Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму

Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму

Хешрейт досяг рекордного значення 393,9 EH/s на тлі зниження вартості біткоїна.

У понеділок, 12 червня, хешрейт мережі Біткоїна досяг рекордного значення в 393,9 EH/s (ковзна 7-денна середня). Відповідні дані подає аналітичний портал Glassnode.

Хешрейт Біткоїна досяг нового максимуму
Дані з хешрейту Біткоїна за 7 днів. Джерело: Glassnode.

Варто наголосити, що також відбувається і збільшення складності майнінгу, яка досягла максимальних значень на тлі зниження вартості біткоїна, впливає на дохідність майнерів. Так, за останні 30 днів хешпрайс впав з $0,0825 до $0,0671 за TH/s на добу.

Що таке хешрейт

Хешрейт є важливим поняттям у контексті видобутку біткоїнів, вимірюючи швидкість, з якою виконується певна операція у процесі майнінгу. По суті, хешрейт вказує, скільки разів на секунду пристрій для майнінгу може виконати пошук блоку, в якому виконується алгоритмічна функція, або так звана хеш-функція.

Хеш-функція – це математична операція, яка перетворює введення будь-якого розміру в байти фіксованого розміру, відомі як «хеш». У контексті біткоїна хешрейт відноситься до кількості разів, коли пристрій для майнінгу може виконати цю функцію за секунду. Хешрейт вимірюється в одиницях, починаючи з кілогерц (Кhash/s), і сягає таких величин, як петахеш (Phash/s) і навіть эксахеш (Ehash/s). Чим вище хешрейт пристрою, тим більше шансів у майнера успішно підібрати потрібний хеш, знайти новий блок та отримати винагороду в біткоїнах.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Падіння хешрейту

У мережі Біткоїна 6 червня сталася аномалія в процесі підтвердження блоку майнерами: спостерігалася півторагодинна розбіжність у часі між створенням двох послідовних блоків. Найбільш правдоподібна гіпотеза полягає в тому, що сталося короткочасне падіння хешрейту. Це, своєю чергою, викликало труднощі з отриманням достатньої обчислювальної потужності.

Проте мережа Біткоїна продовжувала функціонувати у звичайному режимі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024