Аналітик назвав справедливу вартість біткоїна

Аналітик назвав справедливу вартість біткоїна

Згідно з його моделлю, справедлива вартість BTC залежить від обсягу енергії, яка потрібна для його видобутку.

Теорія енергетичної вартості визначає справедливу ціну біткоїна у $47 200. Про це написав засновник аналітичної компанії Capriole Investments Чарльз Едвардс на своїй сторінці в соцмережі X (Twitter).

За його словами, поточна вартість біткоїна досить вигідна для покупки, оскільки собівартість видобутку 1 BTC становить близько $23 000. Станом на ранок понеділка, 11 вересня, біткоїн торгується на рівні $25 820.

Едвардс запропонував теорію енергетичної вартості біткоїна у грудні 2019 року. Згідно з цією теорією, справедлива вартість BTC може бути оцінена за кількістю енергії, яка потрібна для його видобутку. Модель передбачає, що чим більше праці було вкладено в будь-яку річ, тим вона цінніша. При цьому аналітик виділяє нижню межу ціни (Bitcoin Electrical Cost) і справедливу вартість (Bitcoin Energy Value).

У 2023 році кількість енергії, що витрачається на видобуток біткоїна, зростала, оскільки майнінгові компанії збільшували свої потужності та частку хешрейту за рахунок встановлення нових ASIC.

Однак теорія не враховує інші фактори, які можуть вплинути на ціну біткоїна, такі як поточний попит і пропозиція на ринку та заходи, які вживає майнер напередодні халвінгу.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Оцінка вартості біткоїна від JPMorgan

Після перегляду методології Кембриджського індексу споживання електроенергії мережею Біткоіна (CBECI) компанія JPMorgan знизила оцінку вартості видобутку BTC з $21 000 до $18 000. Отже, зміна цін на електроенергію тепер матиме менший вплив на вартість майнінгу біткоїна.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023