Що зараз з ринком біткоїна та якою може бути ціна BTC

Що зараз з ринком біткоїна та якою може бути ціна BTC

Проведемо аналітичний зріз біткоїн-ринку і подивимося на його поточні показники. Також зробимо припущення щодо подальшого руху ціни біткоїна в короткостроковому періоді.

Отже, що ми маємо станом на сьогодні:

Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют = $900 млрд (за даними TradingView).

Ринкова капіталізація біткоїна = $365 млрд (за даним Glassnode та TradingView).

Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотковому співвідношенні = 41% (за даними TradingView).

Ціна біткоїна = близько $19 000.

Нижче ви бачите графіки відповідно до кожного показника:

Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют в USD, джерело TradingView
Загальна капіталізація ринку біткоїна та криптовалют в USD, джерело TradingView
Ринкова капіталізація біткоїна в USD/GLASSNODE, джерело TradingView
Ринкова капіталізація біткоїна в USD/GLASSNODE, джерело TradingView
Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотках, джерело TradingView
Домінування біткоїна відносно інших криптоактивів у відсотках, джерело TradingView

Щодо ціни біткоїна

На графіку нижче з денним таймфреймом (коли одна свічка на графіку = першому дню формування ціни на актив) добре видно, що з середини липня ціна неначе тестує важливий рівень $20 000, який був АТН (Абсолютний максимум, All Time High) минулого бичачого циклу у 2017–2018 рр., із періодичними проколами нижче.

Такий хід ціни на актив ще називають боковим, який може тривати до тих пір, допоки ціна не піде вниз або вверх. В такі періоди сильні гравці на ринку, так звані кити, набирають свої позиції перед подальшим ростом ціни на актив. Тому цілком можна вважати, що саме це зараз й відбувається.

Але кожен кит хоче купити актив ще дешевше, щоби заробити більше. Тому не слід виключати, що перед розворотом ринку і початком нового повноцінного бичачого ралі ціна біткоїна опуститься ще нижче.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Д,  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Д, джерело TradingView

На графіку ви побачили чотири кольорові лінії, котрі переплітаються між собою – це трендовий індикатор ковзна середня, котрий допомагає в аналізі ціни на актив. Пояснимо про це трохи детальніше.

Що таке ковзна середня і як її застосовують

Ковзна середня (Moving Average, МА) – індикатор для аналізу динаміки ціни активу за певний часовий проміжок. Цей інструмент часто застосовують у технічному аналізі як досвідчені трейдери, так і новачки. Показник розраховується як середнє значення ціни за вибраний період.

MA – один з найпростіших у застосуванні й тому популярних індикаторів для проведення технічного аналізу. Залежно від цілей і торгової стратегії використовуються різні види ковзної середньої.

  • MA у технічному аналізі – індикатор, що базується на середньому значенні ціни за обраний проміжок часу. MA належить до трендових індикаторів, згладжуючи волатильність і допомагаючи визначити напрямок ціни.
  • Індикатор MA застосовують не тільки до цінових, а й до будь-яких інших даних, включно з обсягом торгів, значеннями інших індикаторів, статистикою, валютами, товарами та іншими інструментами.
  • Під час аналізу ринку біткоїна та криптовалют часто використовують індикатори 50-денної та 200-денної ковзної середньої.

На даних графіках зелена лінія (МА) – 50-денна ковзна середня, синя – 200-денна ковзна середня; сіра – 8-денна, помаранчева – 21-денна.

Далі тижневий таймфрейм (1 свічка = 1 тиждень): бачимо, що ціна вже довгий час знаходиться під МА 200 (синьою) – це ознака ведмежого тренду і тестує рівень $20 000. Якщо даний рівень не втримає (а це саппорт на тижневому), то наступний – на $12 500. І тоді це справді можна буде назвати кульмінацією продажів. Для китів така ліквідність (можливість закупитися за нижчими цінами) гарна нагода.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Т,  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1Т, джерело TradingView

Наступний місячний таймфрейм (1 свічка = 1 місяць): бачимо, що тренд вже почав формуватись вниз (свічки, які сформувалися під зеленою 50-денною МА), вперше з 2016 року. Це може закінчитись погано, бо з технічної точки зору на графіку нічого позитивного нема.

Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1М (логарифмічний),  джерело TradingView
Графік ціни BTC/USD, таймфрейм 1М (логарифмічний), джерело TradingView

Підіб’ємо підсумки

Хоч ціна біткоїна вже впала більш ніж на 75% від свого останнього АТН в листопаді 2021 року, це ще може бути не кінець цього падіння. Також зараз дуже мало грошей на ринку. А коли мало грошей, кудись злітати неможливо. Плюс політика ФРС, котра постійно підіймає процентні ставки для боротьби з інфляцією та й ще рецесією лякають. Ситуація на фінансових ринках загалом невтішна.

Проте є й плюси для приватного біткоїн-інвестора: дивимося на те, що роблять кити, й беремо на озброєння. Як колись сказав Джон Рокфеллер:

«Основний секрет заробляння грошей полягає в тому, щоб купувати, коли на вулицях ллється кров».

Мудрою стратегією при даному розкладі (та й взагалі) може бути DCA (доларове усереднення активу), коли інвестор протягом довгого періоду часу регулярно і стабільно купує актив на певний відсоток від свого доходу. І таким чином можна суттєво підготуватися до наступного бичачого циклу. А за кожним ведмежим циклом наступає бичачий. Така вже природа ринків.

Це гостьова публікація Ігоря Королишина. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024