Джеймсон Лопп пояснив, чому Гел Фінні не Сатоші Накамото

Джеймсон Лопп пояснив, чому Гел Фінні не Сатоші Накамото

Основний доказ пов'язаний із забігом у Санта-Барбарі, в якому брав участь Біткоїн-розробник.

Відомий шифропанк і розробник Гел Фінні, якого в Біткоїн-спільноті багато хто вважає Сатоші Накамото, насправді ним не є. Про це йдеться у дослідженні співзасновника компанії Casa Джеймсона Лоппа.

«Хел Фінні був легендарним шифропанком, але він не був Сатоші. Я уявляю своє дослідження, що підтверджує це твердження», – написав у соцмережі X (Twitter) Лопп.

Основний доказ Лоппа пов'язаний із забігом на 10 миль у Санта-Барбарі (Каліфорнія) у суботу, 18 квітня 2009 року, в якому брав участь Фінні.

За даними забігу, Фінні стартував о 8:00 ранку за тихоокеанським стандартним часом і завершив його через 78 хвилин. Час забігу цілком збігається з часом електронного листування Сатоші Накамото з одним із перших Біткоїн-розробників Майком Хірном.

«Виявилося, що в цей час один із перших Біткоїн-розробників Майк Хірн листувався із Сатоші», – пояснив Лопп, посилаючись на архівні електронні листи, які Хірн раніше оприлюднив.

Як з'ясував Лопп, Сатоші надіслав листа о 9:16 ранку за тихоокеанським часом – за дві хвилини до того, як Фінні перетнув фінішну лінію.

«Протягом години та 18 хвилин, поки Гел біг, ми можемо бути цілком упевнені, що він не взаємодіяв із комп'ютером», – додав Лопп.

Також електронна пошта Хірна показує, що Накамото надіслав йому 32,5 BTC. Йдеться про транзакцію в блоці 11 408, здобутому о 8:55 ранку за тихоокеанським часом – за 55 хвилин після початку забігу Фінні. Накамото підтвердив цю транзакцію – поряд з іншою транзакцією на суму 50 BTC, коли Фінні все ще біг.

Аналіз Лоппа також показав, що Накамото активно працював над кодом і писав повідомлення на різних форумах, коли Фінні вже боровся з бічним аміотрофічним склерозом і не міг користуватися клавіатурою.

Хто такий Хел Фінні

Гел Фінні – видатний програміст і криптограф, зробив значний внесок у розвиток Біткоїна. Він був одним із перших, хто підтримав ідею цифрової валюти, запропоновану Сатоші Накамото. Також Фінні був першим одержувачем BTC-транзакції від Накамото, що ознаменувало початок функціонування його системи. Він також був одним із перших майнерів, допомагаючи забезпечувати роботу мережі на початку її існування.

Однією з найбільш помітних була робота над RPOW (Reusable Proofs of Work), системою, що дозволяє перевіряти роботу через інтернет без вимоги довіри іншій стороні. Ця концепція стала основою системи Біткоїна.

Фінні помер 28 серпня 2014 року у віці 58 років.

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

«Активізація» Сатоші Накамото

2 жовтня у соцмережі X (Twitter) на обліковому записі «Сатоші Накамото» вперше за п'ять років з'явилася перша публікація. У ній автор розмірковує про перспективи Біткоїна та намір вивчити недосліджені аспекти блокчейну, раніше не включені до White Рaper.

Пізніше з'ясувалося, що обліковий запис «Сатоші Накамото» належить Енді Роу, близькому другу Крейга Райта. Останній відомий тим, що стверджує, що саме він створив Біткоїн під псевдонімом Сатоші Накамото.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024