Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan.

Блоки Біткоїна заповнені майже на 100%

Розмір мемпулу Біткоїна з травня демонструє рекордні значення і станом на 21 вересня кількість непідтверджених транзакцій становить близько 235 000 (246 Мб). При цьому блокчейн Біткоїна заповнений майже на 100%, починаючи фактично з лютого 2023 року – дати створення записів Ordinals.

Наприкінці серпня частка пов'язаних з біткоїн-NFT транзакцій у мережі досягла 85%. З моменту запуску протоколу створено 33,7 млн написів загальним обсягом 12,9 Гб.

Mt. Gox відклала виплати на рік

Збанкрутіла біржа Mt. Gox перенесла останній термін запланованих виплат постраждалим інвесторам ще на 12 місяців.

Біржа, яка раніше припинила своє існування, оголосила про те, що термін виплат за кредитами настане 31 жовтня 2023 року, а тепер він перенесений на 31 жовтня 2024 року.

Складність майнінгу оновила історичний максимум

Черговий перерахунок складності майнінгу відбувся у вівторок, 19 вересня, після чого цей показник зріс на 5,48%. Тепер він становить 57,12 т, що є історичним максимумом.

На видобуток одного блоку за минулі два тижні витрачалося в середньому 9 хвилин 29 секунд. Поточний показник мережі хешрейту становить 421,75 EH/s.

З недіючого шість років гаманця вивели 2100 BTC

З бездіяльної близько шести років біткоїн-адреси у вівторок, 19 вересня, вивели 2100 BTC. Останнім часом спостерігається активне переміщення монет, які раніше лежали без руху багато років.

Біткоїн зростає швидше за будь-які інші види активів

Протягом 2011–2023 років біткоїн щорічно демонстрував зростання в середньому на 145%, що значно більше за інші види активів.

Понад те, у 10 випадках із 13 біткоїн досяг найвищих темпів зростання за підсумками календарного року. Винятками є лише ведмежі ринки 2014, 2018 та 2022 років. Протягом трьох років (2011, 2013 та 2017) BTC зростав більше ніж на 1000% на рік.

Суд схвалив злиття Hut 8 та US Bitcoin

Верховний Суд Британської Колумбії (Канада) остаточно схвалив плани злиття канадської майнінгової компанії Hut 8 та американської US Bitcoin.

Об'єднана компанія матиме назву Hut 8 Corporation, а її акції торгуватимуться на американській фондовій біржі. Раніше Hut 8 був єдиним представником Канади у десятці найбільших майнерів світу.

BitGo і Swan створюють трастовий Біткоїн-фонд

Компанії BitGo та Swan Bitcoin об'єднали зусилля для заснування трастового фонду, орієнтованого винятково на біткоїн. Створювана організація зараз перебуває в стадії схвалення регулюючими органами. Вона займатиметься зберіганням біткоїнів, адмініструванням та управлінням від імені бенефіціарів.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024