Співзасновник FTX визнав махінації зі страховим фондом біржі

Співзасновник FTX визнав махінації зі страховим фондом біржі

Торговельна платформа не утримувала належних резервів, що й стало основною причиною банкрутства.

Співзасновник збанкрутілої біржі FTX Гері Ванг засвідчив, що реальний залишок страхового фонду був меншим, ніж сума, вказана на сайті платформи. Про це повідомляє The Block із посиланням на стенограму судового засідання.

FTX відображала залишок страхового фонду за формулою, заснованою на нічим не підкріплених даних і щоденному обсязі торгів, а не на фактичному обсязі наявних коштів. Ванг зазначив, що біржа використовувала випадкове обране число – приблизно 7500 – помножене на щоденний обсяг платформи, а потім поділене на $1 млрд, щоб визначити суму готівки, доданої до фонду.

Але сума, яка відображалася, не дорівнювала тому, що насправді додавалося до резервів. Іншими словами, фактичний обсяг резервів був значно меншим, ніж звітувала платформа. Тож під час паніки на ринку в листопаді 2022 року вона й не змогла задовольнити запити клієнтів, а згодом й почала процедуру банкрутства.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Справа проти Бенкмана-Фріда

Міністерство юстиції США висунуло проти колишнього гендиректора FTX Сема Бенкмана-Фріда низку кримінальних звинувачень, включаючи шахрайство з цінними паперами, відмивання грошей і порушення законів про торгівлю валютою. Сумарно за всіма пунктами обвинувачення засновнику FTX може загрожувати до 115 років ув’язнення.

4 жовтня розпочався судовий процес над засновником FTX, який наразі відкидає всі звинувачення. Як свідок, запрошений прокуратурою, вже виступив співзасновник FTX Гері Ванг, а на завтра заплановані свідчення колишньої гендиректорки Alameda Research Керолайн Еллісон.

Банкрутство FTX

На момент припинення своєї діяльності у листопаді 2022 року FTX була третьою найбільшою біржею з торгівлі цифровими активами. Проте через нецільове використання коштів клієнтів та утримання недостатніх резервів компанія була змушена розпочати процедуру банкрутства.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023