Біткоїн-платежі в ритейлі: нова реальність індустрії

Біткоїн-платежі в ритейлі: нова реальність індустрії

Дедалі більше українських торговельних мереж інтегрують оплату за товари у BTC. Сфера ритейлу стає більш технологічною та сучасною завдяки Біткоїну. Це йде на користь і компаніям, і клієнтам.

Харчові продукти за біткоїни

Один із провідних ритейлерів на українському ринку, магазин Varus, нещодавно додав можливість оплати за свою продукцію біткоїнами та цифровими активами. На сайті компанії навіть з’явився калькулятор, де зображена кількість різних продуктів, які можна придбати за 1 BTC.

Харчі, що можна придбати за 1 BTC. Джерело: Varus
Харчі, що можна придбати за 1 BTC. Джерело: Varus

Представники Varus повідомляють про те, що нова опція стане доступною в офлайн-магазинах уже найближчим часом. Наразі придбати харчі за біткоїни можна лише онлайн через мобільний застосунок Binance Pay. Після вибору потрібних товарів достатньо обрати відповідний спосіб оплати.

Через те, що така опція з’явилася нещодавно, поки немає статистики щодо активності власників біткоїнів серед клієнтів магазину. Проте значний резонанс у ЗМІ може свідчити про досить великий інтерес до цієї події. І це не дивно, адже Україна регулярно опиняється у лідерах світових рейтингів з використання біткоїна та цифрових валют.

Переваги для компаній та клієнтів

Розповсюдження біткоїн-платежів може мати позитивні довгострокові наслідки як для компаній, які запровадять їх раніше від конкурентів, так і для їхніх клієнтів. Головна перевага для ритейлерів полягає у можливості ефективного стимулювання попиту на свою продукцію, тому що використання біткоїна як засобу платежу стає все більш зручним та популярним.

Приклад Сальвадору також доводить, що біткоїнери надають перевагу відвіданню тих місць і заходів, де є можливість використовувати BTC. Тому інтерес до таких ритейлерів буде збільшуватися, зокрема з боку іноземців, зацікавлених у розвитку біткоїн-інфраструктури.

Інтеграція BTC-платежів створює компаніям додаткові можливості для накопичення та інвестування. По аналогії з майнерами, вони можуть накопичувати біткоїни та отримувати довгострокові прибутки ще й через зростання курсу BTC відносно долара США, гривні та інших національних валют.

До того ж нова опція сприятиме зміцненню бренда. На сьогодні все більше споживачів орієнтуються не лише на асортимент та ціни магазинів, а й на цінності, які вони сповідують. Тому репутація інноваційної компанії, яка використовує всі можливості для захисту інтересів своїх клієнтів є вкрай важливою для сталого розвитку в сучасному корпоративному світі.

Застосування додатків, які дозволяють сплачувати за товари та послуги у BTC також має сенс для власників «цифрового золота». Наприклад, вони можуть не розмежовувати свої інвестиції та повсякденні витрати, а тримати майже всі кошти в BTC. Дана стратегія є найбільш актуальною у періоди буму на ринку біткоїна та його багаторазового зростання протягом кількох місяців. Такі сервіси є також зручними для тих, хто багато подорожує й не хоче витрачати час на обмін коштів на національні грошові одиниці. Щобільше, обмін фіатних грошей створює складності із прогнозуванням потреб у валюті заздалегідь. З використанням нових технологічних рішень така проблема навіть не виникне.

Подальша еволюція

Перші кроки в напрямку більш активної інтеграції біткоїн-платежів із різними галузями економіки сприятимуть запровадженню схожих підходів іншими компаніями, які не хочуть втратити свої конкурентні позиції. Таким чином, темпи застосування нових технологій можуть бути вищими, ніж очікує більшість експертів. Проте необхідно також усвідомлювати, що реалізація використання біткоїн-платежів через Binance Pay не є ідеальним підходом.

Голова Блокчейн Асоціації України Наталія Дрік звертає увагу на той факт, що трактування терміна «засіб платежу» потребує розуміння законодавчих вимог. В Україні лише гривня залишається єдиним законним платіжним засобом. Вона зазначає:

«Це не засіб платежу, а маркетинговий хід ритейлера, так само як і оплата у бонусах. Тут є також платіжні компанії чи маркетплейси, які перетворюють інші активи у гривню, не порушуючи закони та отримуючи комісію за таку конвертацію».

Не виключено, що використання платформи Binance передбачає обов’язковий обмін BTC на гривню з утриманням додаткових комісій під час придбання товарів.

Інший недолік, який існує на цей момент, – це використання централізованої біржі, яка повністю контролює приватні ключі клієнтів, а також має доступ до їхньої персональної інформації. Подальша еволюція в цьому напрямку має передбачати рух у бік більш активного використання децентралізованих бірж та застосунків, які не можуть отримати контроль над приватними ключами власників.

У будь-якому разі поточна ситуація має сприйматися як перший крок у правильному напрямку щодо більш активного використання біткоїна у щоденних операціях. Протокол другого рівня Lightning Network є також вкрай ефективним для уможливлення швидких мікротранзакцій з мінімальними комісіями. Подальша еволюція такого функціонала є критично важливою для розвитку Біткоїн-індустрії в Україні.

Висновки

Запровадження біткоїн-платежів стає важливим елементом розвитку ритейлу в Україні. За допомогою стимулювання попиту та створення відповідного іміджу передові компанії отримують додаткові переваги у конкурентній боротьбі. Водночас запровадження нових та децентралізованих рішень може пришвидшити поширення біткоїн-транзакцій та забезпечити приватність власників BTC та належний контроль над їхніми приватними ключами.

Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Традиційні корпорації стають все відкритішими до Біткоїна та Біткоїн-індустрії. Одним із найбільш яскравих та свіжих прикладів є японський конгломерат Sony, який вирішив стати власником біткоїн-біржі. Дмитро Харьков 22 липня 2024
Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024