього регіону є їхній ринок, орієнтований на роздрібну торгівлю. Велику частку обсягу транзакцій тут становлять угоди на суму менше $60 млрд.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Освітні Біткоїн-програми в Африці

У межах освіти та розвитку фінансової грамотності серед африканців багато біткоїн-ентузіастів відкривають на цьому континенті свої освітні програми. Так, підприємець Джек Дорсі та репер Jay-Z презентували фонд ₿trust. Його мета – фінансування Біткоїн-розробників з наголосом на команди в Африці та Індії.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023