З macOS прибрали файл з White Paper Біткоїна

З macOS прибрали файл з White Paper Біткоїна

PDF-файл з White Paper Біткоїна знаходився в папках програми VirtualScanner.

В останній бета-версії операційної системи macOS Ventura 13.4 PDF-файл з White Paper Біткоїна, який був раніше прихований в одній із системних папок програми VirtualScanner, відсутній. Про це пише сайт 9to5Mac.

Ця програма дозволяла інженерам Apple імітувати процес сканування та експорту документів і зображень. У новій бета-версії цей інструмент видалено.

Це значною мірою підтверджує теорію, що і технічний документ Біткоїна, і внутрішній інструмент ніколи не призначалися для того, щоб їх могли знайти звичайні користувачі. Найімовірніше пояснення полягає в тому, що інженери раніше не видаляли файл із White Paper з ранніх версій macOS, оскільки він не містив жодної конфіденційної інформації.

За деякими даними, White Paper Біткоїна був доданий до системи macOS Mojave у 2018 році. Якщо користувачі ще не оновили свій комп’ютер до останньої бета-версії, вони мають шанс знайти цей файл.

Як White Paper Біткоїна знайшли користувачі Apple

White Paper у пристроях Apple випадково знайшов блогер Енді Байо, коли намагався розв'язати проблему зі своїм принтером і побачив повідомлення про Virtual Scanner II. Не зрозумівши, про що йдеться, він відкрив і змінив налаштування відображення фото на документ. Тоді він і помітив приховану копію технічного документа Біткоїна.

Під час подальшого аналізу з'ясувалося, що файл знаходиться в кожній копії macOS. З того моменту серед користувачів точилися розмови, що співзасновник Apple Стів Джобс і є Сатоші Накамото.

Що таке White Paper Біткоїна
Що таке White Paper Біткоїна
31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга»)...
WTFbit 31 жовтня 2022

Де ще можна знайти White Paper Біткоїна

На автоперегонах «Формула-1» команда Williams Racing використовує на своїх болідах уривок White Paper Біткоїна. Він стилізований під логотип Kraken біржі. Це помітили глядачі під час заїзду F-1 у Мельбурні в межах Гран-прі в Австралії.

Початок технічного документа розмістили у передній частині боліда, щоб підвищити авторитет Біткоїн-індустрії та звернути на неї увагу 1,6 млрд фанатів автоперегонів.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023