Вийшла нова версія Bitcoin Core

Вийшла нова версія Bitcoin Core

У версію 27.0 інтегрована відмова від застарілої бібліотеки та додався новий тип транзакцій.

Біткоїн-розробники представили нову версію програмного забезпечення Біткоїна – Bitcoin Core (27.0). Про це повідомляється в офіційному релізі на GitHub.

Серед помітних змін – відмова від застарілої бібліотеки libbitcoinconsensus, яка існувала майже 10 років, але не отримала широкого розповсюдження. Її буде видалено у версії 28, натомість її замінить libbitcoinkernel. Вона пропонує більш ефективний API, який враховує набір UTXO для комплексної перевірки транзакцій і блоків.

Крім того, формат файлу mempool.dat було оновлено, щоб включити XOR-перевірку вмісту транзакцій. Це підвищує безпеку від зовнішнього втручання, хоча цей новий формат не є сумісним зі старими версіями, що вимагає додаткового налаштування.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зміни на рівні мережі

У P2P і при зміні мережі BIP324 v2 тепер увімкнений за замовчуванням, з можливістю його вимкнення. Опції ручного підключення тепер слідують цьому налаштуванню, намагаючись спочатку встановити з'єднання v2 і повертаючись до v1 у разі невдачі. Крім того, час, скоригований мережею, замінено на системний час у коді консенсусу, що усуває необхідність у чесності більшості вихідних однорангових вузлів.

Зміни в політиці мемпулу запроваджують топологічно обмежені до підтвердження (TRUC) транзакції. Це підвищує надійність і додатково стимулює операторів нод. Інші оновлення включають вимоги до компілятора C++20 для використання Bitcoin Core і впровадження алгоритму вибору монет CoinGrinder в гаманці для оптимізації вхідних наборів і зниження транзакційних витрат при підвищених тарифах.

Попередні оновлення

Нові версії Bitcoin Core зазвичай виходять двічі на рік. У попередню версію було додано експериментальну підтримку протоколу v2 (BIP324). Вона також підвищила стійкість до атак типу «затемнення» (eclipse) і «розбиття на розділи» (partition) через підтримку вихідних з'єднань з кожною доступною мережею.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024