Цифровий євро буде працювати без інтернету

Цифровий євро буде працювати без інтернету

ЄЦБ планує виділити більшу частину бюджету з фінансування CBDC на розробку і вдосконалення офлайн-платежів.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) вирішив уможливити використання цифрового євро в режимі офлайн і виділив значну частину бюджету в розмірі $1,3 млрд постачальникам, які працюють над цією функцією. Про це повідомляє CoinDesk.

Нещодавно ЄЦБ оголосив п'ять конкурсів для пошуку постачальників послуг, пов'язаних з цифровим євро. Понад половина бюджету спеціально призначена для розвитку офлайн-платежів.

Зацікавленість ЄЦБ у підготовці до впровадження цифрового євро збігається з пріоритетом Європейського Союзу на дослідженні цифрових валют центральних банків (CBDC) для конкуренції з приватними цифровими активами.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

CBDC-ініціативи

Хоча ЄЦБ підкреслив, що його робота над цифровим євро не гарантує його випуску, нещодавні заклики до провайдерів свідчать про нагальну потребу реалізувати плани, окреслені у законодавчих пропозиціях. ЄЦБ також опублікував оновлену інформацію про розробку правил для CBDC разом з оголошенням про приймання заявок.

Голова Асоціації Digital Euro Йонас Гросс зазначив, що бюджет може здатися значним, але через очікування ЄЦБ щодо «високоякісного продукту» він є обґрунтованим з огляду на масштаби проєкту, який триватиме кілька років.

Попри оптимістичні заяви представників регулятора, не слід забувати, що CBDC створюють цілу низку загроз для фінансової свободи. Зокрема вони передбачають моніторинг усіх транзакцій, а також можливість блокування рахунків і обмеження на використання грошей протягом певного періоду.

Ставлення ЄЦБ до біткоїна

У грудні 2023 року представники ЄЦБ визнали, що біткоїн і криптовалюти можуть виступати альтернативою фіатним грошам у країнах з ринком, що формується і молодим населенням. Регулятор зазначив, що девальвація національних валют призвела до зростання транзакцій у мережі Біткоїна. Отже, цифрові валюти можуть набути поширення серед приватних осіб і компаній для компенсації відсутності гідних фінансових альтернатив.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024