Фіатні гроші руйнують капіталізм, а Біткоїн це виправляє

Фіатні гроші руйнують капіталізм, а Біткоїн це виправляє

Проблеми сьогодення постійно критикують під ярликом капіталізму, але це фіатні гроші спотворили взаємодію на вільному ринку.

Капіталізм сьогодні викликає суперечки. Багато хто дивиться на суспільні проблеми сьогодні та покладає провину безпосередньо на капіталізм. Чого не усвідомлюють ці хрестоносці, які гордо називають себе «антикапіталістами», так це те, що глобальна фіатна система, яку ми сьогодні маємо, насправді не є капіталізмом.

Під час капіталізму в його чистому вигляді люди, які володіють капіталом, інвестують у підприємства та проєкти, які, на їхню думку, мають цінність і, таким чином, можуть приносити прибуток. Інвестори мають приймати складні розважливі рішення та брати на себе ризик великих втрат. Їхній капітал – якщо його інвестувати в успішний бізнес – дозволяє створювати послуги, товари та робочі місця, потрібні людям, при цьому успішні інвестори справедливо винагороджуються прибутком. Завдяки інвесторам на вільному ринку достойні проєкти можуть отримати капітал, необхідний для запуску або розширення успішного бізнесу, підвищуючи процвітання суспільства в меритократичний спосіб.

На жаль, ця система була значно підірвана, оскільки децентралізовані рішення мільйонів незалежних учасників вільного ринку були витіснені односторонніми рішеннями кількох бюрократів. В умовах фіатної монетарної системи, самі гроші контролюються невеликою групою невиборних економістів і банкірів. Капіталізм – це вільний ринок. Але що стосується самих наших грошей, то використовувані валюти, їх пропозиція та відсоткові ставки не визначаються ринком, а скоріше калібруються бюрократами. Це не капіталізм.

Таким чином, замість того, щоб витрачати всі свої значні аналітичні зусилля на вивчення можливих бізнес-проєктів і потреб ринку, кмітливі розпорядники капіталу повинні відстежувати та передбачати дії центральних банків, чиї укази можуть схилити цілі економіки до ведмежого або бичачого руху. «Не боріться з ФРС», – це стара мантра на Волл-стріт, яка стосується ідеї про те, що інвестиції, щоб бути успішними, повинні узгоджуватися з поточною монетарною політикою Федерального резерву. Таким чином, інвесторам доводиться стежити за діями невиборних, непідзвітних, потужних централізованих гравців, таких як голова Федерального резерву Джером Пауелл, і будувати навколо них теорії. Це призводить до марних зусиль і величезного нераціонального розподілу ресурсів, оскільки капітал, доступний підприємствам, що створюють вартість, сильно коливається за словами однієї людини – Пауелла – чиї дії ці підприємства не контролюють. Наприклад, промова Пауелла 26 серпня 2022 року прискорила падіння промислового індексу Доу-Джонса, індексів S&P 500 і Nasdaq Composite (система автоматичного котирування Національної асоціації біржових дилерів США) на 3,03%, 3,37% і 3,94% відповідно – приголомшливе падіння лише за один день. Це значною мірою перешкоджає меритократичному створенню вартості при капіталізмі: кмітливі інвестори повинні приймати рішення на основі слів Пауелла, а не на основі оцінювання бізнесу.

Щобільше, в умовах фіатної системи визначені законні платіжні засоби, такі як долар США, перебувають у стані постійної інфляції. Ця інфляція змушує звичайних людей, які прагнуть заощадити гроші, ризикувати своїм капіталом на інвестиціях або ж спостерігати, як їхня купівельна спроможність постійно з’їдається. Таким чином, люди, які не є інвесторами, які не мають навичок і бажання ризикувати своїм капіталом у бізнес-проєктах, змушені це робити. Без наявності інвестиційних проєктів, у які вони вірять, працьовиті нормальні люди вкладають свої гроші у біржові індекси та пайові інвестиційні фонди. «Компанії-зомбі» – економічно нежиттєздатні компанії, які виживають завдяки інвестиціям, але не в змозі постачати на ринок достатньо продуктів і послуг, щоб покрити свої витрати – можуть існувати протягом багатьох років через їх включення до цих індексів і фондів. Ці «компанії-зомбі» отримують пасивні інвестиції від звичайних людей, які не розуміються в базисних елементах компаній, але змушені інвестувати в індекси та пайові інвестиційні фонди, щоб зберегти свої заощадження в умовах постійної інфляції.

Якби Біткоїн був прийнятий у всьому світі, це забезпечило б тверді гроші, вартість яких не знецінюється в довгостроковій перспективі. Таким чином, звичайні люди могли б заощаджувати в біткоїнах, а не ризикувати своєю пенсією, через пайові фонди та індекси вкладаючи кошти у компанії, які самі вони не оцінювали. Крім того, монетарна політика Біткоїна прозоро закладена в його код, а не контролюється впливовими керівниками центральних банків. У світі, де Біткоїн домінував би над фіатом, інвестори могли б знову повністю зосередитися на пошуку вигідних бізнес-проєктів, а не чіплятися за кожне слово ФРС. Це значною мірою відновило б такий, що створює процвітання, двигун капіталізму – найменш жахливої економічної системи, яка існує.

Це гостьова публікація Ханни Вулфман-Джонс, авторки книги «Обхід системи: як Біткоїн, блокчейн, свобода слова та вільні технології можуть змінити все» та засновниці We The Web. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023