Хеджування, волатильність та дорогий капітал: реалії майнерів

Хеджування, волатильність та дорогий капітал: реалії майнерів

На відміну від ходлерів, майнери потребують постійних фінансових надходжень для покриття операційних витрат. Тож вони мають вирішити цілу низку викликів для того, щоб забезпечити стале зростання бізнесу.

Виклики майнерів

Майнінг – складний бізнес, де доступ до капіталу має вирішальне значення для розвитку компаній. Але вартість капіталу для майнерів значно вища у порівнянні з іншими галузями. Така ситуація обмежує перспективи зростання бізнесу і знижує потенційні прибутки. Майнери мають набагато вищі витрати з обслуговування як акціонерного, так і позикового капіталу, ніж компанії, що спеціалізуються на видобутку дорогоцінних металів, енергетиці чи видобутку нафти й газу.

Наразі майнери у середньому сплачують 21% на акціонерний капітал та 12% на позиковий капітал, що приблизно вдвічі більше за витрати компаній з видобутку золота. До того ж більшість кредиторів вимагає заставу (принаймні у вигляді «асіків»). Що ж відлякує потенційних партнерів? Вони зазвичай вкрай скептично ставляться до волатильності біткоїна й прагнуть отримати компенсацію за «додатковий ризик».

Хеджування, волатильність та дорогий капітал: реалії майнерів
Середня вартість капіталу за галузями. Джерело: Hashrate Index.

За оцінками Hashrate Index, майнери у 2022 році сумарно залучили $1,7 млрд капіталу (у тому числі $1,2 млрд акціонерного та $440 млн позикового). Але якби вартість залучення капіталу була б такою самою, як і у галузі з видобутку золота, вони могли б отримати додатково близько $1,5 млрд, що б попередило значну кількість банкрутств. Експерт у сфері майнінгу Джаран Меллеруд зазначає, що йому відомо про велику кількість стартапів та невеликих компаній з ефективною організацією роботи та значним потенціалом, які не можуть залучити відповідний обсяг капіталу для розширення бізнесу.

Іншою проблемою є більш ніж пропорційне падіння чистого доходу майнерів. Зокрема за умов операційного доходу в $100 млн та ставки на позиковий капітал у 12% чистий дохід складає $40 млн, а за умов ставки у 7% він би досягав $65 млн. Тож різниця є більшою, ніж здається на перший погляд, а акціонери недоотримують значні доходи.

Хеджування та його переваги

Майнерам вкрай необхідний інструмент, що дозволить зменшити волатильність хешпрайсу й знизить фіатні ризики до рівня, характерного для традиційних галузей. Найважливішим є хеджування доходів, оскільки вони становлять найбільшу частину волатильності грошових потоків. Виробники сировинних товарів зазвичай хеджують свої доходи за допомогою похідних фінансових інструментів, таких як ф'ючерси та форварди.

Розвиток сфери хеджування дозволить майнерам значно знизити вартість капіталу, збільшуючи доходи за допомогою деривативів. Наприклад, продаючи форвардний контракт на хешпрайс, майнери можуть зафіксувати вартість свого хешрейту на певний час і таким чином значно знизити ризик грошових потоків. Завдяки меншій мінливості грошових потоків майнери можуть краще управляти внутрішніми фінансовими операціями та залучати кошти на ринках капіталу за нижчою вартістю капіталу.

Аналітики Hashrate Index наводять наступні розрахунки для ілюстрації переваг використання хеджування ризиків для майнерів. За умови стабільного грошового потоку в $14 000-15 000 на місяць та однакової потужності обладнання використання форвардного контракту дозволяє знизити волатильність з 33% (за відсутності хеджування) до 22% (термін контракту у 3 місяці) та навіть 12% (термін контракту у 12 місяців). Як зазначалося вище, зниження волатильності дозволить залучати капітал на сприятливіших умовах та краще планувати свою короткострокову діяльність.

Форвардні контракти стануть найбільш доречними під час ведмежих ринків та періодів бокової корекції. У такий спосіб майнери зможуть ефективно убезпечити себе від надмірних коливань хешпрайсу та гарантувати мінімально припустимий грошовий потік. Зокрема ситуація з Core Scientific, коли найбільший майнер у світі виявився неплатоспроможним через надмірну заборгованість, а зараз перебуває у процесі реструктуризації, може бути ефективно попереджена.

Хеджування, волатильність та дорогий капітал: реалії майнерів
Динаміка грошового потоку та хешпрайсу після хеджування. Джерело: Hashrate Index.

Чи є мінуси використання форвардних контрактів на хешпрайс для майнерів? По-перше, самі форвардні контракти – це не безплатна опція, й партнер також має отримати фінансову вигоду від надання додаткових фінансових гарантій компанії. По-друге, форвардні контракти є обов’язковими до виконання й не дуже гнучкими (на відміну від опціонів, наприклад). Тому майнери муситимуть їх виконувати навіть за позитивної динаміки курсу BTC та зростання хешпрайсу. Отже, їхня дохідність на бичачому ринку може дещо знизитися.

Зазначимо, що форвардна ціна може досить сильно відрізнятися від ринкової на поточний момент, адже вона враховує процентні ставки, очікувану волатильність та інші важливі чинники для сторін.

Висновки

Наразі майнери стикаються зі значними викликами, пов’язаними із залученням акціонерного та позикового капіталу. Але вартість капіталу, до якого вони мають доступ, приблизно вдвічі вища за ту, що спостерігається у традиційних галузях. Як наслідок – темпи експансії бізнесу та чиста дохідність значно знижується за таких умов.

Тому поява форвардних контрактів на хешпрайс виглядає логічним розвитком індустрії. У такий спосіб майнери можуть ефективно керувати ризиками та попередити банкрутство чи втрату платоспроможності під час ведмежого ринку. Також можна очікувати на появу нових похідних фінансових інструментів для хеджування ризиків найближчим часом для досягнення більшої гнучкості у порівнянні з форвардними контрактами.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024