Біткоїн-статистика: де її знайти

Біткоїн-статистика: де її знайти

Аналітики, інвестори та трейдери потребують актуальної інформації про біткоїн: його поточний курс, торговельний обсяг, обсяг монет в обігу тощо. Існує декілька агрегаторів, що надають таку інформацію, але всі вони мають свої особливості.

CoinMarketCap

Напевно, найвідомішим агрегатором, що надає такі послуги залишається CoinMarketCap. За замовченням цей сервіс надає наступну інформацію: курс біткоїна, зміна його ціни (за годину, добу та тиждень), торговельний обсяг, пропозиція в обігу та графік за тиждень. При переході на вкладку біткоїна можна отримати додаткову інформацію та кастомізувати її до власних потреб. Наприклад, можна побудувати графік за будь-який період, що становить інтерес, включаючи історичні дані (наприклад, детально розглянути ціноутворення у листопаді 2021 року, коли BTC досяг історичного максимуму).

Біткоїн-статистика: де її знайти
Інтерфейс CoinMarketCap. Джерело: CoinMarketCap.

Також є інформація щодо відсотка видобутих монет, загальної пропозиції біткоїна, відношення обсягу до ринкової капіталізації. На основі цієї інформації можна сформувати загальне уявлення про актив, а також поточну ситуацію на ринку й співвідношення сил биків та ведмедів. Користувачі сервісу можуть обирати між лінійною та логарифмічною шкалою. Остання може бути корисною при довгостроковому аналізі та виділенні загальних тенденцій зміни курсу біткоїна у різні епохи (які відраховуються від халвінгу).

Попри популярність CoinMarketCap, не можна сказати, що він має особливі переваги у порівнянні з іншими аналогами на ринку. Але головний момент, що викликає занепокоєння, – це те, що у 2020 році за $400 млн цей ресурс придбала Binance Holdings Limited. Наразі біржа Binance та сервіс CoinMarketCap формально не пов’язані між собою, але така структура власності не сприяє впевненості в об’єктивності й неупередженості платформи.

CoinGecko

Інший дуже популярний сервіс для аналізу ринкових та біржових даних про біткоїн – це CoinGecko. За замовченням на домашній сторінці він надає точно такий перелік інформації про актив, що й CoinMarketCap (лише порядок представлення показників трохи відрізняється) у табличній формі. Але в нього також є дані про домінування біткоїна на всьому ринку цифрових активів, що також може становити інтерес для багатьох аналітиків.

Біткоїн-статистика: де її знайти
Інтерфейс CoinGecko. Джерело: CoinGecko

При переході на вкладку з біткоїном можна отримати іншу цінну інформацію, включаючи час до халвінгу, торгівлю BTC на біржах, додаткові графіки, форуми й ресурси про біткоїн тощо. У боковій панелі перелічені популярні біткоїн-гаманці. У цілому CoinGecko більшою мірою відбиває унікальну роль біткоїна на ринку, а не просто надає один і той самий набір даних, що і для інших цифрових активів (як це робить CoinMarketCap).

LiveCoinWatch

Цей сервіс не дуже популярний, проте він також може стати у пригоді аналітикам і інвесторам. Окрім ціни, ринкової капіталізації, торговельного обсягу тощо, за замовченням є інформація щодо ліквідності на ринку та історичного максимуму активу. Ці дані можуть бути корисними довгостроковим інвесторам та слугувати основою для глибшого дослідження ринкових можливостей та ризиків. При більш детальному огляді LiveCoinWatch дозволяє порівняти структуру довгих і коротких позицій, що забезпечує можливість виявляти періоди надмірного оптимізму та песимізму на ринку (які зазвичай передують подальшому розвороту тренду).

Біткоїн-статистика: де її знайти
Інтерфейс LiveCoinWatch. Джерело: LiveCoinWatch.

Також наведено інформацію щодо торгівлі пар з біткоїном та стейблкоїном на найбільших біржах. Ця інформація сприяє більш коректній оцінці ситуації на різних платформах та їхнього вірогідного впливу на ціноутворення та волатильність (наприклад, у разі проблем із ліквідністю або платоспроможністю на певній біржі). Цікавою особливістю сервісу є можливість бачити структуру ордерів на купівлю й продаж BTC. Це дозволяє краще оцінити основні рівні підтримки й опору на ринку.

Як використовувати ці дані

Варто зазначити, що сервісів для відстеження цін, торгових обсягів та інших даних про біткоїн набагато більше, ніж ми навели вище. Ось ще деякі з них: CoinMarketBook, CoinCap, CoinCheckup, CoinRanking, Coinpaprika, CoinCodex, Nomics тощо. Хоча їхні основні функції схожі, вони мають певні особливості, що можуть мати вирішальне значення залежно від стратегії, що планує реалізувати інвестор чи трейдер.

У багатьох випадках аналіз цих платформ варто доповнити ончейн-показниками Glassnode, Santiment чи інших сервісів. Вони містять додаткову інформацію та аналітичні інструменти щодо стану ринку, настроїв інвесторів, позицій майнерів, ходлерів, короткострокових інвесторів тощо. У такий спосіб можна провести фундаментальний аналіз та розробити довгострокову стратегію інвестування у біткоїн. Також ці сервіси створюють можливість переглянути показники та обсяги торгів біткоїнами на найбільших централізованих та децентралізованих біржах.

До того ж аналізовані сервіси дозволяють використовувати API та передавати відповідні дані на інші сайти для подальшого використання. Спеціалізовані платформи та мови програмування також можуть використовувати ці дані для їх трансформації відповідно від запитів аналітика. Такий підхід може також бути доречним для технічного та короткострокового аналізу для розуміння оптимальних точок входу й виходу з ринку.

Проте відносно трейдингу варто пам’ятати, що зазвичай менш ніж 20% трейдерів отримують прибуток у довгостроковому періоді, у той час, як всі інші зазнають великих збитків. Тому всі торговельні стратегії мають тестуватися на історичних даних та за допомогою демо-рахунків. Головне – реалістично оцінювати власні знання та навички, а потім послідовно реалізовувати власні плани.

Наявні сервіси пропонують широкий спектр статистичної інформації, яка може бути використана для побудови моделей та стратегій. Також варто підкреслити, що слідування порадам інфлюенсерів у соцмережах – це майже гарантований шлях до втрати капіталу. Щобільше, у разі власних помилок ви отримаєте хоча б цінний досвід, то у цьому випадку не буде ані досвіду, ані прибутку. Розуміння всіх ризиків необхідне для відповідального застосування всіх наявних можливостей.

Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Традиційні корпорації стають все відкритішими до Біткоїна та Біткоїн-індустрії. Одним із найбільш яскравих та свіжих прикладів є японський конгломерат Sony, який вирішив стати власником біткоїн-біржі. Дмитро Харьков 22 липня 2024
Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024