Віцепрезидент Сальвадору розповів, як BTC допоміг подолати кризу

Віцепрезидент Сальвадору розповів, як BTC допоміг подолати кризу

Біткоїн приваблює в країну не лише туристів, а й інвесторів, які бажають працювати у цій юрисдикції.

Фінансовий та економічний сектори Сальвадору вдалося відродити завдяки прийняттю біткоїна як законного платіжного засобу. Про це заявив віцепрезидент країни Фелікс Уллоа, повідомляє Forbes.

Попри побоювання з приводу прийняття країною біткоїна як законного платіжного засобу в 2021 році, інвестори з Волл-стріт зацікавилися зростанням облігацій Сальвадору. Їхня прибутковість у 70% у 2023 році є найвищою серед облігацій ринків, що розвиваються.

За словами Уллоа, це не випадковість, а результат застосування фінансової політики президента Наїба Букеле. Сьогодні близько 80 компаній з Біткоїн-індустрії (таких як Strike і Fold) вирішили працювати на ринку Сальвадору.

Тим часом внутрішня безпека та простота у здійсненні транзакцій завдяки Біткоїну сприяли туристичному буму.

«Без сумніву, туризм і використання цифрових валют йдуть пліч-о-пліч і є ознакою майбутнього та відродження нашої країни», – наголосив віцепрезидент.

Що спонукало Сальвадор прийняти біткоїн

Через проблеми в економіці, такі як високий рівень бідності, відсутність доступу до банківських послуг для значної частини населення та залежність від грошових переказів мігрантів, Сальвадор був змушений визнати біткоїн законним платіжним засобом. Відповідно до закону, який набув чинності 7 вересня 2021 року, всі підприємства та організації зобов'язали приймати BTC для оплати товарів і послуг разом із доларом США.

Попри критику з боку міжнародного співтовариства, до 2022 року економіка країни зросла на 2,6%, і очікується, що до кінця 2023 року економічне зростання становитиме від 2% до 3%. За словами глави держави, впровадження Біткоїна дозволило залучити до країни більше туристів та знизити злочинність. При цьому інституційні інвестори дедалі більше цікавляться облігаціями Сальвадору. Також відбувається зростання активності у сфері нерухомості та значна модернізація інфраструктури, включаючи будівництво нових доріг, реконструкцію аеропортів та відкриття нового поромного маршруту до Коста-Рики.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Розвиток майнінгу

Влада Сальвадору також вирішила розвивати і майнінгову галузь у країні. У жовтні було запущено перший місцевий майнінговий пул Lava Pool для видобутку біткоїнів. Це проєкт компаній Volcano Energy та Luxor Technology.

У межах нового партнерства Volcano Energy має намір відраховувати 23% чистого прибутку від майнінгу на користь держбюджету Сальвадору.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023