Велика Британія затвердила закон про цифрові активи

Велика Британія затвердила закон про цифрові активи

Новий документ, який наділяє британських регуляторів повноваженнями щодо нагляду за цифровими валютами, схвалив король Чарльз.

У Великій Британії король Чарльз 29 червня ухвалив закон про цифрові активи та стейблкоїни, завдяки якому біткоїн і криптовалюти стали регульованим фінансовим інструментом. Про це повідомляє CoinDesk.

Це стало останнім формальним етапом, який робить законопроєкт законом. Документ розробили з метою адаптації регулювання фінансових послуг до потреб британського ринку.

Представлений у липні 2022 року в британському парламенті, законопроєкт дає регуляторам більше влади над фінансовою системою, включаючи цифрові активи. Під час обговорень у парламенті до документа додали поправки, що дозволяють розглядати біткоїн та криптовалюти як регульовану діяльність і здійснювати нагляд за криптовалютними промоакціями.

Регуляторами у цьому секторі стали Казначейство Великої Британії, Управління фінансової поведінки, Банк Англії та Регулятор платіжних систем.

Що потрібно знати про регулювання у Великій Британії

Велика Британія є однією з провідних країн у сфері регулювання цифрових активів, оскільки уряд Великої Британії визнав потенціал біткоїна.

Особливістю регулювання у Великій Британії є прагнення до балансу між стимулюванням інновацій та захистом інтересів споживачів. В останні роки Велика Британія запровадила оновлені правила, відповідно до яких провайдери послуг обміну та зберігання цифрових активів мають відповідати стандартам боротьби з відмиванням грошей та запобігання фінансуванню тероризму.

Зокрема, на початку 2023 року британська влада представила план з оновлення нормативно-правової бази щодо біткоїна та криптовалют. Це потрібно для того, щоб сформувати чіткі пруденційні вимоги захисту споживачів, забезпечити прозорі умови випуску та розкриття інформації про цифрові активи, що сприяє запобіганню потенційним зловживанням.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Нагляд за рекламою цифрових активів

Нові правила просування та реклами цифрових валют у Великій Британії були розроблені Управлінням фінансового нагляду Великої Британії (FCA) і набудуть чинності з 8 жовтня 2023 року. Відповідно до них усі цифрові активи класифікуватимуться як «обмежені інвестиції», а компанії та емітенти зобов'язані публікувати в рекламних матеріалах чіткі попередження про ризики подібних вкладень.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023