Трейдери втратили $150 млн через невіру у біткоїн

Трейдери втратили $150 млн через невіру у біткоїн

Для багатьох ведмедів стрімке зростання цифрового активу стало несподіванкою.

Зростання курсу біткоїна до $56 000 спровокувало ліквідації ведмежих позицій на біржах обсягом близько $150 млн за останню добу. Про це повідомляє CoinDesk.

Аналітики пов'язують зростання курсу з початком нового бичачого ринку, який викликаний різними факторами, зокрема халвінгом та запуском спотових ETF. Ціна біткоїна злетіла на 10%, продемонструвавши найбільший денний приріст з жовтня.

Трейдери втратили $150 млн через невіру у біткоїн
Обсяги ліквідацій на найбільших біржах. Джерело: CoinGlass.

Зростанню сприяло збільшення обсягів торгів спотових біткоїн-ETF та купівля монет інституційними інвесторами. Відтік капіталу з фонду Grayscale також стало зменшується останніми тижнями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке ліквідації позицій трейдерів

Ліквідація коротких позицій відбувається тоді, коли трейдери, які відкрили короткі позиції на ринку, змушені їх закрити через відсутність достатньої кількості коштів для підтримання своїх угод з кредитним плечем. Коли трейдер відкриває коротку позицію по активу, він робить ставку на те, що ціна на нього знизиться.

Однак, якщо ціна рухається проти його позиції й починає зростати, він може зіткнутися з маржин-коллом від біржі. Якщо обсяг коштів виявляється недостатнім, біржа примусово ліквідує позицію. Така ситуація є типовою для періодів стрімких цінових коливань, що посилюються з настанням нового ралі біткоїна.

Довгі ліквідації

У середині січня трейдери зіткнулися з довгими ліквідаціями у розмірі $83 млн. Вони сталися через «продаж на новинах» після схвалення заявок на спотові біткоїн-ETF. Після стрімкої, але недовгої корекції BTC знову відновив своє зростання через зростання попиту з боку інституційних інвесторів.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024