2,5 млн BTC не переміщувалися у мережі понад 10 років

2,5 млн BTC не переміщувалися у мережі понад 10 років

Мова йде не лише про монети, що зберігаються тривалий час, але й про ті, доступ до яких вже втрачено.

Обсяг біткоїнів, що не переміщувався у мережі понад 10 років, перевищив 2,5 млн BTC. Про це свідчать дані аналітичної платформи Glassnode.

Даний рівень неактивної довгострокової пропозиції монет відповідає новому історичному максимуму. Таким чином, стратегія HODL стає все більш поширеною серед власників BTC. Щобільше, ведмежий ринок призводить до падіння курсу біткоїна нижче його фундаментальної вартості та ціни реалізації.

Обсяг пропозиції BTC з останньою активністю в мережі понад 10 років тому. Джерело: Glassnode
Обсяг пропозиції BTC з останньою активністю в мережі понад 10 років тому. Джерело: Glassnode

Серед даного обсягу в понад 2,5 млн монет є частка загублених коїнів, тобто таких, де власники втратили свої приватні ключі. Переважна кількість цих монет була втрачена у перші роки існування Біткоїна, коли його значення ще не повною мірою усвідомлювалося. Зараз існують надійні способи зберігання приватних ключів, що мінімізують такі ризики.

Домінування стратегії HODL

Довгострокове зберігання монет дозволяє досягти максимальної стабільності та високого рівня дохідності у довгостроковому періоді. Наразі 39% монет залишаються неактивними у мережі понад три роки. Даний рівень також відповідає історичному максимуму.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Загалом Біткоїн-спільнота стає менш вразливою до FUD, що розповсюджують мейнстрім-медіа. Довгострокові власники BTC розуміють, що поточний ведмежий ринок викликаний переважно макроекономічними та регуляторними чинниками.

Вплив центробанків

Короткострокова динаміка вартості BTC значною мірою визначається монетарною політикою центробанків. Федеральна резервна система реагує на високу інфляцію у США шляхом підвищення базової облікової ставки. Останні дані про Індекс споживчих цін також перевищили очікування експертів (8,2% й 8,1% відповідно). Аналітики прогнозують чергове зростання процентних ставок на 75 б. п. на початку листопада.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024