Що зараз з ринком біткоїна та якою може бути ціна BTC

Що зараз з ринком біткоїна та якою може бути ціна BTC

Проведемо аналітичний зріз біткоїн-ринку і подивимося на його поточні показники. Також зробимо припущення щодо подальшого руху ціни біткоїна в короткостроковому періоді.

Отже, що ми маємо станом на сьогодні:

Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют = $900 млрд (за даними TradingView).

Ринкова капіталізація біткоїна = $365 млрд (за даним Glassnode та TradingView).

Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотковому співвідношенні = 41% (за даними TradingView).

Ціна біткоїна = близько $19 000.

Нижче ви бачите графіки відповідно до кожного показника:

Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют в USD, джерело TradingView
Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют в USD, джерело TradingView
Ринкова капіталізація біткоїна в USD/GLASSNODE, джерело TradingView
Ринкова капіталізація біткоїна в USD/GLASSNODE, джерело TradingView
Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотках, джерело TradingView
Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотках, джерело TradingView

Щодо ціни біткоїна

На графіку нижче з денним таймфреймом (коли одна свічка на графіку = першому дню формування ціни на актив) добре видно, що з середини липня ціна неначе тестує важливий рівень $20 000, який був АТН (Абсолютний максимум, All Time High) минулого бичачого циклу у 2017–2018 рр., із періодичними проколами нижче.

Такий хід ціни на актив ще називають боковим, який може тривати до тих пір, допоки ціна не піде вниз або вверх. В такі періоди сильні гравці на ринку, так звані кити, набирають свої позиції перед подальшим ростом ціни на актив. Тому цілком можна вважати, що саме це зараз й відбувається.

Але кожен кит хоче купити актив ще дешевше, щоби заробити більше. Тому не слід виключати, що перед розворотом ринку і початком нового повноцінного бичачого ралі ціна біткоїна опуститься ще нижче.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Д,  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Д, джерело TradingView

На графіку ви побачили чотири кольорові лінії, котрі переплітаються між собою – це трендовий індикатор ковзна середня, котрий допомагає в аналізі ціни на актив. Пояснимо про це трохи детальніше.

Що таке ковзна середня і як її застосовують

Ковзна середня (Moving Average, МА) – індикатор для аналізу динаміки ціни активу за певний часовий проміжок. Цей інструмент часто застосовують у технічному аналізі як досвідчені трейдери, так і новачки. Показник розраховується як середнє значення ціни за вибраний період.

MA – один з найпростіших у застосуванні й тому популярних індикаторів для проведення технічного аналізу. Залежно від цілей і торгової стратегії використовуються різні види ковзної середньої.

  • MA у технічному аналізі – індикатор, що базується на середньому значенні ціни за обраний проміжок часу. MA належить до трендових індикаторів, згладжуючи волатильність і допомагаючи визначити напрямок ціни.
  • Індикатор MA застосовують не тільки до цінових, а й до будь-яких інших даних, включно з обсягом торгів, значеннями інших індикаторів, статистикою, валютами, товарами та іншими інструментами.
  • Під час аналізу ринку біткоїна та криптовалют часто використовують індикатори 50-денної та 200-денної ковзної середньої.

На даних графіках зелена лінія (МА) – 50-денна ковзна середня, синя – 200-денна ковзна середня; сіра – 8-денна, помаранчева – 21-денна.

Далі тижневий таймфрейм (1 свічка = 1 тиждень): бачимо, що ціна вже довгий час знаходиться під МА 200 (синьою) – це ознака ведмежого тренду і тестує рівень $20 000. Якщо даний рівень не втримає (а це саппорт на тижневому), то наступний – на $12 500. І тоді це справді можна буде назвати кульмінацією продажів. Для китів така ліквідність (можливість закупитися за нижчими цінами) гарна нагода.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Т,  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Т, джерело TradingView

Наступний місячний таймфрейм (1 свічка = 1 місяць): бачимо, що тренд вже почав формуватись вниз (свічки, які сформувалися під зеленою 50-денною МА), вперше з 2016 року. Це може закінчитись погано, бо з технічної точки зору на графіку нічого позитивного нема.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1М (логарифмічний),  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1М (логарифмічний), джерело TradingView

Підіб’ємо підсумки

Хоч ціна біткоїна вже впала більш ніж на 75% від свого останнього АТН в листопаді 2021 року, це ще може бути не кінець цього падіння. Також зараз дуже мало грошей на ринку. А коли мало грошей, кудись злітати неможливо. Плюс політика ФРС, котра постійно підіймає процентні ставки для боротьби з інфляцією та й ще рецесією лякають. Ситуація на фінансових ринках загалом невтішна.

Проте є й плюси для приватного біткоїн-інвестора: дивимося на те, що роблять кити, й беремо на озброєння. Як колись сказав Джон Рокфеллер:

«Основний секрет заробляння грошей полягає в тому, щоб купувати, коли на вулицях ллється кров».

Мудрою стратегією при даному розкладі (та й взагалі) може бути DCA (доларове усереднення активу), коли інвестор протягом довгого періоду часу регулярно і стабільно купує актив на певний відсоток від свого доходу. І таким чином можна суттєво підготуватися до наступного бичачого циклу. А за кожним ведмежим циклом наступає бичачий. Така вже природа ринків.

Це гостьова публікація Ігоря Королишина. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023