У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

Запропонований Сенату законопроєкт передбачає створення звітів про переказ коштів у BTC із США до Сальвадора.

Американські сенатори Джим Ріш і Боб Менендес представили у Сенаті законопроєкт про оцінку ризиків запровадження біткоїна в Сальвадорі як законного платіжного засобу. Про це повідомляє Cointelegraph.

Документ має допомогти оцінити, як прийняття біткоїна вплине на економіку та фінансову стабільність у Сальвадорі, а також виявити потенційні ризики, пов'язані з кібербезпекою.

Законопроєкт передбачає створення звітів з детальною інформацією про переказ коштів у BTC, надісланих із США до Сальвадора. Це потрібно для розуміння ризиків, пов'язаних з використанням біткоїнів у незаконних діях.

Спочатку законопроєкт внесли до Конгресу в лютому 2022 року. Тоді Джим Ріш висловив побоювання, що прийняття біткоїна як законного платіжного засобу в Сальвадорі «несе загрозу економічній стабільності та фінансовій цілісності торгового партнера США у Центральній Америці».

«З огляду на інтерес США до процвітання та прозорості в Центральній Америці, ми маємо добиватися більшої ясності щодо того, як прийняття біткоїна допоможе Сальвадору ефективно боротися з відмиванням грошей та незаконним фінансуванням. Саме для цього я повторно представляю законопроєкт ACES», – заявив сенатор Ріш.

Особливості економіки Сальвадора

Сальвадор став першою державою у світі, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом. Це сталося у вересні 2021 року, і цього ж дня влада придбала 400 BTC.

Відтоді у сальвадорських магазинах можна придбати товари та послуги за допомогою BTC. Подібний підхід вже приніс свої плоди. За офіційною статистикою, за останній рік міжнародний туризм у Сальвадорі зріс на 54%, а ВВП у 2021 році – на 10,3%.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Під тиском американських регуляторів

Водночас влада Сальвадора вводить і обмеження. Зокрема, уряд випустив біткоїн-гаманець, який блокує платежі з анонімних джерел.

На думку критиків, Сальвадор поступився регуляторам із США, і тепер їхнім головним завданням стане боротьба з конфіденційністю.

Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF Інвестори виявляють інтерес до нового біржового продукту від керуючого активами. Дмитро Харьков 05 грудня 2023