У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

Запропонований Сенату законопроєкт передбачає створення звітів про переказ коштів у BTC із США до Сальвадора.

Американські сенатори Джим Ріш і Боб Менендес представили у Сенаті законопроєкт про оцінку ризиків запровадження біткоїна в Сальвадорі як законного платіжного засобу. Про це повідомляє Cointelegraph.

Документ має допомогти оцінити, як прийняття біткоїна вплине на економіку та фінансову стабільність у Сальвадорі, а також виявити потенційні ризики, пов'язані з кібербезпекою.

Законопроєкт передбачає створення звітів з детальною інформацією про переказ коштів у BTC, надісланих із США до Сальвадора. Це потрібно для розуміння ризиків, пов'язаних з використанням біткоїнів у незаконних діях.

Спочатку законопроєкт внесли до Конгресу в лютому 2022 року. Тоді Джим Ріш висловив побоювання, що прийняття біткоїна як законного платіжного засобу в Сальвадорі «несе загрозу економічній стабільності та фінансовій цілісності торгового партнера США у Центральній Америці».

«З огляду на інтерес США до процвітання та прозорості в Центральній Америці, ми маємо добиватися більшої ясності щодо того, як прийняття біткоїна допоможе Сальвадору ефективно боротися з відмиванням грошей та незаконним фінансуванням. Саме для цього я повторно представляю законопроєкт ACES», – заявив сенатор Ріш.

Особливості економіки Сальвадора

Сальвадор став першою державою у світі, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом. Це сталося у вересні 2021 року, і цього ж дня влада придбала 400 BTC.

Відтоді у сальвадорських магазинах можна придбати товари та послуги за допомогою BTC. Подібний підхід вже приніс свої плоди. За офіційною статистикою, за останній рік міжнародний туризм у Сальвадорі зріс на 54%, а ВВП у 2021 році – на 10,3%.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Під тиском американських регуляторів

Водночас влада Сальвадора вводить і обмеження. Зокрема, уряд випустив біткоїн-гаманець, який блокує платежі з анонімних джерел.

На думку критиків, Сальвадор поступився регуляторам із США, і тепер їхнім головним завданням стане боротьба з конфіденційністю.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024