Аналітик назвав справедливу вартість біткоїна

Аналітик назвав справедливу вартість біткоїна

Згідно з його моделлю, справедлива вартість BTC залежить від обсягу енергії, яка потрібна для його видобутку.

Теорія енергетичної вартості визначає справедливу ціну біткоїна у $47 200. Про це написав засновник аналітичної компанії Capriole Investments Чарльз Едвардс на своїй сторінці в соцмережі X (Twitter).

За його словами, поточна вартість біткоїна досить вигідна для покупки, оскільки собівартість видобутку 1 BTC становить близько $23 000. Станом на ранок понеділка, 11 вересня, біткоїн торгується на рівні $25 820.

Едвардс запропонував теорію енергетичної вартості біткоїна у грудні 2019 року. Згідно з цією теорією, справедлива вартість BTC може бути оцінена за кількістю енергії, яка потрібна для його видобутку. Модель передбачає, що чим більше праці було вкладено в будь-яку річ, тим вона цінніша. При цьому аналітик виділяє нижню межу ціни (Bitcoin Electrical Cost) і справедливу вартість (Bitcoin Energy Value).

У 2023 році кількість енергії, що витрачається на видобуток біткоїна, зростала, оскільки майнінгові компанії збільшували свої потужності та частку хешрейту за рахунок встановлення нових ASIC.

Однак теорія не враховує інші фактори, які можуть вплинути на ціну біткоїна, такі як поточний попит і пропозиція на ринку та заходи, які вживає майнер напередодні халвінгу.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оцінка вартості біткоїна від JPMorgan

Після перегляду методології Кембриджського індексу споживання електроенергії мережею Біткоіна (CBECI) компанія JPMorgan знизила оцінку вартості видобутку BTC з $21 000 до $18 000. Отже, зміна цін на електроенергію тепер матиме менший вплив на вартість майнінгу біткоїна.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024