В Україні створили раду для розробки оподаткування біткоїна

В Україні створили раду для розробки оподаткування біткоїна

Консультаційна рада функціонуватиме при НКЦПФР та зосередиться на оподаткуванні BTC-операцій та внесенні змін до закону «Про віртуальні активи».

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) створила консультаційну раду для професійної оцінки та подальшої розробки регулювання ринку віртуальних активів. Про це повідомляється на офіційному сайті українського уряду.

Консультаційна рада насамперед займеться законопроєктом про оподаткування операцій з біткоїнами та криптовалютами, а також розробить зміни до закону «Про віртуальні активи».

Нова структура також узгоджуватиме питання нормативного регулювання діяльності на ринку біткоїна та криптовалют.

У НКЦПФР додають, що до складу ради увійдуть представники профільних органів, провідні спеціалісти ринку та інші зацікавлені учасники.

Які податки очікують на біткоїн в Україні

НКЦПФР разом із партнерами зараз працює над впровадженням нового європейського регламенту MiCA (The Markets in Crypto-Assets) у закон «Про віртуальні активи».

На початку жовтня 2022 року учасники ради ЄС підписали нову редакцію регламенту MiCA, яку незабаром має схвалити Європарламент. Як пише «Мінфін», вона стала фундаментом трансформації українського закону, адже зібрала у собі класифікацію та визначення суті віртуальних активів, які знайдуть своє відбиття у законодавчому полі України.

Наразі робота НКЦПФР зосереджена на двох напрямках. Перше – це зміни до основного закону, а саме впровадження регламенту MiCА. Друге – це сама концепція оподаткування операцій із віртуальними активами. Відповідно до неї, операції з біткоїнами «підлягають оподаткуванню на приріст капіталу чи іншим аналогічним податком».

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Шлях біткоїна до легалізації в Україні

У вересні 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», що регулює обіг біткоїна та криптовалют в Україні. Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент прийняв оновлений документ, врахувавши вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – треба окремо прописати особливості оподаткування біткоїна та криптовалют.

Завдяки цьому документу в Україні зможуть легально працювати біткоїн-біржі, а банки матимуть можливість відкривати рахунки для біткоїн-компаній.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023