В Україні врегулюють управління конфіскованими біткоїнами

В Україні врегулюють управління конфіскованими біткоїнами

АРМА активізувала співпрацю з найбільшими біткоїн-біржами й отримала доступ до гаманців фігурантів кримінальних проваджень.

В Україні підготують правовий механізм для управління заарештованими біткоїнами та криптовалютами. Про це повідомили на сайті Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

У відомстві зазначили, що відсутність правового регулювання у сфері управління цифрових активів змушує зацікавлені сторони шукати для себе зиск у цій ситуації.

Під час робочої зустрічі в АРМА, яка відбулася 17 жовтня 2023 року, де були присутні представники різних правоохоронних органів, було прийнято рішення про створення первинної законодавчої основи для управління конфіскованими віртуальними активами. Також учасники домовилися про координацію спільних дій щодо конфіскації віртуальних активів, заблокованих у країнах ЄС у межах санкцій.

Цього року АРМА активізувала співпрацю з найбільшими біткоїн-біржами, в межах якої агентство отримало доступ до даних власників гаманців та інформації про операції з ними. Кооперація з торговельними майданчиками дозволяє АРМА встановлювати дані щодо віртуальних активів у фігурантів кримінальних проваджень.

Навчання українських правоохоронців

Співробітники українських правоохоронних органів за підтримки відділу кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) у вересні пройшли навчання з відстеження біткоїн- та криптовалютних транзакцій. Зокрема, українцям надали інструменти для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном. До проведення тренінгів залучили аналітичні компанії CipherTrace та BlockTrace, що спеціалізуються на аналізі блокчейну.

У навчанні взяли участь співробітники Кіберполіції, Держбюро розслідувань (ДБР), Бюро економічної безпеки України (БЕБ), Служби безпеки України (СБУ), Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Тиск на українські біржі

Аналітики з БЕБ звернули увагу на роботу українських біткоїн-бірж і дійшли висновку, що за десять років роботи таких майданчиків бюджет України втратив щонайменше 3 млрд грн (близько $81 млн) податків.

Варто наголосити, що ситуація в українському правовому полі залишається вкрай неоднозначною через відсутність ліберального податкового законодавства, що викликає занепокоєння в учасників ринку.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024