Braidpool: ще одне рішення у галузі децентралізації майнінгу

Braidpool: ще одне рішення у галузі децентралізації майнінгу

Braidpool – це пропозиція протоколу для повністю децентралізованого майнінгового пулу, яка не залишає на пулі жодної відповідальності в ролі централізованого суб'єкта.

Нещодавно фонд Human Rights Foundation оголосив про виділення нових грантів на найрізноманітніші проєкти. Я хотів би зосередитися на одному конкретному проєкті – Braidpool та гранті, який отримав Кулпріт Сінгх, щоб продовжити свою роботу над його фактичною реалізацією.

Протягом останніх кількох тижнів точилися дискусії про недавній запуск Ocean та їхнє рішення фільтрувати записи та інші типи транзакцій, які вони вважають спамом. Розмова про фільтрацію транзакцій повністю затьмарила тему удосконалення децентралізації майнінгової екосистеми.

Сподіваємося, що Braidpool зможе стати свіжим ковтком повітря на цю тему. У той час як Ocean – це централізований майнінг-пул, метою якого є децентралізація частини своєї роботи, а саме створення блокових шаблонів та виплат за майнінг (принаймні вище порогу, який є економічно життєздатним), Braidpool – це повністю децентралізований протокол майнінг-пулу. Жоден аспект пулу при його розробці не було залишено на розсуд централізованої організації.

Зазвичай пул виконує три основні функції:

  • Створює шаблони блоків, на яких працюють майнери
  • Поділяє роботу, тобто одноразовий код, з якими кожен окремий майнер намагається хешувати шаблон блоку, щоб знайти дійсний блок, і відстежує, хто знайшов частки, які відповідають вимогам складності, щоб заробити частину наступної винагороди
  • Блокує виплати винагород та розподіляє їх між окремими майнерами.

Braidpool обробляє всі три з них розподіленим чином.

  • У Braidpool кожен окремий хешер повинен запускати свій власний повний вузол і у процесі створювати власні шаблони блоків.
  • Щоб відстежувати, хто і яку роботу виконав, Braidpool реалізує свого роду блокчейн, який складається із «слабких блоків». Ці слабкі блоки, по суті, є абсолютно дійсними Біткоїн-блоками, які майнять учасники Braidpool, за винятком того, що вони не відповідають цільовим вимогам складності основної мережі. Вони досягають мети меншої складності, встановленої у Braidpool. Ці слабкі блоки відіграють роль часток у схемі, дозволяючи окремим майнерам відстежувати, хто скільки зусиль вклав у пошук блоку.
  • Braidpool, як і Ocean, прагне забезпечити розподіл винагород за майнінг серед майнерів некастодіальним способом, але використовує зовсім інший підхід, ніж Ocean. Цей аспект протоколу дуже змінився з часу моєї останньої статті. Замість інтеграції з хабом Lightning для полегшення атомарних виплат майнерам при виявленні блоку з базою монет, що робить виплати хабу, вони перейшли до моделі на основі порога мультипідпису з використанням мультипідпису FROST, схеми Шнорра m-із-n. Усі майнери в пулі відправляють винагороду на адресу FROST, що складається з усіх окремих майнерів із необхідною більшістю підпису 2/3, і після знаходження блоку вони попередньо підписують транзакцію, яка винагороджує окремих майнерів за їхній внесок. Періодично пул бере всі минулі виходи з бази монет, які можна було витратити, стискає в один UTXO, а потім оновлює дерево транзакцій, які виплачують кожному майнеру його пропорційний дохід.

Однією з проблем з Braidpool буде та сама проблема, з якою спочатку боровся Ocean: бутстрап (початкове завантаження). Однак, на відміну від Ocean, не існує компанії Braidpool, яка могла б субсидувати початковий період нестабільного успіху і невпевненості в пошуку блоку. Постає питання: хто буде першим? Будь-який реальний Braidpool повинен швидко зрости до досить значної частини мережі, щоб згладити волатильність удачі, інакше ті майнери, які залишаться в пулі та не досягнуть такого зростання, просто втратить гроші. З іншого боку, оскільки немає «постачальника шаблонів останньої інстанції», до якого можна було б звернутися, яким стане Ocean після інтеграції Stratum v2, майнерам доведеться запускати власні вузли. Для цього потрібен зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача, щоб не відривати майнерів від участі в протоколі. Як для проєкту з відкритим вихідним кодом, а не компанії, цей досвід користувача можна буде доопрацювати та оптимізувати протягом наступного року, поки він знаходиться в розробці.

План творців протоколу щодо початкового завантаження пулу дуже простий: перенести ризик майнінгу за допомогою Braidpool від реальних майнерів до учасників фінансового ринку. Той факт, що вихід транзакцій поза ланцюжком, які розподіляють кошти між майнерами, може бути призначений на будь-яку адресу, відчиняє двері для людей, які купують право на одержання такої винагороди за майнінг на свою адресу. Це дає можливість створювати ф'ючерси, опціони або інші фінансові контракти, крім процесу майнінгу. Такі інструменти дають майнерам, які беруть участь у Braidpool, можливість знизити ризик відхилень, пов'язаний із запуском нового пулу.

Повернемося на секунду до Ocean: вони зробили дуже значний внесок у цю сферу, намагаючись ініціювати архітектурні зміни в екосистемі майнінгу, щоб протидіяти переважному тиску централізації. Однак не можна заперечувати, що вони не планують подальшого зростання, а зростання необхідне для того, щоб вони справді могли вплинути на проблеми, для вирішення яких вони були створені.

Сподіваємося, що Braidpool зможе стати альтернативним шляхом розв'язання цих проблем без ухвалення спірних рішень, які призвели до саботування Ocean своїх власних зусиль. Протягом наступних кількох днів необхідно стежити за ситуацією, щоб ближче познайомитись із Braidpool на рівні протоколу.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024