В Азербайджані офіційно немає біткоїн-компаній

В Азербайджані офіційно немає біткоїн-компаній

Біткоїн-індустрія у країні залишається неврегульованою.

В Азербайджані немає компаній, що офіційно працюють з біткоїном і криптовалютами. Про це повідомив генеральний директор центробанку країни Тогрул Алієв під час пресконференції, повідомляє місцеве видання Report.

Він нагадав, що затверджений у квітні регулятором «Порядок проведення операцій з віртуальними активами» насамперед спрямований на запобігання відмиванню грошей і не має нічого спільного з регулюванням ринку цифрових валют.

«Сьогодні в Азербайджані немає гравців, які здійснюють операції з віртуальними активами», – сказав Алієв.

Як регулюються цифрові активи в Азербайджані

Станом на сьогодні в Азербайджані відсутні будь-які закони щодо біткоїна та криптовалют. Водночас, як заявляв раніше голова Мінфіну Ніджат Іманов, операції із цифровими активами оподатковуються. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб.

У 2018 році в Азербайджані при Центробанку відкрили Центр вивчення та розвитку ринку криптовалют і технології блокчейну. Попри те, що перші кроки для регулювання зроблено ще п'ять років тому, належну законодавчу базу так і не підготували.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінг в Азербайджані

За даними Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, на Азербайджан припадає 0,01% загальносвітового хешрейту Біткоїна. Країна посідає 113-у позицію у світі щодо купівельної спроможності на душу населення, і поточна ситуація відповідає її соціально-економічному розвитку.

Статус майнінгу в Азербайджані залишається невизначеним. І хоча жодних формальних заборон тут немає, майнерам все ж таки не вистачає правового врегулювання їхньої діяльності та гарантій з боку держави. Своєю чергою, високі ризики позначаються на інвестиційних настроях.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023