У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

У США хочуть оцінити ризики прийняття біткоїна в Сальвадорі

Запропонований Сенату законопроєкт передбачає створення звітів про переказ коштів у BTC із США до Сальвадора.

Американські сенатори Джим Ріш і Боб Менендес представили у Сенаті законопроєкт про оцінку ризиків запровадження біткоїна в Сальвадорі як законного платіжного засобу. Про це повідомляє Cointelegraph.

Документ має допомогти оцінити, як прийняття біткоїна вплине на економіку та фінансову стабільність у Сальвадорі, а також виявити потенційні ризики, пов'язані з кібербезпекою.

Законопроєкт передбачає створення звітів з детальною інформацією про переказ коштів у BTC, надісланих із США до Сальвадора. Це потрібно для розуміння ризиків, пов'язаних з використанням біткоїнів у незаконних діях.

Спочатку законопроєкт внесли до Конгресу в лютому 2022 року. Тоді Джим Ріш висловив побоювання, що прийняття біткоїна як законного платіжного засобу в Сальвадорі «несе загрозу економічній стабільності та фінансовій цілісності торгового партнера США у Центральній Америці».

«З огляду на інтерес США до процвітання та прозорості в Центральній Америці, ми маємо добиватися більшої ясності щодо того, як прийняття біткоїна допоможе Сальвадору ефективно боротися з відмиванням грошей та незаконним фінансуванням. Саме для цього я повторно представляю законопроєкт ACES», – заявив сенатор Ріш.

Особливості економіки Сальвадора

Сальвадор став першою державою у світі, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом. Це сталося у вересні 2021 року, і цього ж дня влада придбала 400 BTC.

Відтоді у сальвадорських магазинах можна придбати товари та послуги за допомогою BTC. Подібний підхід вже приніс свої плоди. За офіційною статистикою, за останній рік міжнародний туризм у Сальвадорі зріс на 54%, а ВВП у 2021 році – на 10,3%.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Під тиском американських регуляторів

Водночас влада Сальвадора вводить і обмеження. Зокрема, уряд випустив біткоїн-гаманець, який блокує платежі з анонімних джерел.

На думку критиків, Сальвадор поступився регуляторам із США, і тепер їхнім головним завданням стане боротьба з конфіденційністю.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023