Біткоїн-інвесторам стануть доступні ф’ючерси на волатильність

Біткоїн-інвесторам стануть доступні ф’ючерси на волатильність

Новий інструмент відкриває додаткові можливості для хеджування ризиків раптової зміни курсу.

Найбільша біржа опціонів Deribit оголосила про випуск біткоїн-ф’ючерсів на волатильність. Такий функціонал стане доступним до кінця березня, повідомляє CoinDesk.

Ф’ючерси будуть прив’язані до DVOL – індексу волатильності біткоїна від Deribit. Він вимірює 30-денну передбачувану волатильність біткоїна на основі книги опціонів. Він відображає очікування учасників ринку щодо майбутньої волатильності.

Біткоїн-інвесторам стануть доступні ф’ючерси на волатильність
Платформа Deribit для торгівлі опціонами та ф’ючерсами. Джерело: Deribit.

Торгівля волатильністю означає передбачення щодо амплітуди коливань ціни біткоїна. Якщо трейдер відкриває довгу позицію, то він очікує на значні коливання (неважливо, чи у бік зростання, чи падіння вартості активу), а якщо коротку – то, навпаки, на відносну стабільність ціни.

Опціони та ф’ючерси: у чому різниця?

Опціони надають власнику право, але не зобов’язання на купівлю або продаж певного активу за встановленою ціною протягом дії контракту. Ф’ючерси зобов’язують продавця продати, а покупця купити актив у встановлену дату за обумовленою ціною.

Раніше біткоїн-трейдери були змушені використовувати складні опціонні стратегії для торгівлі волатильністю через купівлю та продаж різних опціонів за різними цінами виконання та високими ризиками. Тепер вони зможуть торгувати волатильністю безпосередньо через купівлю ф’ючерсів. Це подібно до використання ф’ючерсів відносно прогнозування курсу BTC.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Торгівля біткоїнами

Різні країни активно впроваджують нові правила щодо торгівлі біткоїнами. Так, Гонконг планує дозволити торгівлю BTC для роздрібних інвесторів. Натомість в одному з еміратів ОАЕ з’явиться вільна економічна зона для Біткоїн-компаній з метою залучення додаткових інвестицій.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024