Одразу після халвінгу запустять протокол Runes

Одразу після халвінгу запустять протокол Runes

Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17.

Одразу після халвінгу Біткоїна відбудеться запуск протоколу Runes від розробника Кейсі Родармора, який створив записи Ordinals. Про це пише The Block.

В той час як основні ідеї Ordinals були зосереджені на тому, щоб зробити біткоїни невзаємозамінними, розрізняючи конкретні сатоши за порядком їхнього карбування, також з'явився стандарт токенів BRC-20, який допоміг ввести в мережу нові випуски взаємозамінних токенів.

Родармор анонсував Runes у вересні 2023 року, давши людям достатньо часу, щоб ознайомитись з проєктом. У січні компанія OKX заявила, що забезпечить підтримку Runes через свій гаманець і маркетплейс.

Активність навколо проєкту Runes підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна вгору. Семиденне ковзне середнє значення середньої комісії за транзакції в мережі зросло з $4,11 на початку місяця до $12,17.

Що таке Runes

Runes – новий протокол взаємозамінних токенів у мережі Біткоїна. За словами Родармора, він має стати альтернативою експериментального стандарту токенів BRC-20.

Стандарт BRC-20 запустили в березні 2023 року. Протягом двох місяців його ринкова капіталізація досягла $1 млрд, а PEPE й ORDI стали найвідомішими токенами на основі Біткоїна.

Засновник Ordinals вказав на «небажані наслідки поширення UTXO» і запропонував Runes як альтернативу. Runes схожий на BRC-20 в тому сенсі, що його мета – дозволити торгувати новими токенами, але на відміну від BRC-20, Runes буде використовувати модель UTXO (невитрачених результатів транзакцій). По суті, Runes має стати більш ефективною реалізацією емісії токенів, покликаною запобігти засміченню мережі.

Сам Родармор описав Runes як більш ефективний метод створення нових токенів на вершині Біткоїна, зазначивши, що протокол був «створений для дегенів і мемкоінів».

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що думають експерти

За словами біткоїн-експерта Шинобі, такі протоколи, як Ordinals і Runes, не мають таких же обмежень та нестачі гнучкості, які виникають у самого Біткоїна у спробах підняти офчейн-активність. Він додав, що Біткоїн не потрібно змінювати, щоб домогтися того ж самого для Ordinals, Runes або будь-якого іншого довільного протоколу токенів.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024