Кореляція BTC з фондовим ринком стрімко знижується

Кореляція BTC з фондовим ринком стрімко знижується

Біткоїн стає незалежним від впливу корпоративних цінних паперів.

Станом на зараз 60-хвилинна кореляція між NASDAQ та BTC впала нижче 0,1. Це означає відсутність статистичного зв’язку між динамікою вартості акцій та біткоїна, йдеться у звіті Arcane Research.

Короткострокова статистична залежність між BTC та фондовим індексом NASDAQ продовжує стало знижуватися. Якщо на своєму піку вона перевищувала 0,7 (що відповідає сильному зв’язку), то зараз вона знаходиться в інтервалі 0-0,1.

Короткострокова кореляція BTC з фондовим ринком. Джерело: Arcane Research
Короткострокова кореляція BTC з фондовим ринком. Джерело: Arcane Research

При цьому довгострокова (30-денна) кореляція між BTC та фондовим індексом залишається на помірному рівні (0,5), хоча вона також має тенденцію до послаблення. Така динаміка означає, що спостерігаються спільні макроекономічні та регуляторні чинники, що впливають на обидва ринки.

Стадія ведмежого ринку

У історичній перспективі біткоїн перебуває в одній із найглибших стадій ведмежого ринку. На цей момент зниження його вартості порівняно з історичним максимумом досягло 77%. Проте така динаміка нижча порівняно з попередніми кризовими періодами у 2015 та 2018 роках.

Мінімум циклу досягався у проміжку 364-407 днів від відповідного історичного максимуму. Наразі минуло 380 днів, тому BTC, вірогідно, знаходиться вкрай близько до своїх мінімальних значень для цього циклу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Резерви майнерів

Оновлення мінімумів ринкової вартості BTC, що збігається з рекордним рівнем хешрейту та складності видобутку, негативно впливає на рентабельність роботи майнерів. Їхні сукупні резерви впали до 1,8 млн BTC – мінімуму за 10 місяців. Капітуляція великої кількості майнерів також характерна для ведмежого ринку.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024