Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Інвестори сприймають біткоїн як захисний актив від банківської нестабільності.

Біткоїн додав понад $1000 за останню добу через загострення кризи First Republic Bank. Наразі головний цифровий актив торгується в районі $28 400, свідчать дані CoinGecko.

First Republic Bank переживає чергову хвилю паніки клієнтів, що призводить до відтоку депозитів, який може сягнути близько $100 млрд. Акції банку на біржі впали на 50% за останній біржовий день, адже інвестори занепокоєні, що обсягу його резервів виявиться недостатньо для виконання всіх зобов’язань.

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC
Динаміка курсу BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

Проблеми First Republic почалися на початку березня, що призвело до того, що 11 найбільших банківських установ США, включаючи J.P. Morgan та Bank of America Corp., вклали $30 млрд у проблемний банк.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Драйвери зростання

Одним із драйверів зростання курсу BTC стала ліквідація численних коротких позицій на загальну суму в понад $11 млн. Низка ліквідацій спровокувала значне зростання вартості активу протягом кількох годин.

У фундаментальному плані інвестори традиційно вбачають біткоїн як дієву альтернативу фіата як засобу заощадження. Такі переконання підсилюються під час проблем у банківській галузі.

Динаміка попереднього тижня

Минулого тижня курс біткоїна знизився на понад 8% через ухвалення Європарламентом законодавчої ініціативи MiCA. Також існує висока ймовірність, що найбільша біржа США Coinbase змінить свою юрисдикцію. Негативні регуляторні новини зменшили оптимізм інвесторів.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023