Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Після того, як Казахстан скоротив операції з майнінгу біткоїнів, більшість світового хешрейту тепер виробляється за допомогою чистої енергії.

У кращі часи Казахстан був другою країною з видобутку біткоїнів у світі. В останній рік все пішло на спад. У той час як коментатори основних новин швидко назвали причини, через які влада Казахстану відмовилася від операцій з видобутку біткоїнів, ніхто не згадав про наслідки для екологізації мережі.

Але оскільки Казахстан на 87,6% користується викопним паливом, менша кількість майнінгу означає вищий рівень чистої енергії для мережі Біткоїна.

Наскільки вище?

Це питання, яке я поставив собі. І відповідь на нього була несподіваною.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

Казахстан досяг піку у жовтні 2021 року – у країні було зосереджено 18,3% світового хешрейту.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

Однак не повідомлялося про те, що до січня 2022 року (коли Кембридзький університет востаннє оновлював свою карту майнінгу біткоїнів) показник уже впав до 13,2% від глобального хешрейту.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії
Джерело

І це сталося до того, як почався справжній тиск на майнерів з боку казахстанської влади. Цей тиск відбувався трьома хвилями:

  1. Рейд, під час якого було вилучено обладнання 13 нелегальних майнінг-ферм. За оцінками, для операцій використовувалося понад 200 мегаватів (МВт) електроенергії.
  2. Подальший рейд по виявленню незаконної діяльності з майнінгу, в результаті чого було вилучено активи ще 106 майнінгових підприємств.
  3. Регульоване згортання майнінгу. Майнінг біткоїнів тепер легальний лише у непікові години з півночі до 8:00 та у вихідні дні: скорочення зі 168 годин на тиждень до 64 години на тиждень.

За деякими підрахунками, навіть за найоптимістичнішого верхнього порогу в Казахстані нині залишається в кращому разі 6,4% світового хешрейту.

Отже, що це означає для екології Біткоїна?

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Як бачите, наслідки досить суттєві. Відтік майнерів з Казахстану призвів до того, що мережа стала більшим користувачем екологічно чистої енергії. Я провів симуляцію на своїй моделі джерела енергії, де Казахстан, як і раніше, використовує 18,3% світового хешрейту. Ось як це могло б виглядати: використання більшої частини викопного палива.

Відтік майнерів з Казахстану призвів до домінування Біткоїна у сфері чистої енергії

Оскільки в Казахстані використовується так багато вугілля (що спричиняє набагато більший викид парникових газів, ніж природний газ), різниця у викидах ще більша. При 18,3% від загального хешрейту викиди Біткоїна склали б 36 метричних тонн еквівалента вуглекислого газу C(MTCO2e). Але за нинішнього рівня викиди становлять лише 32,4 млн т CO2-екв. Це скорочення викидів на 10%.

Скорочення викидів на десять відсотків є значним. У світі є кілька галузей, які досягли цього протягом року.

Важлива примітка: ви коли-небудь бачили установку для майнінга біткоїнів із власним двигуном внутрішнього згоряння? Я також ні. Майнінг біткоїнів, як і електромобілі, використовує електрику як джерело енергії. Отже, якщо електромобіль може мати нульові викиди, то й майнінг біткоїнів теж. Таким чином, коли ми говоримо про викиди, ми маємо на увазі непрямі викиди, викликані тією складовою електроенергії, яка була вироблена з використанням палива.

Підсумуємо: мережа Біткоїна продовжує рухатися в правильному напрямку, але потрібно копнути глибше, щоб це зрозуміти.

І кілька прикінцевих думок про те, куди ми рухаємось:

Згідно з моєю моделлю, мережа Біткоїна зараз використовує на 4,7% більше чистої енергії, ніж рік тому. До цього призвели такі фактори:

  1. Відтік майнерів з Казахстану.
  2. Переведення залишків вугільного видобутку Marathon на відновлювані джерела енергії.
  3. Перехід в основному на автономний майнінг та на відновлювані джерела енергії.

Не схоже, що ця тенденція припиниться. Судячи з лінії тренду, мережа використовуватиме на 4% більше чистої енергії щороку протягом наступних трьох років.

Наскільки мені відомо, це найвища швидкість переходу на відновлювані джерела енергії серед усіх галузей у світі.

Це гостьовий пост Денієла Баттена. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023