Інвестори розділилися в думці, яким буде курс біткоїна

Інвестори розділилися в думці, яким буде курс біткоїна

Частина з них вірить у падіння BTC нижче за $20 000, проте є й ті, хто передбачає зростання активу до $75 000.

Багато роздрібних інвесторів вважають, що до кінця року курс біткоїна впаде нижче за $20 000. Про це свідчать результати опитування компанії Deutsche Bank Research, передає Bloomberg.

Інвестори розділилися в думці, яким буде курс біткоїна
Результати опитування. Джерело: Deutsche Bank Research.

Так, більше третини опитаних вважають, що біткоїн впаде нижче за $20 000 до січня наступного року. Проте близько 15% опитаних очікують, що до кінця року ціна перебуватиме в діапазоні від $40 000 до $75 000.

Галас навколо довгоочікуваного запуску спотових біткоїн-фондів ETF 11 січня короткостроково призвів до зростання ціни активу до $49 000, що є найвищим показником з березня 2022 року. Але потім ціна активу знизилася більш ніж на 20%, становивши близько $39 000 станом на вівторок, 23 січня.

На думку аналітиків Deutsche Bank Research Маріон Лабур та Кессіді Ейнсворт-Грейс, нові спотові біткоїн-фонди мають розширити інституціоналізацію біткоїна. Однак сьогодні більшість потоків у ETF походить від роздрібних інвесторів.

В опитуванні, проведеному з 15 по 19 січня, взяли участь 2000 осіб у США, Великій Британії та країнах Євросоюзу. У Deutsche Bank Research цікавилися їхньою думкою про майбутню ціну та можливу волатильність біткоїна.

Що впливає на курс BTC

На курс біткоїна негативно впливає масовий розпродаж активів з боку великих власників. Так, за останні два тижні біткоїн-кити позбулися 70 000 BTC, що еквівалентно $3 млрд.

Також великий розпродаж біткоїнів влаштувала компанія Grayscale. Загалом інвестори продали акції Grayscale Bitcoin Trust на суму понад $2 млрд з моменту їхнього перетворення на біржовий фонд.

Крім того, багато монет продали майнери. 17 січня за добу їхні запаси знизилися на 10 000 BTC, що становить приблизно $450 млн за поточними цінами. Історично майнери продають монети, щоб поповнити оборотні фонди або отримати вищі ціни під час ралі.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Прогнози щодо курсу

Попри поточний стан з курсом, засновник і генеральний директор SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі вважає, що загальна ринкова капіталізація біткоїна може зрости більш ніж у 13 разів. На його думку, позитивно на курсі BTC позначиться залучення до процесу компаній з Волл-стріт.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024