В Азербайджані офіційно немає біткоїн-компаній

В Азербайджані офіційно немає біткоїн-компаній

Біткоїн-індустрія у країні залишається неврегульованою.

В Азербайджані немає компаній, що офіційно працюють з біткоїном і криптовалютами. Про це повідомив генеральний директор центробанку країни Тогрул Алієв під час пресконференції, повідомляє місцеве видання Report.

Він нагадав, що затверджений у квітні регулятором «Порядок проведення операцій з віртуальними активами» насамперед спрямований на запобігання відмиванню грошей і не має нічого спільного з регулюванням ринку цифрових валют.

«Сьогодні в Азербайджані немає гравців, які здійснюють операції з віртуальними активами», – сказав Алієв.

Як регулюються цифрові активи в Азербайджані

Станом на сьогодні в Азербайджані відсутні будь-які закони щодо біткоїна та криптовалют. Водночас, як заявляв раніше голова Мінфіну Ніджат Іманов, операції із цифровими активами оподатковуються. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб.

У 2018 році в Азербайджані при Центробанку відкрили Центр вивчення та розвитку ринку криптовалют і технології блокчейну. Попри те, що перші кроки для регулювання зроблено ще п'ять років тому, належну законодавчу базу так і не підготували.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінг в Азербайджані

За даними Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, на Азербайджан припадає 0,01% загальносвітового хешрейту Біткоїна. Країна посідає 113-у позицію у світі щодо купівельної спроможності на душу населення, і поточна ситуація відповідає її соціально-економічному розвитку.

Статус майнінгу в Азербайджані залишається невизначеним. І хоча жодних формальних заборон тут немає, майнерам все ж таки не вистачає правового врегулювання їхньої діяльності та гарантій з боку держави. Своєю чергою, високі ризики позначаються на інвестиційних настроях.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023