Падіння біткоїна завдало збитків 80% трейдерів

Падіння біткоїна завдало збитків 80% трейдерів

Переважна більшість короткострокових трейдерів не очікувала значної корекції курсу цифрового активу.

83% короткострокових трейдерів зазнали збитків після корекції біткоїна на 26% від історичного максимуму. Про це свідчать дані Glassnode.

Наразі 2,9 млн монет із 3,2 млн BTC, що належать короткостроковим власникам, перебувають у червоній зоні. Іншими словами, їх придбали за ціною, вищою за ту, що зараз склалася на ринку.

Падіння біткоїна завдало збитків 80% трейдерів
Обсяги короткострокових власників біткоїнів. Джерело: Glassnode.

Тож спекулятивні очікування багатьох трейдерів, які сподівалися на отримання швидкого прибутку відразу після халвінгу, не справдилися. Ймовірно, частина монет буде перерозподілена до довгострокових власників і ходлерів. Це може створити передумови для поновлення бичачого тренду.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Хто такі короткострокові власники

Короткострокові власники біткоїнів – це фізичні або юридичні особи, які купують і утримують BTC протягом відносно короткого періоду (за класифікацією Glassnode – менш як шість місяців). Такі власники часто займаються купівлею та продажем біткоїнів, щоб заробити на короткострокових цінових коливаннях. Їхньою метою є отримання прибутку від ринкових коливань, а не утримання біткоїна як довгострокової інвестиції.

Через коротші періоди володіння, ці власники більш вразливі до волатильності ціни біткоїна. Вони можуть зазнати більших збитків у порівнянні з довгостроковими власниками за умов негативного ведмежого тиску (як останніми тижнями).

Ліквідації позицій трейдерів

Найбільших збитків зазвичай зазнають трейдери, що використовують кредитне плече. У разі якщо їхні очікування щодо напряму руху ціни активу не справджуються, вони ризикують отримати «маржин колл» з автоматичним закриттям позиції. Останніми місяцями відбулося декілька хвиль значних ліквідацій. Наприклад, наприкінці червня трейдери втратили понад $153 млн за добу. Переважно мова йшла саме про довгі позиції.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024