Велика Британія розробила правила для реклами цифрових активів

Велика Британія розробила правила для реклами цифрових активів

Розроблені FCA норми мають набути чинності 8 жовтня 2023 року.

Управління фінансового нагляду Великої Британії (FCA) доопрацювало норми просування та реклами цифрових валют у країні, які мають набути чинності з 8 жовтня. Про це повідомляє Finance Magnates.

За новими правилами біткоїни та криптовалюти класифікуватимуться як «обмежені інвестиції», а компанії та емітенти цифрових активів зобов'язані публікувати в рекламних матеріалах чіткі попередження про ризики подібних вкладень.

Також фірмам заборонили застосовувати низку маркетингових ходів, таких як «запроси друга», «бонуси для новачків». Ще одним важливим нововведенням стане період «обдумування інвестицій» для нових інвесторів, протягом якого споживачам буде заборонено надсилати кошти за прямою фінансовою пропозицією без запиту на повторне підтвердження щонайменше через 24 години.

Компанії, що працюють у цьому секторі, повинні мати достатній запас міцності та надавати інвесторам максимально докладну інформацію, не вводячи в оману. За порушення цих правил передбачено позбавлення волі на строк до двох років.

За словами виконавчого директора з питань захисту прав споживачів та конкуренції у FCA Шелдона Міллса, люди мають самі вирішувати, купувати їм цифрові активи чи ні. Однак, згідно з дослідженнями регулятора, згодом багато інвесторів жалкують про поспішні рішення. З новими правилами у людей з'явиться час, щоб зробити усвідомлений вибір, вважає Міллс.

Особливості регулювання у Великій Британії

У Великій Британії цифрові активи підпадають під дію кількох регуляторних органів і законодавчих меж. З погляду оподаткування Податкове управління Великої Британії (HMRC) розглядає біткоїн не як валюту, а як актив. Це означає, що у разі продажу біткоїнів податок на прибуток від капіталу може бути застосованим, а для юридичних осіб, які приймають біткоїни як оплату, такі транзакції можуть оподатковуватись на додану вартість.

З іншого боку, FCA, яке займається регулюванням фінансових послуг та ринків у Великій Британії, у 2020 році заборонило продаж цифрових валют та обмінних транзакцій з біткоїнами роздрібним споживачам. Вони вважають, що подібні продукти не підходять через збитки, які можуть спричинити. Виходить, що хоча біткоїн загалом допускається у Великій Британії, проте специфічні форми його використання можуть підпадати під регулятивні обмеження.

На початку 2023 року британська влада представила план з оновлення нормативно-правової бази в галузі біткоїна та криптовалют. Це потрібно для того, щоб сформувати чіткі пруденційні вимоги захисту споживачів, забезпечити прозорі умови випуску та розкриття інформації про цифрові активи, що сприятиме запобіганню потенційним зловживанням.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Регулювання у Європі

20 квітня 2023 року Європарламент ухвалив законопроєкт, який затверджує загальні правила для ринку цифрових валют. Документ встановлює єдині норми для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Він передбачає ліцензування бірж та гаманців.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го будуть введені вимоги щодо контролю над транзакціями.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024