До 2030 року випустити CBDC планують 15 центробанків

До 2030 року випустити CBDC планують 15 центробанків

Над випуском цифрової версії своїх фіатних валют активно працюють юрисдикції Індії, Великої Британії та Європейського союзу.

До 2030 року у світі може з'явитися близько 15 цифрових валют центральних банків (CBDC). Про це йдеться у дослідженні Банку міжнародних розрахунків (BIS), повідомляє CoinDesk.

За даними дослідження, з 86 центральних банків, опитаних BIS, 93% зараз працюють над створенням CBDC, причому такі великі юрисдикції, як Індія, Велика Британія та Європейський союз, серйозно розглядають можливість випуску цифрової версії своїх фіатних валют.

Результати опитування показують, що на сьогоднішній день стейблкоїни та інші криптоактиви рідко використовуються для платежів за межами екосистеми, а найбільш популярними способами їх використання є транскордонні грошові перекази та споживчі покупки.

На думку аналітика Євгена Романенка, запровадження CBDC – це крок до заборони використання готівки. Він нагадав, що у 2021 році проєкт впровадження CBDC у Нігерії з обмеженням обігу готівки призвів до колапсу ринків із масовими заворушеннями та підпалами відділень банків.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Регулювання у Європі

Взяти під контроль ринок цифрових активів хочуть і у Європейському союзі. Зокрема, там ухвалили Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), який 9 червня опублікували в Офіційному журналі ЄС. Він вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує різним компаніям, таким як біржі та провайдери гаманців, ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023