Чому біржі не поспішають інтегрувати Lightning Network

Чому біржі не поспішають інтегрувати Lightning Network

Lightning Network надає безліч переваг біткоїн-біржам. Технологію вже інтегрували майже усі найбільші торговельні майданчики. Але менші проєкти не поспішають пришвидшувати свої біткоїн-транзакції.

Чим може бути корисна Lightning Network

Lightning Network (LN) може бути надзвичайно корисною для багатьох користувачів, особливо для біткоїн-трейдерів, оскільки вона забезпечує миттєві транзакції, що є критично важливим для торгівлі. Ця технологія дозволяє швидко реагувати на ринкові зміни, виконуючи транзакції в межах секунд, що є великою перевагою у порівнянні з традиційними блокчейн-транзакціями, які можуть займати від декількох хвилин до годин.

Також, зменшення комісійних витрат робить часте переміщення коштів більш вигідним, дозволяючи трейдерам оптимізувати свої торговельні стратегії без значних фінансових втрат. В результаті, LN може підвищити ліквідність і оперативність в торгових операціях, збагачуючи як біржі, так і їхніх клієнтів.

Які можливості має LN

У березні стало відомо, що пропускна здатність мережі Lightning зросла більше ніж на 37% за останній місяць та досягла історичного максимуму в $325 млн (пропускна здатність LN може бути представлена як у доларах США, так і у BTC, заблокованих у двонапрямних платіжних каналах).

Чому біржі не поспішають інтегрувати Lightning Network
Показники мережі LN. Джерело: The Block.

Мережа Lightning дозволяє користувачам здійснювати численні транзакції поза основним блокчейном, значно підвищуючи швидкість і знижуючи комісії майже до нуля.

Як відомо, завантаженість мережі Біткоїна безпосередньо впливає на розмір комісій за транзакції, оскільки блокчейн може обробити лише певну кількість транзакцій у кожному блоку, що генерується приблизно кожні 10 хвилин. Коли кількість надісланих транзакцій перевищує обсяг, який може бути включений у наступний блок, користувачі вимушені змагатися за місце у блоці, підвищуючи розмір комісій, які вони готові заплатити. Це призводить до зростання середніх комісійних витрат у мережі, особливо під час періодів високої транзакційної активності. Ці періоди підкреслюють необхідність таких рішень, як Lightning Network, які можуть допомогти знизити тиск на основний блокчейн, забезпечуючи більш ефективне використання ресурсів мережі та зниження комісійних витрат для користувачів.

Саме тому біткоїн-біржі все частіше інтегрують у свої платформи Lightning Network.

Які біржі інтегрували LN

Сьогодні далеко не все біткоїн-біржі використовують Lightning Network. Під час її інтеграції торгові майданчики стикаються з низкою технічних та оперативних викликів. Насамперед імплементація цієї технології вимагає значних зусиль щодо розробки та впровадження спеціалізованого програмного забезпечення для створення та управління платіжними каналами. Ці складності потребують ретельного планування та ресурсів, на що сьогодні здатні далеко не все біржі.

Одними з перших централізованих бірж, хто інтегрував LN, були Kraken та BitPay. Сталося це у квітні 2022 року. Про складність цього процесу свідчить той факт, що Kraken знадобилось близько двох років, щоб користувачі могли швидко і дешево відправляти свої BTC. Для цього компанія створила навіть спеціальну команду розробників, яка весь цей час займалася виключно питаннями інтеграції.

Влітку 2023 року розширила свої можливості завдяки протоколу другого рівня й біржа Binance. На цей крок вона змушена була піти, після того, як мемпул у мережі Біткоїна виявився перевантаженим через активність записів Ordinals (вони займають набагато більше місця у блоці порівняно з традиційними транзакціями) тож торговому майданчику довелося навіть призупинити виведення BTC через великий обсяг незавершених транзакцій. На інтеграцію LN їй знадобилось близько пів року.

Останньою 30 квітня імпплементувала Lightning Network Coinbase. Про плани щодо мережі другого рівня CEO біржі Браян Армстронг казав близько року. Крига скресла у квітні, коли компанія зрештою досягла своєї мети. Як розповіли представники Coinbase, тепер комісія за відправлення коштів в Lightning Network становитиме 0,1%. Спочатку користувачі біржі зможуть вивести максимум $2000, тобто максимальна комісія за зняття становитиме всього $2.

Сьогодні Lightning Network використовують ще такі торгові майданчики, як Bitfinex, River Financial, OKX, CoinCorner та Bitstamp. Втім, відповідно до дослідження компанії Kaminari, загалом лише трохи більш як 6% всіх бірж інтегрували LN.

Чому біржі не поспішають інтегрувати Lightning Network
Статистика запровадження LN серед бірж. Джерело: Kaminari.

Так у чому складність

Вартість інтеграції протоколу Lightning Network біткоїн-біржами передбачає кілька рівнів інвестицій, які значною мірою залежать від складності та масштабу чинної інфраструктури. Початкові витрати включають розробку і розгортання спеціалізованого програмного забезпечення, необхідного для ефективного управління та експлуатації платіжних каналів.

Крім того, значні витрати пов'язані з удосконаленням заходів безпеки для захисту цих нових каналів і навчанням персоналу ефективному використанню нових технологій. Дотримання нормативно-правових вимог також потребує інвестицій, оскільки біржі повинні забезпечити відповідність впровадження правовим стандартам.

Попри ці витрати, інтеграція Lightning Network може значно підвищити ефективність транзакцій і знизити їхню вартість в довгостроковій перспективі, потенційно підвищуючи конкурентну перевагу біржі на ринку.

Підбиваючи підсумки

Lightning Network може надати значні переваги біткоїн-біржам, забезпечивши швидші та ефективніші транзакції. Це знижує витрати та час обробки транзакцій – користувачі можуть проводити швидкі транзакції між собою, не переплачуючи зайвих коштів.

Крім того, інтеграція цієї технології дозволяє біржам зменшити навантаження на їх основну інфраструктуру, забезпечуючи більшу стабільність та безпеку системи. Проте через велику затратність ресурсів далеко не все торгові платформи сьогодні спроможні інтегрувати LN. Та попри це, аби залишатись у тренді та не втрачати клієнтів, кількість бірж, які працюють з LN, з часом буде ставати все більше.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024