Кореляція BTC з фондовим ринком стрімко знижується

Кореляція BTC з фондовим ринком стрімко знижується

Біткоїн стає незалежним від впливу корпоративних цінних паперів.

Станом на зараз 60-хвилинна кореляція між NASDAQ та BTC впала нижче 0,1. Це означає відсутність статистичного зв’язку між динамікою вартості акцій та біткоїна, йдеться у звіті Arcane Research.

Короткострокова статистична залежність між BTC та фондовим індексом NASDAQ продовжує стало знижуватися. Якщо на своєму піку вона перевищувала 0,7 (що відповідає сильному зв’язку), то зараз вона знаходиться в інтервалі 0-0,1.

Короткострокова кореляція BTC з фондовим ринком. Джерело: Arcane Research
Короткострокова кореляція BTC з фондовим ринком. Джерело: Arcane Research

При цьому довгострокова (30-денна) кореляція між BTC та фондовим індексом залишається на помірному рівні (0,5), хоча вона також має тенденцію до послаблення. Така динаміка означає, що спостерігаються спільні макроекономічні та регуляторні чинники, що впливають на обидва ринки.

Стадія ведмежого ринку

У історичній перспективі біткоїн перебуває в одній із найглибших стадій ведмежого ринку. На цей момент зниження його вартості порівняно з історичним максимумом досягло 77%. Проте така динаміка нижча порівняно з попередніми кризовими періодами у 2015 та 2018 роках.

Мінімум циклу досягався у проміжку 364-407 днів від відповідного історичного максимуму. Наразі минуло 380 днів, тому BTC, вірогідно, знаходиться вкрай близько до своїх мінімальних значень для цього циклу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Резерви майнерів

Оновлення мінімумів ринкової вартості BTC, що збігається з рекордним рівнем хешрейту та складності видобутку, негативно впливає на рентабельність роботи майнерів. Їхні сукупні резерви впали до 1,8 млн BTC – мінімуму за 10 місяців. Капітуляція великої кількості майнерів також характерна для ведмежого ринку.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023