У Киргизстані майнери подвоїли податкові відрахування

У Киргизстані майнери подвоїли податкові відрахування

Держбюджет країни за дев'ять місяців отримав близько $714 000.

Державний бюджет Киргизстану за дев'ять місяців цього року отримав 63,8 млн сомів (близько $714 000) у вигляді податків на майнінг. Про це повідомляє місцеве видання Economist.

За даними Міністерства фінансів, збори від податку на майнінг майже подвоїлися протягом третього кварталу порівняно з показниками в середині літа. Так, за перше півріччя 2023 року майнери поповнили бюджет на 33,8 млн сомів (приблизно $378 000).

Оподаткування в Киргизстані

Влада Киргизстану запровадила єдиний податок для майнінгової галузі 1 серпня 2020 року, замінивши три податки: на прибуток, ПДВ на оподатковувані поставки та податок з продажу. Базою оподаткування податку на майнінг є нараховані суми за електроенергію, спожиту під час майнінгу, зокрема ПДВ і податок з продажу.

Ставку податку встановлено у розмірі 15%, при цьому для майнінгових компаній встановлено підвищений тариф на електроенергію у розмірі 5,04 сома (5 центів) за кВт/год без урахування податків.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінгова індустрія в Киргизстані

У Киргизстані, згідно з даними Служби регулювання та нагляду за фінансовим ринком, офіційно зареєстровано лише дві майнінгові компанії. При цьому вони надають досить відчутне поповнення держбюджету.

За п'ять місяців 2023 року майнери заплатили у вигляді податку на діяльність 23,2 млн сомів (приблизно $266 000). Ймовірно, цьому сприяє енергетична інфраструктура держави, яка поступово поліпшується.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023