Біткоїн-трейдери за добу втратили $1 млрд

Біткоїн-трейдери за добу втратили $1 млрд

Ніхто не очікував різкого падіння курсу BTC після досягнення ним історичного максимуму.

Трейдери, які використовують опціони та ф'ючерси для отримання прибутку від торгівлі біткоїном, втратили $1 млрд після того, як 5 березня курс BTC знизився більш ніж на 14% з нового історичного максимуму в $69 200. Відповідні дані надав аналітичний сервіс Santiment.

Загальний відкритий інтерес до біткоїна на біржах значно знизився після досягнення BTC історичного максимуму напередодні. Так, за кілька годин відкритий інтерес до біткоїна впав на $1,46 млрд (-12%).

Чого очікували трейдери

5 березня ціна біткоїна на короткий час досягла нового історичного максимуму трохи вище за $69 200, що лише дещо вище попереднього піку в $69 044 у листопаді 2021 року.

На думку аналітиків, переважна більшість спекуляцій з ціною походила від трейдерів, які відкривали довгі позиції в очікуванні того, що біткоїн проб'є новий історичний максимум і втримається вище за позначку в $70 000.

Водночас менша частина спекуляцій була викликана ліквідацією коротких позицій, коли біткоїн ненадовго досяг нового історичного максимуму.

Експерти також розглядають різке падіння відкритого інтересу як ознаку того, що «спекулятивний надлишок» був тимчасово вилучений з ринків.

Під відкритим інтересом розуміється загальна кількість відкритих позицій, які трейдери зайняли за контрактом на деривати. Коли трейдер відкриває нову позицію за ф'ючерсним або опціонним контрактом, це збільшує відкритий інтерес. Коли трейдер закриває існуючу позицію, він зменшується.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Що було з курсом

У другій половині дня, 5 березня, курс біткоїна в моменті перевищив $69 000 на централізованій біржі Coinbase. Однак велика кількість ордерів на продаж призвела до коригування вартості головного цифрового активу. До того ж на інших біржах біткоїн лише в моменті торкнувся $69 000 і поки що не перевищував цієї позначки.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024