BIS створив систему моніторингу блокчейну Біткоїна

BIS створив систему моніторингу блокчейну Біткоїна

Проєкт пройшов випробування у центробанку Нідерландів.

Банк міжнародних розрахунків (BIS) розробив глобальну систему моніторингу блокчейну Біткоїна під назвою Atlas. Про це повідомляє Reuters.

Реалізація проєкту стартувала п'ять років тому, він пройшов випробування у центральному банку Нідерландів. Проте ґрунтовно за проєкт взялися лише півтора року тому під час кризи на ринку криптоіндустрії.

У межах Atlas було створено платформу, яка отримує дані як з ончейну, так і з офчейну. Система моніторингу показує, скільки біткоїнів конвертується в долари США у певний час у певних регіонах світу.

Регулятори дедалі більше переймаються тим, що децентралізована природа криптовалют робить їх ризикованими, особливо після краху проєктів Luna та TerraUSD, а також платформи FTX.

У BIS заявили, що платформу передадуть для тестування групі центральних банків «для збирання відгуків і подальшого розвитку».

Моніторинг за допомогою ШІ

Голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер вважає, що його відомство не проти впровадити інструменти зі штучним інтелектом для моніторингу ринку цифрових активів.

За його словами, у період з 2018 по першу половину 2023 року SEC пред'явила виконавчі позови щонайменше 54 компаніям, які працюють із цифровими валютами. Крах FTX у листопаді 2022 року потяг за собою різке збільшення числа таких дій.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Дослідження BIS

Згідно з одним з останніх досліджень Банку міжнародних розрахунків, до 2030 року у світі може з'явитися близько 15 цифрових валют центральних банків (CBDC).

За даними дослідження, з 86 центральних банків, опитаних BIS, 93% зараз працюють над створенням CBDC, причому такі великі юрисдикції, як Індія, Велика Британія та Європейський союз, серйозно розглядають можливість випуску цифрової версії своїх фіатних валют.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023