Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Інвестори сприймають біткоїн як захисний актив від банківської нестабільності.

Біткоїн додав понад $1000 за останню добу через загострення кризи First Republic Bank. Наразі головний цифровий актив торгується в районі $28 400, свідчать дані CoinGecko.

First Republic Bank переживає чергову хвилю паніки клієнтів, що призводить до відтоку депозитів, який може сягнути близько $100 млрд. Акції банку на біржі впали на 50% за останній біржовий день, адже інвестори занепокоєні, що обсягу його резервів виявиться недостатньо для виконання всіх зобов’язань.

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC
Динаміка курсу BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

Проблеми First Republic почалися на початку березня, що призвело до того, що 11 найбільших банківських установ США, включаючи J.P. Morgan та Bank of America Corp., вклали $30 млрд у проблемний банк.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Драйвери зростання

Одним із драйверів зростання курсу BTC стала ліквідація численних коротких позицій на загальну суму в понад $11 млн. Низка ліквідацій спровокувала значне зростання вартості активу протягом кількох годин.

У фундаментальному плані інвестори традиційно вбачають біткоїн як дієву альтернативу фіата як засобу заощадження. Такі переконання підсилюються під час проблем у банківській галузі.

Динаміка попереднього тижня

Минулого тижня курс біткоїна знизився на понад 8% через ухвалення Європарламентом законодавчої ініціативи MiCA. Також існує висока ймовірність, що найбільша біржа США Coinbase змінить свою юрисдикцію. Негативні регуляторні новини зменшили оптимізм інвесторів.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024