Greenpeace відновила нападки на Біткоїн

Greenpeace відновила нападки на Біткоїн

У відповідь представники Біткоїн-спільноти нагадали, що проблеми з екологією існували ще задовго до появи головного цифрового активу.

Міжнародна неурядова екологічна організація Greenpeace вкотре спробувала пов'язати діяльність Біткоїн-індустрії із посиленням кліматичної кризи, проте, своєю чергою, потрапила під жорстку критику представників Біткоїн-спільноти.

За словами екологів, Біткоїн-технологія, яку «ніхто не використовує, тягне за собою величезні витрати для суспільства та навколишнього середовища».

«Який сенс у Біткоїні, якщо єдине, для чого він створений, – це посилення кліматичної кризи та виставлення хом'яків у поганому світлі?», – йдеться у повідомленні Greenpeace.

В організації також процитували автора книги «Нехай їдять криптовалюту: афера з блокчейном, яка руйнує світ» Пітера Хаусона, зазначивши, що «зростає масовий рух, який протистоїть Біткоїну».

Варто наголосити, що під постом Greenpeace в соцмережі користувачі залишили безліч повідомлень, в яких підкреслили, що представники екологічної організації помиляються, вважаючи видобуток BTC вкрай шкідливим для навколишнього середовища.

Зокрема, користувач Даніель Баттен наголосив, що у світі, навпаки, зростає кількість тих, хто підтримує Біткоїн. До того ж він порадив не цитувати автора книги, який не досліджував блокчейн і зовсім не розуміється на Біткоїні.

Інший користувач, Дрю Фелічіано, зазначив, що потрібно змінювати принцип усієї енергосистеми, оскільки проблеми з екологією були ще до появи Біткоїна.

Про розвиток «зеленого» майнінгу

У відповідь на сьогоднішні виклики багато майнінгових компаній та ініціатив почали активно шукати екологічно чисті альтернативи для своїх операцій. Введення відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергетика, стало ключовим напрямом у цьому процесі.

Крім того, майнери також почали вивчати можливості ефективного використання надлишкової енергії та розроблення технологій зменшення загального енергоспоживання. Все це в сукупності дозволяє індустрії рухатися у бік більш стійкого та екологічно безпечного майнінгу.

Згідно з дослідженнями, за останні два роки викиди вуглекислого газу в атмосферу від процесу видобутку біткоїнів скоротилися більше ніж на 37%. Понад 50% світового майнінгу біткоїна здійснюється за рахунок енергії з відновлюваних джерел.

Своєю чергою, аудиторська компанія KPMG з «великої четвірки» в липневому звіті визнала потенціал майнінгу біткоїнів у зниженні обсягу шкідливих викидів в атмосферу.

Автори звіту зазначили, що майнінг продемонстрував здатність зберігати баланс в енергосистемах, оскільки він може швидко знижувати енергоспоживання у період підвищеного попиту.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як Greenpeace ставиться до Біткоїна

Відомо, що Greenpeace не завжди критикував Біткоїн. Крім того, був період, коли організація приймала пожертвування у BTC. Тоді екологи навіть нахвалювали численні переваги цифрової валюти, наголошуючи на невеликих комісіях за оброблення транзакцій порівняно з банками.

Проте вже 2021 року Greenpeace відмовився від таких пожертв через «високе енергоспоживання Біткоїна». Саме тоді стартувала кампанія проти Біткоїна, який звинуватили у шкідливому впливі на клімат. Як рішення «проблеми» екологи запропонували, щоб Біткоїн перейшов на консенсус Proof-of-Stake.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024