Розробники підвищать ефективність майнінгу за рахунок ШІ

Розробники підвищать ефективність майнінгу за рахунок ШІ

Компанія QBT розробила алгоритми на штучному інтелекті, за рахунок яких збільшиться продуктивність деяких «асіків».

Британська дослідницька компанія Quantum Blockchain Technologies (QBT) розробила алгоритми на штучному інтелекті (ШІ), які можуть значно підвищити ймовірність знаходження блоків під час майнінгу біткоїнів, що зробить деякі ASIC-майнери більш ефективними. Про це заявив генеральний директор компанії Франческо Гардін, повідомляє Cointelegraph.

За два роки компанія розробила кілька різних запатентованих методів, використовуючи досвід приблизно 20 експертів у галузі квантових обчислень, машинного навчання, криптографії, проєктування ASIC-чипів та теорії оптимізації алгоритмів.

Фахівці QBT з машинного навчання розробили два різних методи алгоритмічного пошуку, які, як повідомляється, підвищують продуктивність ASIC-майнерів за рахунок збільшення ефективності та ймовірності виграшу.

«Метод A», як стверджується, підвищує ефективність майнерів на 10%, а «метод B» – на 260%, що підвищує ймовірність того, що майнер знайде блок.

За словами Гардіна, компанія прагне освоїти три конкретні сфери, починаючи з короткострокової мети – підвищення продуктивності існуючих комерційних ASIC-чипів за рахунок додавання програмного компонента штучного інтелекту, який працює на майнінговій установці. Крім того, компанія розробляє нову архітектуру для чипів ASIC, що дозволить оптимізувати майнінг. Водночас QBT ставить перед собою довгострокову мету – використовувати квантові комп'ютери для майнінгу біткоїна за допомогою методу обчислення SHA-256, що розробляється, який може працювати на квантових обчислювальних системах.

Гардін також висловив думку, що ці нові методи можуть вплинути на індустрію майнінгу. У QBT зазначили, що видобуток BTC надто залежить від конфігурації обладнання та хеш-потужності майнерів, а також витрачає велику кількість енергії.

За його словами, ймовірність знаходження блоку зростає зі збільшенням кількості та швидкості хешування парку майнерів або всього пулу, а також із відповідними витратами енергії під час проведення «абсолютно випадкового пошуку».

«У нинішньому видобутку BTC немає ні методів, ні інтелекту, ні стратегії, а є лише груба сила й успіх», – прокоментував Гардін.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Складність майнінгу сьогодні

9 серпня відбувся перерахунок складності майнінгу, після якого показник дещо зріс на 0,12%, до позначки 52,39 T.

На видобуток одного блоку потрібно 10 хвилин, а середній показник хешрейту мережі зріс до 377,38 EH/s.

В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Барселону заполонили Біткоїн-графіті Барселону заполонили Біткоїн-графіті Біткоїн набуває популярності в Європі у незвичний спосіб. Дмитро Харьков 25 вересня 2023
Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Біржа є найбільшою компанією-холдером BTC, проте більшість цих монет належить клієнтам. Володимир Гришенко 25 вересня 2023