Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Після того, як Казахстан скоротив операції з майнінгу біткоїнів, більшість світового хешрейту тепер виробляється за допомогою чистої енергії.

У кращі часи Казахстан був другою країною з видобутку біткоїнів у світі. В останній рік все пішло на спад. У той час як коментатори основних новин швидко назвали причини, через які влада Казахстану відмовилася від операцій з видобутку біткоїнів, ніхто не згадав про наслідки для екологізації мережі.

Але оскільки Казахстан на 87,6% користується викопним паливом, менша кількість майнінгу означає вищий рівень чистої енергії для мережі Біткоїна.

Наскільки вище?

Це питання, яке я поставив собі. І відповідь на нього була несподіваною.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

Казахстан досяг піку у жовтні 2021 року – у країні було зосереджено 18,3% світового хешрейту.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

Однак не повідомлялося про те, що до січня 2022 року (коли Кембридзький університет востаннє оновлював свою карту майнінгу біткоїнів) показник уже впав до 13,2% від глобального хешрейту.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

І це сталося до того, як почався справжній тиск на майнерів з боку казахстанської влади. Цей тиск відбувався трьома хвилями:

  1. Рейд, під час якого було вилучено обладнання 13 нелегальних майнінг-ферм. За оцінками, для операцій використовувалося понад 200 мегаватів (МВт) електроенергії.
  2. Подальший рейд по виявленню незаконної діяльності з майнінгу, в результаті чого було вилучено активи ще 106 майнінгових підприємств.
  3. Регульоване згортання майнінгу. Майнінг біткоїнів тепер легальний лише у непікові години з півночі до 8:00 та у вихідні дні: скорочення зі 168 годин на тиждень до 64 години на тиждень.

За деякими підрахунками, навіть за найоптимістичнішого верхнього порогу в Казахстані нині залишається в кращому разі 6,4% світового хешрейту.

Отже, що це означає для екології Біткоїна?

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Як бачите, наслідки досить суттєві. Відтік майнерів з Казахстану призвів до того, що мережа стала більшим користувачем екологічно чистої енергії. Я провів симуляцію на своїй моделі джерела енергії, де Казахстан, як і раніше, використовує 18,3% світового хешрейту. Ось як це могло б виглядати: використання більшої частини викопного палива.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Оскільки в Казахстані використовується так багато вугілля (що спричиняє набагато більший викид парникових газів, ніж природний газ), різниця у викидах ще більша. При 18,3% від загального хешрейту викиди Біткоїна склали б 36 метричних тонн еквівалента вуглекислого газу C(MTCO2e). Але за нинішнього рівня викиди становлять лише 32,4 млн т CO2-екв. Це скорочення викидів на 10%.

Скорочення викидів на десять відсотків є значним. У світі є кілька галузей, які досягли цього протягом року.

Важлива примітка: ви коли-небудь бачили установку для майнінга біткоїнів із власним двигуном внутрішнього згоряння? Я також ні. Майнінг біткоїнів, як і електромобілі, використовує електрику як джерело енергії. Отже, якщо електромобіль може мати нульові викиди, то й майнінг біткоїнів теж. Таким чином, коли ми говоримо про викиди, ми маємо на увазі непрямі викиди, викликані тією складовою електроенергії, яка була вироблена з використанням палива.

Підсумуємо: мережа Біткоїна продовжує рухатися в правильному напрямку, але потрібно копнути глибше, щоб це зрозуміти.

І кілька прикінцевих думок про те, куди ми рухаємось:

Згідно з моєю моделлю, мережа Біткоїна зараз використовує на 4,7% більше чистої енергії, ніж рік тому. До цього призвели такі фактори:

  1. Відтік майнерів з Казахстану.
  2. Переведення залишків вугільного видобутку Marathon на відновлювані джерела енергії.
  3. Перехід в основному на автономний майнінг та на відновлювані джерела енергії.

Не схоже, що ця тенденція припиниться. Судячи з лінії тренду, мережа використовуватиме на 4% більше чистої енергії щороку протягом наступних трьох років.

Наскільки мені відомо, це найвища швидкість переходу на відновлювані джерела енергії серед усіх галузей у світі.

Це гостьовий пост Денієла Баттена. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023