Біткоїн зростає після підвищення облікової ставки ФРС

Біткоїн зростає після підвищення облікової ставки ФРС

Трейдери та інвестори вважають, що нових підвищень цього року не буде.

На засіданні комітету з відкритого ринку при Федеральній резервній системі США 3 травня було прийнято рішення про підвищення облікової ставки ще на 25 б. п., після чого біткоїн подолав ціновий рівень у $29 000. Про це свідчать дані Santiment.

Базова облікова ставка досягла діапазону 5-5,25%, що є найвищим рівнем з 2007 року. Проте під час пресконференції Джерома Павелла не пролунало сигналів щодо планів з подальшого підвищення ставок. Більшість експертів вважає, що вже незабаром регулятор перегляне свою стримувальну політику.

Біткоїн зростає після підвищення облікової ставки ФРС
Курс BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

За останню добу біткоїн додав 2,5% та закріпився вище $29 000. Торговельний обсяг також демонструє позитивний тренд, що підтверджує домінування биків на ринку попри високі процентні ставки.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Регуляторні перспективи

Зростання ключової процентної ставки вище показника базової інфляції історично призводило до припинення циклу підвищення ставок, а згодом – і перехід до стимулюючої грошово-кредитної політики.

Проте період часу між останнім підвищенням та переходом до зниження ставок може різнитися. У середньому він складає п’ять місяців, але загалом може становити від одного до 7-8 місяців.

Розворот ведмежого тренду

Біткоїн демонструє стале зростання протягом останніх чотирьох місяців, що є найдовшим періодом зростання з 2021 року. Від початку року курс BTC збільшився на понад 70%. Інвестори та трейдери дуже чуттєві до ринкових очікувань щодо пом’якшення монетарної політики регулятора найближчими місяцями.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024