Riot Platforms знову загрожує Bitfarms поглинанням

Riot Platforms знову загрожує Bitfarms поглинанням

Канадський майнер розробив план захисту акціонерів, якщо цей сценарій реалізується.

Канадська майнінгова компанія Bitfarms прийняла план захисту акціонерів, який бере до уваги їх права у разі агресивного поглинання з боку американського конкурента Riot Platforms. Про це повідомляє Cointelegraph.

План захисту прав акціонерів передбачає, що якщо юридична особа та пов’язані з нею фірми стануть власниками 15% акцій Bitfarms до 20 вересня, а потім збільшать свою частку до 20% без схвалення ради директорів, інші акціонери зможуть «придбати звичайні акції зі значним дисконтом до ринкової ціни на той час».

Після цього процесу стала б можливою пропозиція про поглинання, як це дозволено канадським законодавством. Однак частка учасника тендеру в цей час буде розмита.

«На жаль, Riot продовжив купувати звичайні акції компанії на відкритому ринку, намагаючись підірвати цілісність процесу і перешкодити інтересам третіх сторін», - йдеться у повідомленні Bitfarms.

На момент проведення зборів акціонерів Riot Platforms збільшила свою частку в Bitfarms з 3,61% до 11,62%. Через це співзасновник Bitfarms Еміліано Гродзький не зміг зберегти своє місце в раді директорів на виборах оскільки Riot Platforms поставив під сумнів, що він діяв в «найкращих інтересах усіх акціонерів».

Riot Platforms навіть збиралася вимагати проведення додаткових зборів акціонерів, щоб додати більше членів до ради директорів. У заяві від 10 червня, в якій йшлося про план захисту акціонерів, Bitfarms назвала запропоновані заходи частиною «зусиль Riot Platforms, спрямованих на те, щоб обійти та зірвати» процес розгляду радою директорів питання про продаж компанії.

Спроби поглинання

Американський майнер Riot Platforms у квітні 2024 року зробив спробу поглинути канадського конкурента Bitfarms зі значною надбавкою до ціни акцій. Зокрема Riot Platforms запропонував акціонерам Bitfarms комбіновані грошові кошти та звичайні акції, що загалом становило близько $950 млн, або 24% премії до середньозваженої за обсягом місячної ціни акцій канадської компанії станом на 24 травня 2024 року. При цьому, акціонерам Bitfarms належало б близько 17% акцій об'єднаної компанії. Але цю пропозицію відхилили.

За словами представників Riot, об'єднана компанія мала б найбільшу потужність серед усіх публічних майнерів біткоїнів, що значно посилила б її позиції на ринку.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Щодо фінансового стану Bitfarms

Ймовірно, що конкуренти спробували поглинути Bitfarms, скориставшись її невтішними фінансовими результатами в річному обчисленні. Як відомо, компанія почала дороге технічне оновлення в межах підготовки до халвінгу.

Аналітики очікували, що Bitfarms покаже хороші результати після цієї події. Однак її квітневий прибуток впав на 29% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024