Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC

Мода не стоїть на місці. Аби бути у тренді, фешн-індустрія повинна не лише створювати гарний одяг, а й використовувати сучасні гроші. Саме тому різні модні бренди дедалі частіше починають приймати оплату у BTC.

Згідно з даними Statista, очікується, що до 2027 року сегмент моди розростеться до 3,4 млрд користувачів. А річні темпи зростання доходу за ці роки складуть 9,99%, що призведе до збільшення ринку до $1,45 трлн у 2027 році.

То ж яке це має відношення до масового впровадження біткоїна як платіжного засобу в фешн-індустрії?

Навіщо брендам приймати оплату в BTC

У 2021 році міленіали та зумери віком до 44 років складали 73% від усієї кількості власників цифрових активів.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Власники біткоїна та криптовалют за віком. Джерело: Stilt

Тут варто зазначити, що вже у 2027 році міленіали будуть становити 50% всього фешн-ринку.

Також відповідно до звіту Crypto.com за 2022 рік, близько 60% продавців хочуть приймати BTC та криптоплатежі, а 75% клієнтів виявляють зацікавленість у покупках за допомогою цифрових валют.

Враховуючи це, зовсім не дивно, що провідні бренди впроваджують біткоїн як один із платіжних засобів у своїх онлайн- та офлайн-магазинах.

Ще одним важливим сигналом масового прийняття біткоїна у світі моди стала лояльність до нього як брендів високої моди (Gucci, Balenciaga та Hublot), так і марок з сегмента мас-маркету, наприклад, Nike та H&M. Але коли це все почалося?

Перший модний бренд, що став приймати BTC

Багато хто вважає, що першим модним брендом, що вирішив приймати оплату у біткоїнах, став Gucci. Втім світовий гігант моди звернув свій погляд на цифрове золото лише у 2022 році, тоді як ще у серпні 2021 року бренд Philipp Plein вже почав приймати платежі у BTC.

Відразу після офіційного анонсу на сайті Philipp Plein з’явилася детальна інструкція з поясненнями що до того, як оплатити покупку за допомогою цифрової валюти.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Так виглядає купівля товарів Philipp Plein за біткоїни

Засновник бренду Philipp Plein зізнався, що не очікував настільки великої популярності біткоїн-транзакцій – зараз частка таких платежів складає вже 5%.

Щодо Gucci, то бренд інтегрував біткоїн-платежі лише у квітні 2022 року. Нова послуга з’явилася у п’яти магазинах модного дому у США. Втім, компанія планує розширити цю послугу на всі свої 111 магазинів у Північній Америці.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Магазин Gucci у Нью-Йорку, США. Джерело: Wikipedia

Зараз біткоїн-платежі в магазинах відомого бренду здійснюються за допомогою посилання, яке відправляється на електронну пошту покупця. Посилання містить QR-код, який дозволяє оплатити товар з біткоїн-гаманця.

«Gucci завжди прагне впроваджувати нові технології, якщо вони можуть забезпечити покращений досвід для наших клієнтів, – розповів президент і генеральний директор Gucci Марко Біззаррі в інтерв'ю Vogue Business. «Тепер ми можемо інтегрувати криптовалюти в нашу платіжну систему, і це природна еволюція для тих клієнтів, які хотіли б мати таку можливість».

Якщо уважно подивитись на таймлайн прийняття біткоїна світовими брендами, то можна помітити, що фешн-сегмент активно доєднався до BTC-тренду саме після 2021 року.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Найбільші бренди у світі, що приймають біткоїн. Джерело: triple A

Таким чином Gucci став прикладом для інших брендів та каталізатором масового прийняття BTC у фешн-індустрії.

Які Luxury-бренди взяли приклад з Gucci

У 2022 році Balenciaga, французький ритейлер предметів розкоші, оголосив, що прийматиме біткоїн. Наразі BTC-платежі доступні у флагманських магазинах бренду в Нью-Йорку, у Беверлі Хіллз, а також на сайті balenciaga.com.

Інший відомий бренд, швейцарський виробник годинників Hublot випустив годинник «Big Bang Unico Essential Grey», який можна купити тільки за біткоїни. Усього було створено 200 екземплярів.

​​

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Годинник «Big Bang Unico Essential Grey». Джерело: сайт Hublot

Ще один швейцарьский годдиниковий бренд luxury-сегменту під назвою Tag Heuer дозволяє американським клієнтам платити за свої товари до $10 000 у BTC.

Варто також згадати бренд Off-white, який почав приймати оплату у BTC у 2022 році у своїх флагманських магазинах у Парижі, Мілані та Лондоні.

Off-White використовує спеціальний термінал POS під назвою LUNU, який автоматично знаходить найкращий обмінний курс під час транзакції. Крім того, цей термінал є сумісним з кількома гаманцями, які можуть сканувати QR-код, що знаходиться на екрані, для здійснення оплати.

Американський модний бренд Ralph Lauren цього року уклав угоду про співпрацю з платіжною системою BitPay, щоб приймати платежі в біткоїнах у своєму новому магазині в Маямі. Повернення грошових коштів за покупки також буде доступно в біткоїні та буде дорівнювати загальній вартості товару, що повертається.

Farfetch, платформа для роздрібної торгівлі предметами розкоші, приєдналася до інших великих ритейлерів, які приймають BTC-платежі. Оплатити біткоїнами можуть її клієнти у США, Великобританії та Європі.

Усе це функціонує через сайт сервісу TripleA. Платформа підтримує оплату через Lightning.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Так виглядає купівля товарів на платформі Farfetch за біткоїни

Бренди мас-маркету, що приймають BTC

Мас-маркет бренди намагаються також бути у тренді та готові одягати людей за біткоїни.

Зокрема, бренд Nike пропонує купити взуття, одяг та тренувальні костюми за допомогою біткоїна. Всі ціни, доступні на їхньому сайті, можна конвертувати у BTC. Але ця пропозиція поки що діє лише в американських магазинах бренду.

Компанія H&M впровадила два способи, якими можна купити її товари онлайн. Перший спосіб полягає в тому, що ви можете купити подарункову картку на певну суму за біткоїни. Після цього, використовуючи цю картку, ви зможете купувати товари на сайті H&M у звичайному режимі. Другий спосіб – безпосередньо за BTC.

Цього року світовий бренд Guess почав приймати BTC у своїх магазинах у швейцарському місті Лугано. Оплата відбувається за допомогою POS-системи, що підтримує Lightning Network.

Висновки

Відчуваючи зміни у парадигмі споживання та зростання фінансової свідомості молоді, бренди моди вважають за потрібне впроваджувати біткоїн-платежі.

Технологічні інновації сприяють сучасному іміджу фешн-брендів та посилюють лояльність серед сучасного покоління. До того ж оплата кредитною або дебетовою карткою пов'язана з певним ризиком та затримками через посередників у вигляді банків. Всі ці проблеми вирішує технологія Біткоїна. Саме тому інтеграція BTC-платежів у фешн-секторі стала частиною розвитку як luxury-брендів, так і марок із сегмента мас-маркету.

Біткоїн-адреса і біткоїн-гаманець: у чому відмінність Біткоїн-адреса і біткоїн-гаманець: у чому відмінність Поняття «біткоїн-адреса» і «біткоїн-гаманець» часто намагаються «об'єднати» або видати за синоніми, проте між ними є суттєва різниця. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Як відстежують біткоїни в Україні Як відстежують біткоїни в Україні Українські спеціалісти активно навчаються відстежувати біткоїн-транзакції. Таким чином Україна хоче вивести боротьбу зі злочинністю на новий рівень. Вже навіть є кілька гучних затримань. Але у цього тренду є не лише можливості, а й загрози. Дмитро Харьков 29 листопада 2023
Zap та Strike: історія успіху Джека Маллерса Zap та Strike: історія успіху Джека Маллерса Джек Маллерс – засновник і CEO Strike, інноваційної фінансової платформи, яка використовує Lightning для забезпечення швидких та дешевих міжнародних платежів. Незважаючи на молодий вік, Джек Маллерс вже встиг зробити значний внесок у розвиток і популяризацію Біткоїна. Володимир Гришенко 28 листопада 2023