Топ-10 книг для біткоїнерів

Топ-10 книг для біткоїнерів

Чи не найкращим способом отримати ґрунтовні знання про Біткоїн буде прочитати якісну книгу від визнаних професіоналів у цій сфері. Ми підготували для вас добірку найбільш корисних та інформативних книг про технологічні та економічні аспекти Біткоїна.

1. «Стандарт Біткоїна: децентралізована альтернатива центральному банку»

Автор: Сайфедін Аммус.

Рік випуску: 2018.

6

Автор пояснює значення вільних і децентралізованих грошей для сучасної капіталістичної системи. Економічний розвиток опинився під загрозою після відходу від золотого стандарту та переходу на фіатні гроші. Натомість біткоїн не просто відновлює ринковий механізм, а й підіймає його на новий рівень за допомогою інноваційних криптографічних технологій. Аммус також підкреслює значення Біткоїна як головного джерела забезпечення індивідуальної свободи та розвитку людства. Саме цю книгу біткоїнери визнали найкращою для розуміння економічної та технологічної природи BTC.

2. «Фіатний стандарт: альтернатива боргового рабства для цивілізації»

Автор: Сайфедін Аммус.

Рік випуску: 2020.

9

Ця книга – сиквел попередньої. Аммус застосував методологію свого бестселера до фіатних грошей та показав їхні вади та загрози для людства. Зокрема фіатні гроші встановлюють контроль держави над окремими громадянами та сприяють перерозподілу та навіть конфіскації багатства у більшості населення. Одним із головних меседжів книги є те, що CBDC – це продовження фіатної системи, тільки на ще небезпечнішому рівні. Автор ще раз підкреслює значення Біткоїна для унеможливлення реалізації планів центробанків. Книга може бути корисною для широкого кола біткоїнерів.

3. «Освоюємо Біткоїн»

Автор: Андреас Антонопулос.

Рік випуску: 2018.

Функціонування

Автор детально пояснює функціонування Біткоїна та його мережі через технологію блокчейну. Книга розглядає важливість пірингової архітектури та її реалізації розробниками Біткоїна. Наведені також приклади розробки блокчейн-застосунків та відповідний програмний код. Читачі можуть зрозуміти життєвий цикл транзакцій та методи забезпечення посиленої безпеки у мережі. Антонопулос пояснює як децентралізація застосована на кожному етапі роботи протоколу. Ця книга буде вкрай корисною розробникам-початківцям та тим, кого цікавлять технічні аспекти технології Біткоїна.

4. «Книга Сатоші: збірник матеріалів від винахідника Біткоїна»

Автор: Філ Шампейн.

Рік випуску: 2014.

Сатоші

Вона унікальна тим, що автор зібрав усі наявні повідомлення, що належать легендарному Сатоші Накамото: на форумах, в електронних листах та у його White Paper. Таким чином читач може збагнути бачення цієї людини чи групи та зрозуміти коректність його підходу до інтеграції економічних та технологічних ідей. Цікаво, що Сатоші передбачив майже всі сучасні аргументи проти Біткоїна (споживання електроенергії, координація у межах децентралізованої системи, дефляція тощо). Ця книга буде доречною для розгляду еволюції Біткоїна відповідно до бачення його винахідника.

5. «Війна за розмір блоку: битва за контроль над протоколом Біткоїна»

Автор: Джонатан Бір.

Рік випуску: 2021.

Блоксайз

Ця книга стосується не Біткоїна взагалі, а одного із головних періодів його історії: війни за розмір блоку (2015-2017 роки). У цей проміжок часу вирішувалася доля Біткоїна: чи він піде шляхом традиційних фінансових компаній на зразок VISA та Mastercard (надаючи перевагу масштабованості та швидкості транзакцій), чи він продовжить втілювати бачення свого засновника (надаючи пріоритет приватності та децентралізації). Як ви, напевно, здогадались, біткоїнери обрали другий шлях, а альтернативні проєкти (наприклад, Bitcoin Cash) зазнали невдачі. Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією Біткоїна та практичним застосуванням його філософських ідей.

6. «21 урок: про що я дізнався під час Біткоїн-подорожі кролячою норою»

Автор: Gigi.

Рік випуску: 2019.

Кролик

Це одна із найпопулярніших і улюбленіших книжок про Біткоїн серед читачів. Автор цікаво пояснює унікальну природу Біткоїна та проблеми, які він розв’язує. Обмеженість пропозиції біткоїна (що ніколи не перевищить 21 млн монет) грає ключову роль у його ефективному функціонуванні як універсальної форми грошей. Gigi також виступає на захист алгоритму консенсусу Proof-of-Work та показує значення Біткоїна для захисту свободи слова. Він акцентує на тому, що Біткоїн створює унікальні можливості для економічного розвитку у системі, а також він вільній від цензури. Книга буде корисною як початківцям, так і більш досвідченим користувачам.

7. «Винаходячи Біткоїн: технологія, що стоїть за першою децентралізованою формою грошей з обмеженою пропозицією»

Автор: Ян Пріцкер.

Рік випуску: 2019.

Винахід

Автор зосереджений на об’єктивному висвітленні природи Біткоїна, що потребує розуміння криптографії, теорії ігор, математики та економіки. Пріцкер пояснює, що Біткоїн – це набагато більше за блокчейн. Книга дозволяє зрозуміти, як винахід Сатоші Накамото розв’язує проблеми подвійної трати та Візантійських генералів. Ефективний консенсус дозволяє узгодити інтереси користувачів, майнерів та інших учасників процесу. Читачі також мають можливість зрозуміти смисл хешрейту та його ролі у забезпеченні стабільності мережі. Ця книга може бути гарним вступом до теми Біткоїна, з великою кількістю технічних деталей.

8. «Дякуючи Богу за Біткоїн: створення, занепад та спокута грошей»

Автор: Джіммі Сонг та інші.

Рік випуску: 2020.

Бог

Ця книга розглядає Біткоїн з дещо незвичного етичного та теологічного ракурсу. Автор демонструє, як фіатні гроші сприяють моральній деградації суспільства та його відходу від принципів співіснування, що відображені у Біблії та іншій релігійній літературі. Інфляція призводить до постійного перерозподілу ресурсів у суспільстві, що не заснований на вільному виборі чи обміні між його учасниками. Натомість Біткоїн ефективно унеможливлює виникнення інфляції та відроджує етичну природу грошей, що вкрай важлива для всіх членів суспільства. Книга буде цікава усім, хто прагне досягти балансу між економічними та моральними аспектами

9. «Освоюємо Lightning Network: протокол другого рівня для миттєвих біткоїн-платежів»

Автор: Андреас Антонопулос.

Рік випуску: 2022.

Мурахи

Андреас Антонопулос розглядає основні переваги Lightning Network як протоколу другого рівня на базі Біткоїна, що дозволяють здійснювати майже миттєві транзакції між учасниками. Автор розповідає про зростання швидкості операцій та масштабованості мережі, а також зменшення комісій значно нижче одного цента. У книзі є також чимало рекомендацій щодо коректного використання гаманців та нод для отримання максимальних переваг від використання Lightning Network. Ця книга буде особливо цінною для всіх, хто використовує протокол другого рівня Біткоїна у щоденних мікротранзакціях.

10. «Програмування Біткоїна: вчимося програмувати Біткоїн з нуля»

Автор: Джіммі Сонг.

Рік випуску: 2019.

Програмування

Автор наводить детальну інформацію щодо програмування бібліотеки Біткоїна. Основну увагу приділено тому, як працювати з блоками, мережею та транзакціями. Джіммі Сонг також наводить практичні вправи для кращого розуміння скриптової мови Script та її використання для програмування Біткоїна. До того ж активно використовується Python, а набуті знання дозволять краще зрозуміти як алгоритм консенсусу Proof-of-Work забезпечує стабільність блокчейну. Книга буде особливо корисною для розробників, які планують займатися професійним програмуванням бібліотеки Біткоїна та застосунків на його блокчейні.

Висновки

Наведений перелік книг про Біткоїн не є вичерпним. Проте він дозволяє зрозуміти основні технологічні та економічні аспекти, що вирізняють Біткоїн від усіх інших цифрових активів та роблять новою формою глобальних грошей.

Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Цього тижня кілька інвестиційних компаній Гонконгу повідомили, що їхні заявки на спотовий біткоїн-ETF затвердив регулятор. Це важлива подія, що матиме значний влив на Біткоїн-індустрію. Дмитро Харьков 17 квітня 2024
Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей був одним із творців криптографії та засновником руху шифропанків. Усі ці ініціативи дали поштовх розвитку децентралізованих фінансів та відіграли значну роль у появі Біткоїна. Володимир Гришенко 16 квітня 2024
Майбутнє біткоїн-кредитування Майбутнє біткоїн-кредитування Зі зростанням капіталізації біткоїна та його ширшим прийняттям у світі збільшується попит на його використання у вигляді застави при наданні/отриманні позик. Проте сучасна банківська система має занадто багато проблем, які можна розв’язані лише при переході на стандарт Біткоїна. Дмитро Харьков 15 квітня 2024