Курс біткоїна падає на тлі ліквідацій трейдерів

Курс біткоїна падає на тлі ліквідацій трейдерів

«Продаж на новинах» після схвалення заявок спотових біткоїн-ETF призвів до значних збитків для трейдерів.

Запровадження біржових фондів (ETF) у США мало неоднозначний вплив на ринок: за початковим сплеском курсу стався різкий розворот і падіння до $42 600. Про це повідомляє CoinDesk.

Після запуску ETF ціни на біткоїн ненадовго піднялися вище $49 000, що спричинило бичачі настрої та відкриття позицій з використанням кредитного плеча. Однак початкова ейфорія вщухла і ціни на BTC впали спочатку до $45 700, а потім – до $42 600.

Курс біткоїна падає на тлі ліквідацій трейдерів
Динаміка курсу BTC/USD за сім днів. Джерело: CoinGecko.

Волатильність цін призвела до значних ліквідацій як довгих, так і коротких ф'ючерсних контрактів на біткоїн. Їхній сумарний обсяг сягнув $83 млн. Загальні збитки за різними ф’ючерсними продуктами склали $230 млн.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке ліквідації позицій трейдерів

Ліквідація відбувається, коли позиція трейдера з кредитним плечем на ринку примусово закривається біржею через часткову або повну втрату початкової маржі трейдера. Це трапляється, коли трейдер не в змозі виконати вимоги щодо маржі, необхідної для утримання відкритої позиції.

При торгівлі з використанням кредитного плеча трейдери позичають кошти для збільшення розміру своїх позицій, сподіваючись збільшити потенційний прибуток. Однак це також наражає їх на підвищені ризики, оскільки збитки можуть швидко накопичуватися.

Ажіотаж навколо ф’ючерсів

Сума відкритих позицій щодо ф'ючерсів на біткоїн на початку грудня досягла $5,2 млрд на чиказькій біржі Chicago Mercantile Exchange (CME). Це лише на $200 млн менше історичного максимуму, досягнутого наприкінці жовтня 2021 року. Зростання відкритого інтересу відбувалося на тлі подорожчання біткоїна.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024