Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000

Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000

Головний цифровий актив продовжує помірне, але впевнене зростання.

Курс біткоїна за тиждень (22-29 вересня) зріс на 1,2% та наразі складає $27 100. BTC зміцнює позиції, попри чергове перенесення розгляду заявок на спотові біткоїн-ETF.

У перші дні тижня біткоїн перебував у боковому тренді. Потім ведмеді короткостроково перехопили ініціативу і навіть штурмували ціновий рівень у $26 000. Але бикам вдалося не тільки відновити паритет, а й забезпечити приріст за підсумками останніх семи днів.

Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000
Курс BTC/USD за сім днів. Джерело: CoinGecko.

Після перенесення розгляду заявки на спотовий біткоїн-ETF від ARK Invest аналогічні рішення щодо BlackRock та інших компаній вже були враховані інвесторами. Тож вони не призвели до корекції на ринку.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Можливий «шатдаун» у США

Іншою важливою новиною, яка впливає на курс біткоїна, є ймовірний «шатдаун» у США. Він являє собою призупинення роботи федеральних органів влади через відсутність фінансування. Ця ситуація може виникнути, якщо Конгрес та Білий Дім не зможуть досягти консенсусу до початку жовтня.

Серед іншого, в разі «шатдауну» призупинить свою роботу й Комісія з цінних паперів та бірж (SEC), яка й розглядає заявки на біткоїн-ETF. Загалом призупинення роботи уряду зазвичай має негативний вплив на фондовий ринок, але ситуація з цифровими активами є складнішою через наявність додаткових чинників (наближення халвінгу, оновлення протоколів тощо).

Динаміка попередніх тижнів

Минулого тижня курс біткоїна знаходився у боковому тренді. З одного боку, Голова Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Павелл висловив плани щодо подальшої боротьби з інфляцією, що означає подовження періоду високих процентних ставок. З іншого боку, виплати клієнтам збанкрутілої біржі Mt. Gox перенесли на рік, що означає послаблення ведмежого тиску.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024