FTX і Біткоїн: хороший, поганий, злий

FTX і Біткоїн: хороший, поганий, злий

Крах FTX дає цінні уроки, поряд із безумовно негативними аспектами поширення епідемії у галузі.

Коли один із редакторів Bitcoin Magazine запитав, що, на мою думку, означає крах FTX для біткоїнів, я ледь не сказав: «Тік-ток, наступний блок».

Але після деяких роздумів я мушу зазначити, що складно охопити цей сценарій в одновимірному вигляді.

Чомусь я відразу ж згадав старий фільм Клінта Іствуда «Хороший, поганий, злий», назва якого ідеально описує мої думки про це все ще невирішене скрутне становище.

Хороший

Якщо в цій ситуації є щось хороше, то це усвідомлення того, що централізовані біржі насправді вам не друг. Обговорення з (відносно) нормальними людьми теми особистого зберігання неминуче закінчуються висловленнями побоювань та недовіри самим собі, щоб зберігати власні ключі. Як зазначає Кейтлін Лонг нижче, велика біржа теж може бути не набагато кращою.

Джерело: Кейтлін Лонг на LinkedIn
Джерело: Кейтлін Лонг на LinkedIn

Очевидно, що маси нарешті починають розуміти, що відбувається. Новинний портал про криптовалюти CoinTelegraph повідомив, що за тиждень з біржі було виведено біткоїнів на суму 3 мільярди доларів. Якщо ви розумієте Біткоїн, ви, мабуть, розумієте, що це досить важлива новина і, можливо, це стане одним з найкращих, якщо не єдиним, хорошим результатом всього цього фіаско.

Придушення цін за допомогою «паперового біткоїна» вже давно є предметом обговорення у певних Біткоїн-колах. Чим більше людей беруть на себе зобов'язання щодо зберігання, тим більше вони не лише знижують ризик втрати своїх біткоїнів контрагентом, а й зменшують можливості бірж з випуску паперових боргових розписок на біткоїни.

Як сказав Уоррен Баффет: «Лише коли хвиля відступає, можна побачити, хто плаває голим». Самостійне зберігання дозволяє вам просто сидіти склавши руки й, так би мовити, насолоджуватися шоу.

Поганий

Сенатор Елізабет Уоррен, серед інших, уже закликає до створення «великого законопроєкту про криптовалюту». З крахом офшорного, нерегульованого казино альткоїнів у політиків тепер є стимулювальний момент, який вони можуть використати, щоб досягти певних цілей.

«Сен. Елізабет Уоррен (штат Массачусетс) заявила у вівторок, що законопроєкт про цифрову валюту має бути «всеосяжним», охоплювати захист прав споживачів, правила боротьби з відмиванням грошей та кліматичні гарантії для майнінгу криптовалют».

Сенатори Синтія Ламміс та Кірстен Гіллібранд стверджують, що відсутність дій щодо законодавства про криптовалюту останніми роками та місяцями поставила США у невигідне становище з точки зору регулювання.

За іронією долі один із законопроєктів про криптовалюту був написаний за допомогою FTX.

«Законопроєкт, представлений головою сенату з сільського господарства Деббі Стабеноу (демократ від штату Мічиган) та сенатором Джоном Бузманом (від штату Арканзас) – перебуває під пильною увагою після краху FTX, оскільки компанія була головною силою лобіювання законопроєкту. Голова Комісії з цінних паперів та бірж США Гері Генслер назвав цю пропозицію «занадто легковажною».

У той час як законодавство США забезпечить деяку потенційно необхідну ясність для установ, поспішний пакет заходів щодо врегулювання ситуації, що виникає, може призвести до того, що кінцевий продукт буде менш ніж оптимальним для ринків в цілому. Я сподіваюся, що законодавча безвихідь допоможе уповільнити процес, щоб полегшити ухвалення більш ретельно продуманого законопроєкту.

Злий

У день написання цієї статті BBC News повідомила, що FTX заборгувала гроші більш ніж мільйону людей і компаній. Через оголошення про банкрутство неясно, кому повернуть гроші, якщо взагалі повернуть, і скільки грошей вони насправді отримають.

Хоча легко критикувати любителів криптовалютних токенів та дей-трейдерів за те, що вони не володіють своїми монетами, картина набагато складніша. У мене є друзі та родичі, які мали сумніви щодо особистого зберігання та зберігали свої активи у BlockFi. Їхні монети тепер заморожені у підвішеному стані, і вони не знають, коли вони зможуть їх вивести – якщо взагалі зможуть.

Наслідки від краху FTX все ще не повністю розкрито, і я впевнений, що невдовзі стане відомо про ще більше збитків.

Залишайтеся скромними та накопичуйте сатоші

Хоча потопити неетичну та потенційно незаконну діяльність FTX та SBF легко та потенційно корисно, я б закликав біткоїнерів залишатися скромними.

Саме такі ситуації породжують наступне покоління «біткоїн максі», яке віддає перевагу самостійному зберіганню. Ми повинні скористатися цією можливістю, щоб вести за собою та навчати.

Як я вже писав у минулих статтях, я мало не втратив усе через обвал Celsius на початку цього року, всього за кілька місяців до того, як я почав писати для Bitcoin Magazine. Іноді ми просто не знаємо, чого ми не знаємо. Допоможіть їм побачити світло.

Це гостьовий пост Міккі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем економіки. Він провів чотири роки у піхоті, перш ніж перейти у фінансовий корпус. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Короткий огляд того, як розвивалися біткоїн-гаманці. Ітан Рід 24 вересня 2023
Економічна реальність масштабування Економічна реальність масштабування Масштабувати Біткоїн не так просто, як змахнути чарівною паличкою – існують неминучі економічні реалії, з якими потрібно рахуватися, щоб досягти успіху. Майкл Матулеф 24 вересня 2023
Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Простір у блоці – це товар, який має високий попит на ринку, та безліч спільних рис із процесом джентрифікації на ринку нерухомості. Альберто Мера 23 вересня 2023