Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC

Мода не стоїть на місці. Аби бути у тренді, фешн-індустрія повинна не лише створювати гарний одяг, а й використовувати сучасні гроші. Саме тому різні модні бренди дедалі частіше починають приймати оплату у BTC.

Згідно з даними Statista, очікується, що до 2027 року сегмент моди розростеться до 3,4 млрд користувачів. А річні темпи зростання доходу за ці роки складуть 9,99%, що призведе до збільшення ринку до $1,45 трлн у 2027 році.

То ж яке це має відношення до масового впровадження біткоїна як платіжного засобу в фешн-індустрії?

Навіщо брендам приймати оплату в BTC

У 2021 році міленіали та зумери віком до 44 років складали 73% від усієї кількості власників цифрових активів.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Власники біткоїна та криптовалют за віком. Джерело: Stilt

Тут варто зазначити, що вже у 2027 році міленіали будуть становити 50% всього фешн-ринку.

Також відповідно до звіту Crypto.com за 2022 рік, близько 60% продавців хочуть приймати BTC та криптоплатежі, а 75% клієнтів виявляють зацікавленість у покупках за допомогою цифрових валют.

Враховуючи це, зовсім не дивно, що провідні бренди впроваджують біткоїн як один із платіжних засобів у своїх онлайн- та офлайн-магазинах.

Ще одним важливим сигналом масового прийняття біткоїна у світі моди стала лояльність до нього як брендів високої моди (Gucci, Balenciaga та Hublot), так і марок з сегмента мас-маркету, наприклад, Nike та H&M. Але коли це все почалося?

Перший модний бренд, що став приймати BTC

Багато хто вважає, що першим модним брендом, що вирішив приймати оплату у біткоїнах, став Gucci. Втім світовий гігант моди звернув свій погляд на цифрове золото лише у 2022 році, тоді як ще у серпні 2021 року бренд Philipp Plein вже почав приймати платежі у BTC.

Відразу після офіційного анонсу на сайті Philipp Plein з’явилася детальна інструкція з поясненнями що до того, як оплатити покупку за допомогою цифрової валюти.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Так виглядає купівля товарів Philipp Plein за біткоїни

Засновник бренду Philipp Plein зізнався, що не очікував настільки великої популярності біткоїн-транзакцій – зараз частка таких платежів складає вже 5%.

Щодо Gucci, то бренд інтегрував біткоїн-платежі лише у квітні 2022 року. Нова послуга з’явилася у п’яти магазинах модного дому у США. Втім, компанія планує розширити цю послугу на всі свої 111 магазинів у Північній Америці.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Магазин Gucci у Нью-Йорку, США. Джерело: Wikipedia

Зараз біткоїн-платежі в магазинах відомого бренду здійснюються за допомогою посилання, яке відправляється на електронну пошту покупця. Посилання містить QR-код, який дозволяє оплатити товар з біткоїн-гаманця.

«Gucci завжди прагне впроваджувати нові технології, якщо вони можуть забезпечити покращений досвід для наших клієнтів, – розповів президент і генеральний директор Gucci Марко Біззаррі в інтерв'ю Vogue Business. «Тепер ми можемо інтегрувати криптовалюти в нашу платіжну систему, і це природна еволюція для тих клієнтів, які хотіли б мати таку можливість».

Якщо уважно подивитись на таймлайн прийняття біткоїна світовими брендами, то можна помітити, що фешн-сегмент активно доєднався до BTC-тренду саме після 2021 року.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Найбільші бренди у світі, що приймають біткоїн. Джерело: triple A

Таким чином Gucci став прикладом для інших брендів та каталізатором масового прийняття BTC у фешн-індустрії.

Які Luxury-бренди взяли приклад з Gucci

У 2022 році Balenciaga, французький ритейлер предметів розкоші, оголосив, що прийматиме біткоїн. Наразі BTC-платежі доступні у флагманських магазинах бренду в Нью-Йорку, у Беверлі Хіллз, а також на сайті balenciaga.com.

Інший відомий бренд, швейцарський виробник годинників Hublot випустив годинник «Big Bang Unico Essential Grey», який можна купити тільки за біткоїни. Усього було створено 200 екземплярів.

​​

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Годинник «Big Bang Unico Essential Grey». Джерело: сайт Hublot

Ще один швейцарьский годдиниковий бренд luxury-сегменту під назвою Tag Heuer дозволяє американським клієнтам платити за свої товари до $10 000 у BTC.

Варто також згадати бренд Off-white, який почав приймати оплату у BTC у 2022 році у своїх флагманських магазинах у Парижі, Мілані та Лондоні.

Off-White використовує спеціальний термінал POS під назвою LUNU, який автоматично знаходить найкращий обмінний курс під час транзакції. Крім того, цей термінал є сумісним з кількома гаманцями, які можуть сканувати QR-код, що знаходиться на екрані, для здійснення оплати.

Американський модний бренд Ralph Lauren цього року уклав угоду про співпрацю з платіжною системою BitPay, щоб приймати платежі в біткоїнах у своєму новому магазині в Маямі. Повернення грошових коштів за покупки також буде доступно в біткоїні та буде дорівнювати загальній вартості товару, що повертається.

Farfetch, платформа для роздрібної торгівлі предметами розкоші, приєдналася до інших великих ритейлерів, які приймають BTC-платежі. Оплатити біткоїнами можуть її клієнти у США, Великобританії та Європі.

Усе це функціонує через сайт сервісу TripleA. Платформа підтримує оплату через Lightning.

Біткоїн та мода: як світові бренди стають лояльними до BTC
Так виглядає купівля товарів на платформі Farfetch за біткоїни

Бренди мас-маркету, що приймають BTC

Мас-маркет бренди намагаються також бути у тренді та готові одягати людей за біткоїни.

Зокрема, бренд Nike пропонує купити взуття, одяг та тренувальні костюми за допомогою біткоїна. Всі ціни, доступні на їхньому сайті, можна конвертувати у BTC. Але ця пропозиція поки що діє лише в американських магазинах бренду.

Компанія H&M впровадила два способи, якими можна купити її товари онлайн. Перший спосіб полягає в тому, що ви можете купити подарункову картку на певну суму за біткоїни. Після цього, використовуючи цю картку, ви зможете купувати товари на сайті H&M у звичайному режимі. Другий спосіб – безпосередньо за BTC.

Цього року світовий бренд Guess почав приймати BTC у своїх магазинах у швейцарському місті Лугано. Оплата відбувається за допомогою POS-системи, що підтримує Lightning Network.

Висновки

Відчуваючи зміни у парадигмі споживання та зростання фінансової свідомості молоді, бренди моди вважають за потрібне впроваджувати біткоїн-платежі.

Технологічні інновації сприяють сучасному іміджу фешн-брендів та посилюють лояльність серед сучасного покоління. До того ж оплата кредитною або дебетовою карткою пов'язана з певним ризиком та затримками через посередників у вигляді банків. Всі ці проблеми вирішує технологія Біткоїна. Саме тому інтеграція BTC-платежів у фешн-секторі стала частиною розвитку як luxury-брендів, так і марок із сегмента мас-маркету.

У кого найбільше біткоїнів? У кого найбільше біткоїнів? Структура володіння біткоїнами цікавить всіх без винятку. Адже розуміння поточного стану та ймовірної динаміки дозволяє зробити прогноз щодо розвитку гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 02 червня 2023
Чи може CoinJoin замінити біткоїн-міксери Чи може CoinJoin замінити біткоїн-міксери Централізовані біткоїн-міксери можуть забезпечити BTC-транзакціям велику анонімність. Але перемішати монети можуть також децентралізовані сервіси, що працюють на основі технології CoinJoin. Володимир Гришенко 01 червня 2023
Bitcoin Meetup Kyiv: технологія Lightning та криптографія Біткоїна Bitcoin Meetup Kyiv: технологія Lightning та криптографія Біткоїна Біткоїн-розробник і тімлід компанії Blockstream Джонас Нік та Біткоїн-ентузіаст й колишній інженер компʼютерних мереж та інфраструктури Олександр Кирій розповіли про технічні особливості роботи першого та другого рівнів Біткоїна. Дмитро Харьков 31 травня 2023