У Киргизстані майнери подвоїли податкові відрахування

У Киргизстані майнери подвоїли податкові відрахування

Держбюджет країни за дев'ять місяців отримав близько $714 000.

Державний бюджет Киргизстану за дев'ять місяців цього року отримав 63,8 млн сомів (близько $714 000) у вигляді податків на майнінг. Про це повідомляє місцеве видання Economist.

За даними Міністерства фінансів, збори від податку на майнінг майже подвоїлися протягом третього кварталу порівняно з показниками в середині літа. Так, за перше півріччя 2023 року майнери поповнили бюджет на 33,8 млн сомів (приблизно $378 000).

Оподаткування в Киргизстані

Влада Киргизстану запровадила єдиний податок для майнінгової галузі 1 серпня 2020 року, замінивши три податки: на прибуток, ПДВ на оподатковувані поставки та податок з продажу. Базою оподаткування податку на майнінг є нараховані суми за електроенергію, спожиту під час майнінгу, зокрема ПДВ і податок з продажу.

Ставку податку встановлено у розмірі 15%, при цьому для майнінгових компаній встановлено підвищений тариф на електроенергію у розмірі 5,04 сома (5 центів) за кВт/год без урахування податків.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінгова індустрія в Киргизстані

У Киргизстані, згідно з даними Служби регулювання та нагляду за фінансовим ринком, офіційно зареєстровано лише дві майнінгові компанії. При цьому вони надають досить відчутне поповнення держбюджету.

За п'ять місяців 2023 року майнери заплатили у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000). Ймовірно, цьому сприяє енергетична інфраструктура держави, яка поступово поліпшується.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024