Цифровий євро буде працювати без інтернету

Цифровий євро буде працювати без інтернету

ЄЦБ планує виділити більшу частину бюджету з фінансування CBDC на розробку і вдосконалення офлайн-платежів.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) вирішив уможливити використання цифрового євро в режимі офлайн і виділив значну частину бюджету в розмірі $1,3 млрд постачальникам, які працюють над цією функцією. Про це повідомляє CoinDesk.

Нещодавно ЄЦБ оголосив п'ять конкурсів для пошуку постачальників послуг, пов'язаних з цифровим євро. Понад половина бюджету спеціально призначена для розвитку офлайн-платежів.

Зацікавленість ЄЦБ у підготовці до впровадження цифрового євро збігається з пріоритетом Європейського Союзу на дослідженні цифрових валют центральних банків (CBDC) для конкуренції з приватними цифровими активами.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

CBDC-ініціативи

Хоча ЄЦБ підкреслив, що його робота над цифровим євро не гарантує його випуску, нещодавні заклики до провайдерів свідчать про нагальну потребу реалізувати плани, окреслені у законодавчих пропозиціях. ЄЦБ також опублікував оновлену інформацію про розробку правил для CBDC разом з оголошенням про приймання заявок.

Голова Асоціації Digital Euro Йонас Гросс зазначив, що бюджет може здатися значним, але через очікування ЄЦБ щодо «високоякісного продукту» він є обґрунтованим з огляду на масштаби проєкту, який триватиме кілька років.

Попри оптимістичні заяви представників регулятора, не слід забувати, що CBDC створюють цілу низку загроз для фінансової свободи. Зокрема вони передбачають моніторинг усіх транзакцій, а також можливість блокування рахунків і обмеження на використання грошей протягом певного періоду.

Ставлення ЄЦБ до біткоїна

У грудні 2023 року представники ЄЦБ визнали, що біткоїн і криптовалюти можуть виступати альтернативою фіатним грошам у країнах з ринком, що формується і молодим населенням. Регулятор зазначив, що девальвація національних валют призвела до зростання транзакцій у мережі Біткоїна. Отже, цифрові валюти можуть набути поширення серед приватних осіб і компаній для компенсації відсутності гідних фінансових альтернатив.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024