Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму

Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму

Хешрейт досяг рекордного значення 393,9 EH/s на тлі зниження вартості біткоїна.

У понеділок, 12 червня, хешрейт мережі Біткоїна досяг рекордного значення в 393,9 EH/s (ковзна 7-денна середня). Відповідні дані подає аналітичний портал Glassnode.

Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму
Дані з хешрейту Біткоїна за 7 днів. Джерело: Glassnode.

Варто наголосити, що також відбувається і збільшення складності майнінгу, яка досягла максимальних значень на тлі зниження вартості біткоїна, впливає на дохідність майнерів. Так, за останні 30 днів хешпрайс впав з $0,0825 до $0,0671 за TH/s на добу.

Що таке хешрейт

Хешрейт є важливим поняттям у контексті видобутку біткоїнів, вимірюючи швидкість, з якою виконується певна операція у процесі майнінгу. По суті, хешрейт вказує, скільки разів на секунду пристрій для майнінгу може виконати пошук блоку, в якому виконується алгоритмічна функція, або так звана хеш-функція.

Хеш-функція – це математична операція, яка перетворює введення будь-якого розміру в байти фіксованого розміру, відомі як «хеш». У контексті біткоїна хешрейт відноситься до кількості разів, коли пристрій для майнінгу може виконати цю функцію за секунду. Хешрейт вимірюється в одиницях, починаючи з кілогерц (Кhash/s), і сягає таких величин, як петахеш (Phash/s) і навіть эксахеш (Ehash/s). Чим вище хешрейт пристрою, тим більше шансів у майнера успішно підібрати потрібний хеш, знайти новий блок та отримати винагороду в біткоїнах.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Падіння хешрейту

У мережі Біткоїна 6 червня сталася аномалія в процесі підтвердження блоку майнерами: спостерігалася півторагодинна розбіжність у часі між створенням двох послідовних блоків. Найбільш правдоподібна гіпотеза полягає в тому, що сталося короткочасне падіння хешрейту. Це, своєю чергою, викликало труднощі з отриманням достатньої обчислювальної потужності.

Проте мережа Біткоїна продовжувала функціонувати у звичайному режимі.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023