Чи може Біткоїн протидіяти збоям традиційної економіки?

Чи може Біткоїн протидіяти збоям традиційної економіки?

У той час як фінансові установи більше не сприймаються, як «надто великі, щоб збанкрутіти», чи зможе новаторська децентралізація Біткоїна врятувати наші заощадження?

Протягом багатьох років глобальна централізована банківська та фінансова індустрія підтримувала цей образ. Відомі банки та фінансові установи, як і раніше, насаджують ідеологію, що збиває з пантелику, згідно з якою вони надто великі й взаємопов'язані з національною економікою, щоб збанкрутувати, а у разі фінансового краху уряди та регулятори виручать їх.

Нещодавня банківська криза у США не є винятком. В черговий раз великому корпоративному банку не вдалося збалансувати свої депозити та інвестиції, що змусило уряд втрутитися та провести вливання достатньої кількості грошей, щоб усі клієнти зберегли свої депозити.

Економічні кризи та рецесії призводять до виділення державної допомоги – часто користуючись з грошей платників податків. Для мене це явна ознака збою традиційної централізованої фінансової системи, коли елітна жменька банкірів контролює світову економіку, виходячи за рамки під час фінансових операцій і не беручи на себе жодних реальних зобов'язань.

Отже, яке рішення? Як ми неодноразово бачили, єдиний, хто виходить переможцем в умовах банківської кризи, – це децентралізовані фінанси, або, якщо бути точнішим, Біткоїн.

BTC процвітає, тоді як традиційні фінанси зазнають невдачі

Ми часто думаємо про біткоїн тільки як про інвестиційний інструмент, як акції та облігації. Але Біткоїн – це суть децентралізованих фінансів: обмежена валюта з обмеженою пропозицією, побудована на прозорій одноранговій мережі, яка знаходиться поза контролем будь-якої централізованої організації або окремої особи.

Насправді Біткоїн було створено саме для таких інцидентів, як банківська криза. Його розробка відбувалася на тлі Великої фінансової кризи 2008 року, коли вартість банківської допомоги США оцінювалася в 498 мільярдів доларів. У той час люди, які ходили на роботу, чітко розуміли, що і уряд, і централізована фінансова система працюють проти них. Це послужило рушійною силою Біткоїн-інновацій – у першому блоці мережі навіть був кодовий запис: «Міністр фінансів на порозі другої допомоги банкам».

Ось чому ми спостерігаємо зростання ціни біткоїна щоразу, коли відбувається велика фінансова криза. Наприклад, ціна BTC різко зросла під час кіпрської фінансової кризи у 2013 році. Так само BTC виріс у 2016 році, коли Brexit спричинив крах європейських фінансових ринків. І як можна забути, що біткоїн досяг свого історичного максимуму у 2021 році під час економічної нестабільності, спричиненої COVID-19?

На цей раз сценарій аналогічний. 10 березня, до того, як з'явилися новини про кризу Silicon Valley Bank, біткоїн торгувався на рівні близько 20 000 доларів. З того часу BTC підіймався вище 28 000 доларів. Ключові гравці ринку хеджують свої кошти в біткоїнах: зокрема, Binance, ймовірно, посприяла купівельному тиску, конвертувавши BUSD на суму 1 мільярд доларів у BTC.

Децентралізована інфраструктура Біткоїна, обмежена пропозиція, стійкість до цензури та відсутність посередників роблять його набагато надійнішим фінансовим інструментом під час економічної кризи.

Прозорість та довіра допомагають заручитися підтримкою

Довіра є рушійною силою традиційних банківських та фінансових послуг. Ми довіряємо наші депозити фінансовим установам для їх обслуговування та розумного інвестування. Ми довіряємо центральним банкам у наявності активів з низькою волатильністю як хеджування проти фіатної валюти, щоб контролювати її вартість та інфляцію. Довіра – це єдиний елемент, який дозволяв централізованим економікам розвиватися та процвітати протягом століть – і у багатьох випадках вона давалася просто так, наосліп.

З Біткоїном довіра будується на основі прозорості. Як перша децентралізована мережа, Біткоїн має найбільшу екосистему розробників та найбільш розподілену мережу майнерів, звідси і його високий хешрейт, що робить його дуже стійким до будь-яких зловмисних атак чи проблем безпеки.

Крім того, вихідний код Біткоїна відкритий і прозорий, що дозволяє розробникам по всьому світу ретельно вивчати, перевіряти та робити свій внесок у його розробку. Цей спільний підхід до розробки допомагає більш ефективно виявляти та знаходити рішення потенційних проблем безпеки порівняно з іншими криптовалютами.

Таким чином, щоразу, коли традиційні фінансові установи зазнають невдачі, споживачі покладають свою довіру на Біткоїн, і це продовжуватиметься, доки централізована влада не змінить свою неузгоджену і часто агресивну грошово-кредитну політику.

Що чекає на Біткоїн у майбутньому?

Попри поширення і прозорість, біткоїн, як і раніше, страждає від волатильності, що зрештою є визначальним, наскільки люди можуть довіряти цьому цифровому активу. Таким чином, не можна стверджувати, що Біткоїн замінить традиційну централізовану фінансову систему в найближчому майбутньому.

Однак у міру того, як банкрутства банків та економічні кризи стають постійнішими, довіра до Біткоїна та його прийняття продовжують зростати. В результаті ми будемо бачити все більше фінансових екосистем, побудованих на цій децентралізованій мережі, більше традиційних підприємств, які впроваджують BTC, і більше споживачів, які використовують провідну криптовалюту – не лише як варіант інвестицій, а і як фінансовий інструмент для торгівлі, заробітку та транзакцій.

Також очевидно, що Біткоїн проходитиме численні перевірки з боку регуляторів у міру його впровадження. Але зрештою це підвищить довіру до децентралізованої валюти. Ми також, ймовірно, побачимо, що більше країн, які розвиваються, такі як Сальвадор, приймуть біткоїн як законний платіжний засіб.

Загалом, попри свою волатильність, біткоїн рухається у правильному напрямку, і його майбутнє сповнене цікавих перспектив.

Це гостьовий пост Миколи Денисенка, співзасновника та технічного директора Brighty, швейцарського додатка для криптовалютних та фіатних банківських операцій. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024