До 2030 року випустити CBDC планують 15 центробанків

До 2030 року випустити CBDC планують 15 центробанків

Над випуском цифрової версії своїх фіатних валют активно працюють юрисдикції Індії, Великої Британії та Європейського союзу.

До 2030 року у світі може з'явитися близько 15 цифрових валют центральних банків (CBDC). Про це йдеться у дослідженні Банку міжнародних розрахунків (BIS), повідомляє CoinDesk.

За даними дослідження, з 86 центральних банків, опитаних BIS, 93% зараз працюють над створенням CBDC, причому такі великі юрисдикції, як Індія, Велика Британія та Європейський союз, серйозно розглядають можливість випуску цифрової версії своїх фіатних валют.

Результати опитування показують, що на сьогоднішній день стейблкоїни та інші криптоактиви рідко використовуються для платежів за межами екосистеми, а найбільш популярними способами їх використання є транскордонні грошові перекази та споживчі покупки.

На думку аналітика Євгена Романенка, запровадження CBDC – це крок до заборони використання готівки. Він нагадав, що у 2021 році проєкт впровадження CBDC у Нігерії з обмеженням обігу готівки призвів до колапсу ринків із масовими заворушеннями та підпалами відділень банків.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Регулювання у Європі

Взяти під контроль ринок цифрових активів хочуть і у Європейському союзі. Зокрема, там ухвалили Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), який 9 червня опублікували в Офіційному журналі ЄС. Він вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує різним компаніям, таким як біржі та провайдери гаманців, ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024