BIS створив систему моніторингу блокчейну Біткоїна

BIS створив систему моніторингу блокчейну Біткоїна

Проєкт пройшов випробування у центробанку Нідерландів.

Банк міжнародних розрахунків (BIS) розробив глобальну систему моніторингу блокчейну Біткоїна під назвою Atlas. Про це повідомляє Reuters.

Реалізація проєкту стартувала п'ять років тому, він пройшов випробування у центральному банку Нідерландів. Проте ґрунтовно за проєкт взялися лише півтора року тому під час кризи на ринку криптоіндустрії.

У межах Atlas було створено платформу, яка отримує дані як з ончейну, так і з офчейну. Система моніторингу показує, скільки біткоїнів конвертується в долари США у певний час у певних регіонах світу.

Регулятори дедалі більше переймаються тим, що децентралізована природа криптовалют робить їх ризикованими, особливо після краху проєктів Luna та TerraUSD, а також платформи FTX.

У BIS заявили, що платформу передадуть для тестування групі центральних банків «для збирання відгуків і подальшого розвитку».

Моніторинг за допомогою ШІ

Голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер вважає, що його відомство не проти впровадити інструменти зі штучним інтелектом для моніторингу ринку цифрових активів.

За його словами, у період з 2018 по першу половину 2023 року SEC пред'явила виконавчі позови щонайменше 54 компаніям, які працюють із цифровими валютами. Крах FTX у листопаді 2022 року потяг за собою різке збільшення числа таких дій.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Дослідження BIS

Згідно з одним з останніх досліджень Банку міжнародних розрахунків, до 2030 року у світі може з'явитися близько 15 цифрових валют центральних банків (CBDC).

За даними дослідження, з 86 центральних банків, опитаних BIS, 93% зараз працюють над створенням CBDC, причому такі великі юрисдикції, як Індія, Велика Британія та Європейський союз, серйозно розглядають можливість випуску цифрової версії своїх фіатних валют.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024