Акціонери подали до суду на топменеджмент Marathon Digital

Акціонери подали до суду на топменеджмент Marathon Digital

До керівників компанії висунули п'ять претензій, серед яких – порушення закону США про цінні папери.

Акціонери американської майнінгової компанії Marathon Digital подали до суду на генерального директора Фреда Тіля та інших топменеджерів, яких звинувачують у порушенні фідуціарних зобов'язань, необґрунтованому збагаченні та розтраті активів компанії. Про це повідомляє Cointelegraph.

Позов акціонерів проти Фреда Тіля та ще дев'ятьох керівників Marathon було подано до окружного суду США в Неваді 8 липня. До керівників компанії висунуто п'ять претензій. Серед них – порушення закону США щодо цінних паперів, порушення фідуціарних зобов'язань, безпідставне збагачення та розтрата корпоративних активів.

Позивачі також вимагають від керівництва компанії потенційної компенсації за неправомірні дії, що призвели до подання скарги на компанію до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Юридична група, яка представляє інтереси акціонерів, не зажадала від відповідачів конкретної суми, залишивши рішення про компенсацію на розсуд суду.

Акціонери також мають намір скоригувати систему управління компанією шляхом посилення контролю за діяльністю ради директорів, висування до ради не менше чотирьох кандидатів від акціонерів та скасування колишньої процедури виборів директорів.

На думку юристів, керівництво компанії замовчувало свої проблеми, штучно завищувало оцінку Marathon, отримувало надмірні компенсації, здійснювало вигідні інсайдерські продажі й отримувало необґрунтовано завищені бонуси на підставі хибних заяв, що вводять в оману.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Розгляди з SEC

У жовтні 2020 року Marathon Digital провела серію угод з різними учасниками для проєктування та будівництва дата-центру потужністю до 100 МВт у місті Хардін, Монтана. В офіційних роз'ясненнях компанії значиться, що вона випустила 6 млн акцій у рамках обмеженого продажу і що цей випуск підпадає під виключення закону про цінні папери 1933 року.

Повідомлення від SEC Marathon Digital отримала у листопаді 2021 року. Майнінгову компанію запідозрили у порушенні федерального закону про цінні папери. У травні Marathon Digital отримала чергову повістку від SEC у зв'язку з розслідуванням роботи компанії в Монтані.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023