В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі

В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі

За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах.

На країни Африки, розташовані на південь від Сахари, у період з липня 2022 року по червень 2023 року припало 2,3% світового обсягу транзакцій, пов'язаних із біткоїном і криптовалютами. Відповідні дані надала компанія Chainalysis, передає Cryptopolitan.

В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі
Африканські країни за обсягом одержаних цифрових активів. Джерело: Chainalysis.

Так, країни Африки з цього регіону, які часто вважаються менш значущими гравцями на світовому криптовалютному ринку, сьогодні вже досягають великих успіхів у освоєнні цифрових активів. За вказаний період через ці країни пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Понад те, централізовані біржі стали домінуючими платформами, на які припало більш ніж половина всього обсягу транзакцій.

Однак відмінною особливістю країн Африки на південь від Сахари є їхній ринок, орієнтований на роздрібну торгівлю. Велику частку обсягу транзакцій у цьому регіоні становлять угоди на суму менше ніж $60 млрд.

Згідно зі звітом, частка біткоїна в регіональному обсязі становить 9,3%, випереджаючи за показниками навіть Північну Америку та Східну Європу. Жителі країн на південь від Сахари дедалі частіше розглядають біткоїн як альтернативний засіб збереження вартості. Особливо це поширено в країнах, що страждають від інфляції, яка зростає, та заборгованості. Наприклад, у Гані у червні 2022 року інфляція досягла 29,8%, що є найвищим показником за останні два десятиліття. У зв'язку з цим багато мешканців Гани звернулися до біткоїна як до засобу збереження своїх заощаджень і досягнення фінансової свободи.

У період з липня 2022 року по червень 2023 року обсяг криптовалютних транзакцій у Нігерії зріс на 9% у річному обчисленні та становив $56,7 млрд.

Використання біткоїна та криптовалют у Нігерії зростає, оскільки найбільша економіка Африки бореться з падінням курсу офіційної валюти та зростанням інфляції.

У Нігерії інтерес до біткоїна й інших цифрових активів зростав, коли вартість найри падала, особливо під час найекстремальніших падінь у червні та липні 2023 року.

Регулювання в Африці

Країни Африки останнім часом активно готують своє законодавство, що регулює діяльність Біткоїн-індустрії. Зокрема, Управління фінансового нагляду ПАР пообіцяло до кінця року зобов'язати біржі, які працюють із цифровими активами, отримати ліцензії.

Крім цього, влада Кенії вирішила обкласти податком іноземні компанії, що працюють із цифровими активами. Для них передбачено ставку в розмірі 1,5% з усіх комісій.

А Нігерія затвердила національну політику в галузі цифрових технологій, наголосивши на їхніх потенційних перевагах. Ці кроки в галузі регулювання, ймовірно, сприяють зростанню місцевих криптовалютних бірж, які з початку 2023 року випереджають свої міжнародні аналоги в регіоні.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Законодавство у Намібії

Перший закон про віртуальні активи, який визначає порядок нагляду за постачальниками послуг, ухвалили парламентарі Намібії у червні 2023 року.

Новий документ має забезпечити захист споживачів, запобігаючи зловживанню на ринку та відмиванню грошей. Також закон передбачає призначення регулюючого органу.


Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024