Ви навіть не уявляєте можливості для роботи у Біткоїн-сфері

Ви навіть не уявляєте можливості для роботи у Біткоїн-сфері

З того часу, як інтернет став загальновживаним, з'явилося чимало нових видів зайнятості. Біткоїн розвиватиметься за тією ж траєкторією в міру створення нових робочих місць.

Наскільки розширяться робочі місця, інфраструктура та можливості Біткоїна в цілому? Не «крипта» загалом, а саме Біткоїн.

Мережа Біткоїна росте тими ж темпами, що й інтернет.

Ми добре знаємо про розмір «грошової вартості» цієї мережі. На момент написання статті Біткоїн має глобальну ринкову капіталізацію близько 445 мільярдів доларів. А як щодо рівня зайнятості, що він може запропонувати?

У 1999 році посади «iOS-інженер» не існувало. Якщо ви здійсните простий пошук в LinkedIn, зараз ви знайдете понад 33 000 відкритих вакансій тільки з цією назвою. Це відкриті вакансії, а не кількість людей, які вже працюють на цій посаді. У 2002 році вакансій для розробників інтерфейсу React не існувало. На момент написання статті у LinkedIn ви знайдете понад 47 000 відкритих вакансій. Те саме з «AWS Engineer» – у 2004 році такої позиції не існувало. А зараз? 203 000 вакансій. Розумієте, до чого я веду?

Аналогічна тенденція спостерігається і в Біткоїн-площині. У 2013 році не існувало посади керівника зі зв'язків у відділі біткоїн-майнінгу та гаманців, інженера з інфраструктури Lightning та менеджера операцій з майнінгу біткоїнів. Ані єдиної вакансії. Нині є десятки, якщо не сотні.

Як ці можливості виглядатимуть у 2038 році? Чи буде пошук LinkedIn (або в аналогічній пошуковій системі) за запитом «Lightning інженер» давати більше ніж 10 000 результатів?

Розбивка Біткоїн-підсекторів та потенційні кар'єрні шляхи у Біткоїн-сфері

Розгляньмо поточні підсектори Біткоїна, щоб визначити теперішні та майбутні можливості:

Біткоїн-освіта

Про це ще рано говорити. Якщо Біткоїн – це інтернет, то ми у 1997 році. Люди будуть шукати корисний освітній контент, щоб зрозуміти важливість Біткоїна і те, як купувати, торгувати, зберігати та здійснювати угоди з біткоїнами.

Пам'ятаєте 1990-ті, коли нам намагалися пояснити, наскільки важливим буде інтернет? Пам'ятаєте, як ведучі провідних служб новин не знали, що таке електронна пошта? Дейв Леттерман розсміявся в обличчя Біллу Гейтсу, коли той намагався пояснити важливість інтернету.

Ми знаходимося на тому самому місці на часовій шкалі, якщо зіставити Біткоїн з інтернетом – це практично та сама історія. Через це на ринку виникне потреба у хороших комунікаторах, щоб інформувати громадськість про важливість Біткоїна.

Деякі з моїх улюблених викладачів у цій галузі: Роберт Брідлав, Лін Алден, Майкл Сейлор, Наталі Брунелл та Джефф Бут.

Робота у сфері майнінгу

Cathedra, Marathon та Compass Mining є прикладами майнінгових компаній. Нині у секторі майнінгу біткоїнів налічується найбільше публічних компаній і найбільша вимірна ринкова капіталізація у порівнянні з іншими типами Біткоїн-компаній.

Майнінг біткоїнів потенційно може стати найбільшим підсегментом як з точки зору ринкової капіталізації, так і з точки зору кількості співробітників. Просто тому, що процес майнінгу біткоїнів потребує великого обсягу фізичної інфраструктури та капітальних витрат.

Біткоїн-інженери

Винаходи, які ми не можемо передбачити, будуть створені поверх протоколу Біткоїна. Чи могли інженери Агентства перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони передбачити появу електронної комерції чи онлайн-знайомств, коли вони винайшли інтернет? Чи міг Алан Тюрінг передбачити появу смартфонів коли він створив перший у світі комп'ютер? А тепер подивіться скільки інновацій було створено на основі цих основних проривів.

Я не думаю, що у 2009 році Сатоші Накамото згадував такі поняття, як сід-фрази, гаманці з мультипідписом та мережа Lightning, але ось ми тут.

Можливості тут безмежні. Якщо це можна уявити та кодувати, то можна зробити це реальністю.

Пули для майнінгу біткоїнів

На додаток до компаній, що займаються майнінгом біткоїнів, існують зовсім окремі компанії, що мають назву «майнінг-пули», такі як Foundry. Це може бути цілий підсектор сам по собі. Майнінгові пули схожі на компанії, які надають фінансові послуги, та компанії з підвищення ефективності процесів для майнерів. Пули майнінгу знижують ризик змінних винагород від процесу майнінгу та дозволяють більшій кількості учасників мережі мати стабільні надходження сатоші.

Обмін біткоїнів

Необхідність конвертувати долари США в BTC існуватиме завжди, поки фіатні валюти не зазнають повного краху. Ось тут і потрібні біржі біткоїнів.

Біржі були одними з перших, а тепер і найбагатших біткоїн-компаній. Прикладами є Kraken (запущена у 2011 р.) та Coinbase (запущена у 2012 р.). З того часу більшість із них перейшло на широку пропозицію криптовалют, але є й винятки: Swan Bitcoin – це біржа тільки для біткоїнів. Очікується, що цей простір буде розширюватися в міру того, як все більше альткоїнів, таких як Terra/LUNA, лопнуть.

Робота з програмним гаманцем для біткоїнів

Масштаби, в яких біткоїн-гаманці будуть вбудовані майже в кожен інтерфейс користувача (як фізичний, так і цифровий), будуть приголомшливими. Вони будуть такими ж усюдисущими, як адреси електронної пошти або форми для надсилання кредитних карток. Кожна машина та вебсайт, які приймають готівку, кредитні картки, банківські перекази та PayPal, будуть доповнені – якщо не повністю замінені – біткоїн-гаманцями.

Вам також знадобляться кілька видів гаманців. Один як квазіпоточний рахунок («гарячий» гаманець), а інший як ощадний рахунок (холодне зберігання). Необхідно буде впровадити ці гаманці в підприємства, а також буде потрібно провести навчання, як здійснювати транзакції з Lightning Network, як керувати гарячим гаманцем та гаманцем з холодним зберіганням, а також як розраховувати оподаткування.

Зберігачі біткоїнів

Зберігачі допомагають користувачам зберігати резервний ключ для гаманців з мультипідписом. Існують навіть сервіси, які спеціалізуються на цій послузі для установ, а не лише для приватних осіб. Двома найбільшими представниками у цій сфері є Casa та Unchained Capital.

Апаратні біткоїн-гаманці

Ви, напевно, чули про апаратні гаманці Ledger та Trezor, але чи чули ви про ColdCard? ColdCard спеціалізується на апаратних гаманцях тільки для біткоїнів.

Очікується, що простір апаратного гаманця стане більш творчим та винахідливим. Підходи до холодного зберігання тільки почали досліджуватися.

Виробники Біткоїн-вузлів

Біткоїн-вузли – це спеціалізовані жорсткі диски, на яких зберігається журнал усіх біткоїн-транзакцій, починаючи з першого блоку в січні 2009 року. Є кілька компаній, які виробляють та продають ці спеціалізовані міні-сервери. Nodl, RoninDojo та The Bitcoin Machine деякі з них.

У міру зростання ринкової капіталізації біткоїнів буде залучено все більше учасників, що призведе до збільшення кількості людей, які захочуть децентралізувати та захистити мережу.

Фізичні біткоїн-продукти

Для фізичних біткоїн-продуктів немає меж. Opendime – чудовий тому приклад.

Серед інших прикладів BLOCKCLOCK від Coinkite. Крім того, є сталеві пристрої для резервного копіювання ключів, такі як Punchplate Codl або CypherWheel від CypherSafe.

«Сполучні» Біткоїн-послуги

Професійні послуги нікуди не подінуться, вони просто перейдуть на Біткоїн-стандарт. Людям, як і раніше, буде потрібна особиста допомога для переходу на цю фінансову систему, наприклад, консультації щодо холодного зберігання біткоїнів.

Нові шляхи – нові можливості для бізнесу. Прекрасним прикладом може бути ринок іпотечного кредитування. Ви маєте багато біткоїнів, але мало фіатних активів і хочете отримати іпотеку? Завдяки Hoseki, новій технології, що дозволяє довести наявність заощаджень не відмовляючись від них, нема потреби шукати якісь ще варіанти.

У міру того, як нові потреби стають очевидними, з'являється все більше і більше бізнес-рішень і можливостей для повноцінної зайнятості по допомозі іншим в адаптації до мережі Біткоїна.

Це гостьовий пост Пітера Конлі, бренд-менеджера у Vercel. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023