Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Інвестори сприймають біткоїн як захисний актив від банківської нестабільності.

Біткоїн додав понад $1000 за останню добу через загострення кризи First Republic Bank. Наразі головний цифровий актив торгується в районі $28 400, свідчать дані CoinGecko.

First Republic Bank переживає чергову хвилю паніки клієнтів, що призводить до відтоку депозитів, який може сягнути близько $100 млрд. Акції банку на біржі впали на 50% за останній біржовий день, адже інвестори занепокоєні, що обсягу його резервів виявиться недостатньо для виконання всіх зобов’язань.

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC
Динаміка курсу BTC/USD за останні 24 години. Джерело: CoinGecko.

Проблеми First Republic почалися на початку березня, що призвело до того, що 11 найбільших банківських установ США, включаючи J.P. Morgan та Bank of America Corp., вклали $30 млрд у проблемний банк.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Драйвери зростання

Одним із драйверів зростання курсу BTC стала ліквідація численних коротких позицій на загальну суму в понад $11 млн. Низка ліквідацій спровокувала значне зростання вартості активу протягом кількох годин.

У фундаментальному плані інвестори традиційно вбачають біткоїн як дієву альтернативу фіата як засобу заощадження. Такі переконання підсилюються під час проблем у банківській галузі.

Динаміка попереднього тижня

Минулого тижня курс біткоїна знизився на понад 8% через ухвалення Європарламентом законодавчої ініціативи MiCA. Також існує висока ймовірність, що найбільша біржа США Coinbase змінить свою юрисдикцію. Негативні регуляторні новини зменшили оптимізм інвесторів.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023